• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NAS - životnosť diskov
#4
Také přidám vlastní zkušenost. Mám několik disků (vesměs WD - green a red, 0,5T, 1T, 4T), které mám postupně v provozu 10, 8 a 3 roky. Nejdříve na FreeNAS (běžel nepřetržitě, disky se uspávaly), pak Windows 7 v "režimu domácího serveru" (uspával se celý server, disky ne, byly tam i tunery a nahrávání, takže trochu nerozumné řešení, ale disky to přežily v pohodě), teď jsou v NAS (běží nepřetržitě, pouze při delší plánované nepřítomnosti týden a více, ho uspím, disky uspávám po 30 minutách). Všechny disky jsou v přiměřené kondici, jednou měsíčně si projdu statistiku, jinak mám samozřejmě nastavený alarm, zatím žádný alarm mi za celé 3 roky nepřišel a ani žádný disk neodešel. Teď přemýšlím o obnově těch nejstarších a nejdůležitějších disků.

Nevyužívám NAS pro rutinní operace zápisu/čtení. Mám tam hlavně zálohy ze všech PC (na extra discích, které jedou v Raid). Do Raidu taky ukládám i vlastní fotografie, home videa a unikátní audia. Ostatní mediální soubory mi jedou na nezálohovaných discích. Disky na PC ani ve strojích s Kodi neuspávám. mám už všude SSD. Jedinou výjimkou je HTPC s master Kodi v obýváku, kde běží i Tvheadend server, tam mám pro nahrávání z Tvheadend klasiku 2,5" HDD 1TB. Tam se, pokud k tomu kdy vůbec doje, uspává celé PC.

Já myslím, že je to hodně individuální a těžko získáš jednoznačné stanovisko. Podle mne je rozhodující, jaká bude v režimu používání NAS/Serveru četnost uspání/probouzení disků. Pokud příliš velká, tak je lepší je nechat běžet trvale.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
NAS - životnosť diskov - od ma_sk - 17.2.2019, 2:18
RE: NAS - životnosť diskov - od S474N - 17.2.2019, 10:05
RE: NAS - životnosť diskov - od Foolproof - 17.2.2019, 12:15
RE: NAS - životnosť diskov - od Client - 17.2.2019, 13:01
RE: NAS - životnosť diskov - od Rossi D - 17.2.2019, 13:55

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)