• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence"
#59
@meda A to ani ten právník si bez AI neškrtne...

Nehledě na to, že se brzy rozjede velký business s "klonováním" už nežijících "živých" herců do renderovaných scén nově vytvářených filmů, remake již existujících, jejich preqel-ů, sequel-ů, interquel-ů a nevím jakých ještě x-quel-ů, reboot-ů a spin-off-ů, ... Potomci tedy budou dědit nejen autorská práva a z toho plynoucí tantiémy k vytvořeným dílům, ale i práva k použítí hlasu, tváře a nebo gest, chůze, tiků, ... A to samé bude v nějakých modifikacích platit pro náměty a scénáře, hudbu, návrhy kostýmů, ...

Napadá mě třeba, do jaké míry se do hudby vytvořené na základě stylu nějakého existujícího díla a nebo konkrétního umělce, promítně autorský nárok na to dílo původní. Takové to jako, zahraj nějakou skladbu, jako by ji napsal Mozart. Tady to bude ještě o level výš, zadání slož nějakou skladbu, jako kdyby by ji napsal Enrico Morricone a byla přitom stylu hudby z filmu Tenkrát na Západě.

Ale tím to neskončí. Odbory se budou například brát o to, aby v nových dílech bylo omezeno procento renderovaných postav. Bude jistě stanoveno něco jako maximum percentage of characters rendered...

Lidi, já jsem tak rád, že se tohohle už nedožiju! 3
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence" - od JiRo - 16.7.2023, 17:21

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)