• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 10 Hlas(ů) - 2.4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OTT/IPTV - jednodušeji to už nejde
Tak asi bych měl celé hraní se Lepsitv vyhodnotit. Script od @mobilemanic s drobnými úpravami funguje. Připravil a testoval jsem dvě verze.

1. Vychází z původního scriptu, tzn. při navolení programu se provede kompletní autentizace vygeneruje se "uval" (token) originální pro každý přehrávaný kanál:
  • sice se provádí poměrně dost akcí a odesílá se poměrně dost requestů na server služby, ale přepínání je poměrně rychlé (1-2 vteřiny)
  • protože se token obnoví pokaždé, když se kanál spustí, není problém s jeho periodickou obnovou
  • při spuštění současného přehrávání  více kanálů server služby začne ty dříve spuštěné vyhazovat. To zřejmě souvisí s limitem současného přehrávání na více zařízeních. Nechová se to úplně deterministicky, někdy mi server ponechal tři současně přehrávané kanály, jindy pouze dva. Zlidštit se to chování dá tím, že se pro danou síť nastaví limit pro Maximální počet vstupních streamů. Nicméně na nějaké vyskakování to nebude. Pokud by Lepsitv měla být jediná TV služba v mé konfiguraci, se dvěma současně přehrávanými kanály bych se rozhodně nespokojil.
2. Původní skript jsme roztrhl, generace "auth" a "uval" (token) se provádí periodicky, hodnoty se ukládají do souboru a při spuštění kanálu se pouze načtou, tedy negenerují
  • přepínání je rychlejší, ale je to téměř neznatelné
  • nezjistil jsem přesně jakou platnost token má, podle dosavadních zjištění to bude 12 hodin či méně. Při generaci tokenu bohužel aktuálně přehrávané kanály "zamrznou" a pro další přehrávání je potřena je znova spustit. Je-li kanál nahráván, tak se nahrávání zastaví. 
  • omezení počtu současně přehrávaných streamů jsem nezaznamenal. vyzkoušel jsem jich 6 a zjevně jsem nenarazil na žádný problém.
Do dalšího laborování se mi už nechce. Platí to, co jsem napsal už výše, že Lepsitv, díky těmto zjištěním, nepokládám za vhodného adepta pro používání v Kodi. Možná tak ještě pro nějakou jednoduchou standalone konfiguraci, ale jako plnohodnotný zdroj streamů pro Tvheadend server, který obsluhuje více klientů, raději ne.

Pokud někdo bude mít i přesto zájem, scripty učešu a zveřejním.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: OTT/IPTV - jednodušeji to už nejde - od Client - 14.1.2019, 13:21

Přejít na fórum:


Prochází: 6 host(ů)