• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi v televizi s ANDROID TV
#34
Tohle mě docela zajímá, sám jsem teď postaven před podobnou volbu, ne pro sebe, já jednoznačně (z celé řady důvodů) preferuji samostatný HW pro Kodi, ale pro přátele, kteří mě o to žádají, a zatím jsem připraven jim také samosttaný HW pro Kodi i doporučit.

BTW, když už bych bral v potaz nějaké argumenty pro jednu či druhou variantu, tak ten "Navic vse ovladam jednim ovladacem" je zcela irelevantní. Přesně jak píše @playman22:, mám box u každé televize, a také je ovládám jen jedním ovladačem. Tohle pokládám za samozřejmost a nikdy bych si nikomu žádné jiné řešení ani nedovolil nabízet. Takže tenhle argument vlastně žádným argumentem ve skutečnosti není.

Pro oddělené řešení jsou pro mne důležité zcela jiné aspekty, a to je především zásadně jiná perioda funkční, technické i morální živostnosti boxu a TV, a také to, že v TV jsem většinou limitován jak technickými, tak i systémovými parametry, které jednoduše překročit nemohu. To samozřejmě platí do jisté míry i u boxu, ale tam u těch parametrů bývá většinou jednak mnohem větší rezerva a jednak jsou to v podstatě celkem vidtelně zdokumentované, jasné a jednoduché počty - CPU, GPU, RAM, Ethernet, disk/karta a jednak permanentně probíhá související vývoj i na straně systémů, který je s požadavky Kodi a jeho funkcemi neustále vzájemně konfrontován. A v neposlední řadě, smysluplné, jendoduché a celkem dobře zdokumentované operační systémy (myslím samozřejmě ty Linux nebo Linux based). A když už to nejde jinak, tak box za celkem směšné peníze vyměním. Většinou je to ale metodou rotace - či jako akce "kulový blesk", kdy ten nejstarší model v perimetru mnou spravovaných systémů jde do koše (nebo se použije na zcela jiné účely) a ostatní (ne nutně všechny) se nějak posunou. Podle významu, požadavků, atp.

Chápu, že pokud si někdo pořídí vymazlenou TV a ještě za poloviční cenu, že toho chce využít. Ale jak často si člověk kupuje novou TV, že? Ale koupit si nějaký pěkný box, za rozumnou cenu a se zajímavou výbavou, to lze bezbolestně téměř co 1/2 roku. Za mě tedy zatím celkem jasné.

Má někdo ještě něco dalšího, co by mě o tom, že Kodi na Android TV je lepší volba než samostatný HW, přesvědčilo?
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Kodi v televizi s ANDROID TV - od ADRYcz - 04.3.2020, 15:29
RE: Kodi v televizi s ANDROID TV - od Xmen1 - 04.3.2020, 21:15
RE: Kodi v televizi s ANDROID TV - od Xmen1 - 05.3.2020, 11:37
RE: Kodi v televizi s ANDROID TV - od Xmen1 - 05.3.2020, 12:33
Kodi v televizi s ANDROID TV - od Cinda - 05.3.2020, 13:45
RE: Kodi v televizi s ANDROID TV - od oupee - 05.3.2020, 14:18
Kodi v televizi s ANDROID TV - od Cinda - 05.3.2020, 16:45
Kodi v televizi s ANDROID TV - od Cinda - 05.3.2020, 22:19
RE: Kodi v televizi s ANDROID TV - od Xmen1 - 06.3.2020, 14:42
RE: Kodi v televizi s ANDROID TV - od Client - 06.3.2020, 15:37
Kodi v televizi s ANDROID TV - od beitlj - 07.3.2020, 17:10
RE: Kodi v televizi s ANDROID TV - od oupee - 12.5.2020, 19:33

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)