• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence"
#10
Na čistě zdokumentované technické dotazy odpovídá ChatGPT celkem dobře. Občas si domýšlí, to ano, třeba parametry příkazu inxi zřejmě nemůže číst z helpu, takže vyfabuluje, že teplotu přečte s parametrem -t (jako temperature) a ne s parametrem -s (jako sensors).

Hodně záleží na gramatice otázky. (Ne)funguje jako rozhovor dvou žen, kdy nezáleží na přesnosti, ale na množství stráveného času (a rozluštění významu přichází nejdříve s koncem dialogu).

ChatGPT odpovídá s mírou fabulace mezi 0 až 2, takzvaná "Temperature". Běžné nastavení je na 1. Doplněk ChatGPTBox umožňuje tohle v menu nastavit.
Nula má dát striktní odpověď.

Dotaz "Planeta Hieronyma Bosche II" jsem si vyzkoušel a rovnou mne upozornil, že text bude fabulovat.
Při dalším přesnějším požadavku oznámil, že tyto informace nemá a doporučil způsob, jak se k nim dostat.

Bing o sobě tvrdí, že je přesný, o ChatGPT tvrdí, že je zábavný. Dotaz "Planeta..." jsem, pro Bing chat přes doplněk ChatGPTBox, už nepoložil, snad jindy.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence" - od meda - 18.5.2023, 14:13

Přejít na fórum:


Prochází: 9 host(ů)