• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence"
#63
@meda Doporučuji Ti pro začátek To snad nemyslíte vážně!, kterou Feynman napsal spolu Ralph Leightonnocu. Na audioteka.com ji najdeš pod názvem To nemyslíte vážně, pane Feynmane!, který ostatně lépe odpovídá originálu Surely You're Joking, Mr. Feynman!.

K TENET... Já jsem se možná nevyjádřil přesně. Já také teorii o "dvousměrnosti času" odmítám. Mně na TENET-u a podobných filmech zajímá, jak si v té "jimi vymyšlené fyzice" poradí s logikou v rámci toho "vymyšleného". A i u TENET-u  je vidět, že některé věci prostě neřeší. Je to například podobné, jako warp pohon ve Star Trek. Tam je ta "vymyšlená fyzika", která umožňuje realizovat warp pohon, vypracovaná poměrně detailně. Celý Star Trek na ní ostatně stojí. Ale když dojde na detaily, vždycky je tam něco, kde ta logika končí nějaký axiomem, jako třeba že existují "dilithiové krystaly". Nebo třeba mé oblíbené téma "inerciálních tlumičů", což ostatně není jen téma Star Treku, protože extrémní zrychlení nebo zpomalení, kterých jsme ve fiktivních světech a vesmírech svědky, by žádná živá hmota, tedy ta, kterou známe, nebyla schopná přežít.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence" - od JiRo - 17.7.2023, 11:10

Přejít na fórum:


Prochází: 8 host(ů)