• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Anketa: Mělo by se založit téma/subfórum pro tvůrce?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano, jsem pro, plánuji se účastnit.
38.10%
8 38.10%
Ano, jsem pro, neplánuji se účastnit.
57.14%
12 57.14%
Ne, není to potřeba.
4.76%
1 4.76%
Je mi to jedno/nezajímá mě to.
0%
0 0%
Celkem 21 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Téma/subfórum pro tvůrce
#1
Nejsem profesí programátor, možná, že to není (už dávno) ani mé hobby, spíše bych to nazval "z nouze ctností", že jsem se pustil do psaní kódu souvisejících s provozem Kodi (hlavně addons různého druhu) a příbuzných aplikací (Tvheadend, wg++, ...). Občas (spíše častěji než by mi bylo milé) v tom díky své nedostatečné odbornosti plavu, ale nakonec si, díky široké škále dostupných zdrojů a (proč to nepřiznat) inspirací, nějak pomůžu. Často je to metodou pokus omyl nebo se často k výsledku doberu cestou, která je (mírně řečeno) značně krkolomná ("Šel jsem zkratkou, byla to sice horší cesta, ale zato byla delší...") a která by mohla být úplně jiná, jednodušší, rychlejší, optimálnější. Napadlo mě tedy, že by bylo dobré si moci o problémech či obecně o situacích, se kterými se při takové práci člověk setká, popovídat. Vznést dotaz, spustit polemickou diskusi, odkázat na užitečný zdroj informací, ukázat své nebo cizí zajímavé řešení, definovat standard řešení, vytvořit pro české prostředí užitečný addon modul, ukázat jak se se svým "produktem" navázat na repozitář, ...

Napadlo mě tedy, a chápejte to jako námět k případnému rozšíření tohoto fóra, zřídit téma, možná spíše subfórum/sekci, věnované tvorbě aplikací spojených s Kodi. Jak se na takový nápad díváte? Nebo je to pro vás zbytečné a vystačíte si sami? Co říkáte @wombat, @listener, @Saros, @waladir, @cache, @otava5, @Sorien, @marhycz, @mebox, @XBMC-Kodi, @meda, @Rossi D, @matchbox, @S474N, @PetrM, @forsajd, @playman22, @jkmh,  @koperfield. Ptám se přímo pár aktivních tvůrců a dalších členů fóra, kteří mě teď napadli. Určitě jsem na některé důležité zapomněl, tak se jim omlouvám. Samozřejmě mě ale zajímá i názor ostatních, přivítám i konkrétnější návrhy.

Vytvořil jsem k tomu stručnou úvodní anketu, ale budu rád, pokud svůj názor rozvedete v dalších příspěvcích. Pokud se myšlenka ukáže jako životaschopná a dojdeme k nějakému produktivnímu modelu jak fórum doplnit, požádáme pak o to admina.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Téma/subfórum pro tvůrce - od JiRo - 03.1.2022, 11:40
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od S474N - 03.1.2022, 11:55
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od JiRo - 03.1.2022, 13:05
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od meda - 03.1.2022, 14:58
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od cache - 03.1.2022, 17:34
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od JiRo - 03.1.2022, 21:23
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od PetrM - 03.1.2022, 18:45
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od meda - 03.1.2022, 19:52
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od JiRo - 10.1.2022, 10:12
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od jkmh - 04.1.2022, 10:03
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od jkmh - 10.1.2022, 13:21
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od meda - 16.1.2022, 23:58
RE: Téma/subfórum pro tvůrce - od Sorien - 12.2.2022, 19:23

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)