• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Video skočí o cca5 sekund dozadu
#5
@Sperhak Důvodů, proč mohou videa samovolně skákat dopředu/dozadu je tolik, že je třeba se něčeho chytit. Málo z nás tady je takovým odborníkem, aby na  první pohled, jen poté, co napíšeš, že ti to "skáče", věděla najisto, čím to může být. Proto se většina spíše snaží najít podobný vzorec chování,  se  kterým se už setkala nebo který tady někdo popsal. Proto ten zájem vědět o tvé instalaci, podmínkách a zdrojích které přehráváš, co nejvíce. Je s podivem, proč se tomu divíš. Na mne ty tvé reakce působí až tak, že se  snad cítíš  dotčený, že si někdo po tobě dovoluje takové informace žádat. To si ale musíš vybrat. Buď je poskytneš a pak se ti dotyčný bude snažit podle nich poradit, nebo ne a pak od něj dostaneš jen radu odpovídající tomu, co jsi mu o své situaci prozradil. A jestli si chytrý na  to, abys posuzoval, co za informace by ostatní od tebe měli požadovat, tak bys měl být dost chytrý nato, aby ses na žádnou radu nemusel ptát.

Co se týče těch skoků, mohu já napsat jen následujcíí. Většinou je to záležitost problému při dekódování videa. To může být v zásadě způsobeno ve dvou místech:
  • jak a čím bylo video kódované - tzn. na ten problém je zaděláno už ve zdrojovém souboru a pokud jde o fatální porušení principu použitého kodeku, tak je to definitivní stav. Na staně přijmu (tzn. v Kodi přehrávači a případně několika dalších addons, které na ot mohou mít vliv) už nic  neuděláš. V dané chvíli je tedy třeba hledat zdroj daného titulu jinde. 
  • jak a  čím je video přehrávané - tzn. celková konfigurace a nastavení celého řetězce zpracování v Kodi a také parametry použitého HW. Případě také tím, zda v některé z částí řetezce není nějaký bug, ale tím  bych s v této chvíli nezabýval. Odpovídající parametry prostředí pro přehrávání mohou být takové, že daný titul vůbec nepřehraješ, případně že je hned od začátku přehrávání jasné, že to přehrávání nebude stát za nic. Ale může se také stát, že přehrávání začně bez problému, a jen v některých místech (například hodně dynamická scéna, poškozená data, ...) jsou požadavky  na dekódování takové, že si s tím prostě daná kombinace HW a SW v daném čase neporadí. Pak se  může stát i to (kromě  celé řady dalších poblémů), že to video "skočí." Tento stav může být například důsledkem použité jedno průchodového "kodérů", který při nevhodném nastavení sice video zakóduje rychle, ale s tím, že jsou v něm takovéto excesy, které by patrně druhý průchod kodéru vyřešil.
Ber to mé povídání ne jako návod k tomu, jak uvedené chování opravit, ale jako náhled do celé problematiky a snad i kamínek do mozaiky pochopení, o co tady v té diskusi jde. A jinak, onu zmiňovanou řadu dalších důvodů proč může video "skočit", o kterých jsem psal na začátku, tu otvírat nehodlám už vůbec. Našlo by se pár kuriozních situací, které to způsobovaly, ale ty byly  skuetčně tak kuriozní a ojedinělé, že jejich opakovaný výskyt pokládám za téměř vyloučený.

A na závěr. Používám Kodi už řadu let a to, že mi někdy video "skočí" jsem už zažil několikrát. Beru to tak, že tohle se prostě stává (z výše uvedených nebo třeba i jiných důvodů). Většinou jsme to vyřešil tak, že jsem  si opatřil  jinou verzi téhož. Kdyby mi skákalo video na zakoupeném DVD nebo DR disku přehrávaném na továrním přehrávači, určitě bych jedno nebo druhé reklamoval. V Kodi, pokud by to bylo co chvíli a na každé přehrávaném titulu, tak bych to asi také nějak začal řešit, ale je-li to jen občas, tak se tím nezabývám.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Video skočí o cca5 sekund dozadu - od JiRo - 29.11.2020, 13:43

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)