• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vyber idealniho domaci servriku pro 24/7/365
#4
@S474N Těch oscilací mezi koupeným NAS a postaveným serverem jsme měl už několik. To je ale jen jedna úroveň rozhodování. Další je pak nad oním "postaveným". Tam to dělím na HW a SW/OS. Použít (i když pěkný) HPE ProLiant Microserver, je poloviční řešení. Stále člověk zůstane svázaný s něčím, co si koupil, nebylo to úplně levné a nemá možnost to upgradeovat. Takže pokud "postavené" řešení, tak zásadně s postaveným HW. A čím je to HW standardnější, tím lepší.

Jinak já jsme to vyřešil "šalamounsky". Pro běžný provoz domácnosti mám teď relativně levný NAS od Asusu (obecné zálohování dat, zálohování PC členů domácnosti a média (fotky, home videa, hudba, filmy, seriály, ...) plus virtuálka pro nějaké aplikace domácí automatizace a podobné záležitosti. Pro mou vlastní práci, zájmy, koníčky postavený server s freeNAS. Mimochodem, ten postavený server je letitá krabice (klasický tower, odshora až dolů 5,25 šachty a v nich všechno to, co potřebuji), který průběžně a vždy velmi lehce čas od času upgradeuji.

Občas mě to popadne a přemýšlím o tom, že to spojím, do jednoho ideálního NAS nebo naopak do jednoho ideálního postaveného serveru, kde budu mít všechno pohromadě, ale vždy mě to po chvíli přejde. Dát v tomto případě nějakou radu si netroufám. Ostatně jak vidno, sám pro sebe si s tím nedokážu definitivně poradit. 1
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Vyber idealniho domaci servriku pro 24/7/365 - od Client - 01.5.2019, 2:37

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)