• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klacky pod Kodi-nohy?
#2
Kodi casto umoznuje sirokemu publiku (a nie len jednotlivcom) obist marketingovo definovane obmedzenia. Ja som sa takto konkretne dostal ku Skylink Addonu - v case, ked som sa zapojil, este nemal Skylink aplikaciu pre Android TV a hlavne umoznoval obchadzat limit 4-zariadeni. Sice to nevyuziva ziadnu dieru (pricom mam urcitu hypotezu, ze tam je a dala by sa vyuzit a uplne obchadzat ten limit), ale to ze automaticky preregistrovava najstarsie zariadenie to obmedzenie vlastne obchadza. To im moze vadit napriklad. Ostatne, to je aj dovod preco ho stale udrzujem, kedze som stale klientom, co to obcasne vyuziva a vadi mi to obmedzenie (1 smart tv, 3 android tv boxy, 2 mobily a 2 tablety = 8 zariadeni, realne 2 su oficialne app a 6 zdiela 2 sloty)..

Nedavno napriklad Telekom obmedzil vyuzitelnost Magio GO poskytovaneho zdarma ku velkemu Magiu na boxoch, mam dojem ze oficialne uz ide len na mobiloch a v prehliadaci. Tym ze Kodi vlastne emuluje prehliadac, tak to spristupnuje pre takychto zakaznikov aj na boxoch a v smart TV. Aj ked ten addon ani nepoznam a nemam Magio, viem si predstavit, ze ak este toto neriesia, tak mozno budu, hlavne ak pouzivatelov bude viac..

A pokial ideme hlbsie, tak v pripade ze poskytovatel nevyuziva ziadne DRM, nieje prilis zlozite "zapracovat" aj moznost nahravania streamov, ci dodatocneho ukladania z archivu na offline pozretie - sam tuto hranicu ale cielene neprekracujem pri mojich "projektoch", pretoze tu som si isty ze by to uz skutocne vadilo.

Kodi sa sice oficialne distancuje od piratstva, ale je to nastroj pomocou ktoreho sa siri. Podobne je na tom Bittorrent, nevznikol cielene ako p2p siet pre piratstvo, v tom case bolo niekolko aplikacii s vlastnymi p2p protokolmi, ale kedze je genialne vymysleny, stal sa nosicom piratstva. Ani Bitcoin nevymysleli povodne ako platidlo do sedej zony.. Skratka pre vela ludi (minimalne cz/sk) Kodi = "streamovane kino", takze aj tu moze byt dovod, ze nechcu byt spajany s Kodi, alebo ich do toho tlacia licencne podmienky (povinnost aktivne branit moznej kradezi dusevneho vlastnictva).
Autor addonov freeview.sk, Dokumenty.tv, SkTonline, YAWsP a dalsich..
Mojre repo je na p.xf.cz/r pripadne cache-sk.github.io/kodirepo - pridat ako zdroj v spravcovi suborov a instalovat zo zip, pripadne si stiahnite zip priamo z githubu.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Klacky pod Kodi-nohy? - od LadaN - 30.4.2021, 14:28
RE: Klacky pod Kodi-nohy? - od cache - 30.4.2021, 15:34
RE: Klacky pod Kodi-nohy? - od JiRo - 30.4.2021, 16:24
RE: Klacky pod Kodi-nohy? - od LadaN - 04.5.2021, 2:22
RE: Klacky pod Kodi-nohy? - od meda - 04.5.2021, 7:25

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)