• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence"
Dnes jsem experimentoval s kooperativou Midjourney a ChatGPT. Generování příběhu jsem zadal dle svého do ChatGPT a nechal jej připravit "prompt" do Midjourney. Výsledek je bez větší námahy a upřesňování daleko pohodlnější a rychlejší. Zdá se mi že textový AI lépe rozumí popisu děje a dá dle vzorce do "promptu" pro obrazový AI přímější prvky pro pochopení vedoucí k hladkému ztvárnění zamýšleného obrazu. Samozřejmě je nutné mu základy Midjourney promptu "nalít" do hlavy, což lze lehce udělat zkopírováním definice "prompt" z .docs.

ChatGPT potvrdí dokončenou výuku:
"It seems you've provided information about how to create prompts for generating images using the Midjourney Bot. If you have a specific request or need assistance in crafting a prompt, please let me know, and I'd be happy to help you generate an image prompt based on your requirements."

Zeptáme se:
"I want you to use this formula to write Midjourney Prompts: (image we're prompting), (5 descriptive keywords or phrases), (camera model and lens), (lighting), (style of photograph) Do you understand this formula? Say "yes" if you understand"

ChatGPT potvrdí porozumění vzorci:
"Yes, I understand the formula you provided for creating Midjourney Prompts. Please provide the specific elements you'd like to include in the formula, and I'll help you craft a prompt accordingly."

Zadáme příkaz:
"Using the formula provided, write me a prompt for [car]"

ChatGPT nám vytvoří "prompt" který zadáme do Midjourney:
"Of course! Here's a prompt for generating an image of a car:
"Image of a sleek sports car, metallic finish, red, under bright studio lighting, captured with a high-end DSLR camera and a prime lens, showcasing its elegant curves and details."
Feel free to adjust any of the descriptive elements or specifications to match your vision for the image."

Výsledek:
[Obrázek: He7HpAc.jpg]

Jak jsem se dále dočetl, lze toto vše udělat i jednodušeji ve verzi ChatGPT plus / USD $20/mo pomocí pluginů "Photorealistic" nebo "Prompt Perfect" ... Zatím přemýšlím zda si plusko aktivovat nebo ne. Lákají mě přidané funkce a s AI pracuji každý den ... uvidíme ... 
V žádném případě jsem neobjevil Ameriku, jsou to známé a všude popisované věci, jen jsem si to chtěl ověřit osobně a potvrdit funkcionalitu 4

edit: to bych nebyl já abych to plusko neotestoval ....

V ChatGPT plus je to opravdu jiná káva. Text pro vytvoření promptu lze zadat i v CZ, další zpracování je v AJ.
Vypadá to nějak takto (popis knihy okopírován):

Zadání:
[Obrázek: pZkZUW9.png]

Připravený prompt přes plugin "Photorealistic":
[Obrázek: rKmRPLv.png]

Akce v Midjourney:
[Obrázek: NJ0lzmP.jpg]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence" - od Rossi D - 14.9.2023, 15:35

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)