• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 13 Hlas(ů) - 1.77 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stream CINEMA CZ, SK problém
#21
@Azazael Souhlas. To že Stream-Cinema jednou "vynuceně" skončí bylo jasné asi každému. A je to jasné i @BBaron, mimochodem... Nedělal bych z toho žádnou vědu. Bohužel, ze sledování filmů a seriálů zdarma se stal fenomén, který rozšíření Kodi na jednu stranu pomohl, na stranu druhou ho ubíjí. Ano, jak píše @otava, co bylo dříve se nevrátí, ale nemůže za to ani vývoj kolem plugin Steram-Cinema, ani nové zákony a předpisy, ani důsledná ochrana autorských práv. Může za to prostě běh času, vývoj, pokrok. Říkejme si tomu jak chcete. Ale to by přeci nemělo mít vliv na to, jak hezky píšeš, "začať žiť taký možno normálnejsi život". Mě osobně Kodi baví, nemám ho jen jako prostředek mediální zábavy, ale i jako koníček, jakýsi druh "bastlení", které provozuji od nepaměti. Jen jsem u něj teď vyměnil pájku za počítač. V době, kdy jsem začínal, to byl prostředek, jak si v době, kdy o Smart TV ještě nebylo ani potuchy, "chytrou televizi" pořídit. A jako si už teď nestavím zesilovač a nevyrábím reprobedny, nebudu si asi za chvíli (rok, možná dva, tři či déle) hrát ani s Kodi. Ale nebude to kvůli tomu, že skončí Steram-Cinema, ale prostě proto, že mě bude zajímat zase něco jiného. A nebo také proto, že budu mít jiné starosti a místo toho raději půjdu do lesa, dokud ještě můžu nebo dokud se to ještě smí... (to přeháním)

Samozřejmě, že mám i dnes v Kodi Stream-Cinem a v dnešní době koronaviru já i rodina, přátelé a známí addon používáme více, než kdy jindy. Ale nemůžeme se dočat chvíle, kdy budeme moci jít do kina na premiéru nějakého nového filmu. Jak jsme to ostatně dělali i před tím. Takže kvůli novým filmům zdarma Kodi určitě nepoužívám. Jít do kina na preméru filmu, vidět ho na velkém plátně, cítit tu atmosféru spolu s dalšími lidmi, tohle prostě sebelepší domácí kino nenahradí. Místo toho se snažím pokračovat v hledání starých filmů, takových, které nejsou úplně jednoduše k dostání, natož aby se běžně prmítaly v kině, a tady se držím starého (možná už přežitého modelu, ale je to prostě taková má libůstka), co je doma (myslím na domácícm serveru), to se počítá. A neznamená, že bych neustále nakupoval další a další disky. Prostě jen vyhazuji to, co už v dnešní době nemá cenu a co si (když na to přijde) může klidně přehrát v nějaké vidopůjčovně, a nahrazuji to tím, co si myslím, že bych doma mít měl (nebo spíše chtěl). Je to takový nikdy nekončící cyklus. Ale jinak Kodi používám spíše k tomu, že si v něm soustředuji to, co mě zajímá tak, abych to měl na jednom místě. Tohle Kodi zatím moc nepodporuje a tak si prostě teď hraju (knihovny, databáze, addons, skin) s tímhle - tématické stránky s kombinacií widgetů z různých zdrojů (TV, filmy, seriály, webové servery, tématické video servery, Youtube, audio knihy a dokumenty, galerie fotografií) - vše z daného oboru či oblasti zájmu na jednom místě. Zatím jsou v oblasti mého zájmu a zájmu rodiny vesmír/kosmonautika, auto-moto, sport, móda. Je to zajímavé, užitečné a praktické. Z mnoha důvodů. Není třeba trávit čas u počítače, ale mohu to sledovat v pohodlí obyváku, poskytuje to rychlý přehled o novinkách v daném oboru či oblasti a můžeme to sledovat společně. Takhle já vidím budoucnost Kodi, alespoň v mém případě. A mimochodem, něco takového myslím ani ta nejlepší Smart TV takhle pohromad a přehledně zatím nenabízí...
 
  


Příspěvků v tématu
Stream CINEMA CZ, SK problém - od Janoo.k - 24.4.2020, 16:45
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od valf - 27.4.2020, 21:32
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od aRc - 28.4.2020, 19:09
Stream CINEMA CZ, SK problém - od Azazael - 01.5.2020, 22:44
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od Client - 02.5.2020, 10:57
Stream CINEMA CZ, SK problém - od Azazael - 02.5.2020, 22:42
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od meda - 03.5.2020, 10:49
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od seal - 03.5.2020, 11:34
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od meda - 03.5.2020, 15:39
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od PDG - 03.5.2020, 20:48
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od dmnc - 03.5.2020, 21:23
Stream CINEMA CZ, SK problém - od jumbo78 - 03.5.2020, 21:19
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od Kom2 - 03.5.2020, 21:57
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od Ravo - 03.5.2020, 22:27
Stream CINEMA CZ, SK problém - od Saros - 04.5.2020, 9:27
Stream CINEMA CZ, SK problém - od Saros - 04.5.2020, 11:38
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od dmnc - 04.5.2020, 15:18
Stream CINEMA CZ, SK problém - od Saros - 04.5.2020, 12:44
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od CML - 04.5.2020, 13:04
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od dmnc - 04.5.2020, 15:33
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od art - 07.5.2020, 18:09
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od art - 07.5.2020, 18:41
RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - od art - 07.5.2020, 19:17
Stream CINEMA CZ, SK problém - od jumbo78 - 07.5.2020, 19:22

Přejít na fórum:


Prochází: 5 host(ů)