• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přidávání oblíbených v rámci domácí sítě
#4
@wolfjunior Pro Oblíbené/Favourites lze sdílení definovat s pomocí pathsubstitution, viz Path Substitution.

Má to jistá omezení i pravidla, pokoušel jsem se to popsat, ale nakonec jsme zjistil, že to nefunguje úplně 100% a spolehlivě, tak jsem to raději smazal, abych tu neuváděl návody, které nefungují.

Ještě to tedy prozkoumám, a pokud to bude fungovat, tak ten popis uvedu.

EDIT Tak v podstatě to funguje, ale občas se to chová trochu nevypočítavě. Hlavně při odebírání z Oblíbených. Chce to ještě nějaké pokusy, abych mohl prohlásit, že se to dá používat...

EDIT2 No, nebudu se tím už dál trápit. Nějak to funguje, ale krk bych na to, že to bude fungovat za všech okolností a konstelace nedal. Čas ani chuť na to si s tím hrát už nemám, tak vracím ten popis a dělej si s tím, co uznáš za vhodné...

Omezení a pravidla, potřebné definice a postup:
  • využít lze pouze ty uložené odkazy, které jsou shodně reprezentované ve všech Kodi, které sdílenou složku používají - u všech addons o kterých se zmiňuješ to asi bude fungovat
  • sdílet by se měl soubor .../userdata/favourites.xml
  • sdílet by se to mohlo asi nejjednodušeji přes sambu nebo nfs - já používám sambu, protože to sdílení už mám definované
  • ideální by asi bylo vybrat si jedno Kodi jako referenční a u toho soubor nasdílet přes vybraný file systém
  • u ostatních Kodi definovat sdílenou cestu (v Kodi File Manager) - tohle nevím jestli je nutné, ale rozhodně to nemůže uškodit
  • advancedsettings.xml pak u ostatních Kodi definovat Path Substitution:
Kód:
    <pathsubstitution>
        <substitute>
            <from>special://profile/favourites.xml</from>
            <to>smb://<hostname> nebo <ip>/Userdata/favourites.xml</to>
        </substitute>
    </pathsubstitution>
A nakonec jedno zásadní omezení. Soubor favourites.xml si Kodi načítá při startu, takže pokud se z jednoho Kodi něco do sdílených Oblíbených vloží, objeví se to v ostatních Kodi až po jejich restartu. Tohle patrně nijak obejít nelze, alespoň ne v Kodi 19. Zkoušel jsem u Kodi 20 vnutit u seznamu Oblíbených refresh, ale soubor se znova nenačte.

Nejsme si 100% úplně jistý, jak se to bude chovat v okažiku když Kodi, které favourites.xml sdílí, bude vypnuté. To je třeba ještě ověřit, já se k tomu už dnes nedostanu. Možná tedy, že bude lepší pro sdílení použít nějaký další systém (nemusí to nutně být Kodi), např. na NAS-u/router-u nebo podobném stroji, které je trvale zapnuté a favourites.xml umístit tam.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Přidávání oblíbených v rámci domácí sítě - od JiRo - 25.12.2022, 22:48

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)