• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence"
@JiRo: No ty jsi jim to docela nandal, perfektně daná otázka na příhodném místě  Thumbup 
Sám nevím jak by ti odpověděl. Logika se přímo nabízí ... mozek bude líný, ucpaný nesmysly, netrénovaný a lékem musí být něco co ho udrží ve formě, čímž bude nějaký druh mozkové posilovny ...vida máme tu nový podnikatelský "záměr"   1 1
Osobně bych to možná viděl trošku jinak (technokraticky 4 ).
Právě díky onomu "uvolnění" mozku z nějakých těch vysoce přemýšlivých činností včetně sounáležijících denních rutin, může a jistě dojde i k masivnímu rozvoji skrytých schopností. Tyto doposud spaly, doposud byly utlačované a doposud válcované každodenními činnostmi nedovolujícími tyto rozvíjet na vyšší úroveň.
Ne, nemyslím tím telekinezi či ostatní PSI schopnosti (i když ... nikdy neříkej nikdy), mám na mysli plné věnování se rozvoji nějakého talentu který je v tom kterém člověku ukryt a já věřím že každý z nás tento talent máme, bohužel  někdo to zjistí až na konci svého životního cyklu.
Jako příklad mohu dát sám sebe, od té doby co jsem na home-office (dva roky) a mohu se skutečně naplno věnovat PC jak pracovně tak i zájmově, nastartovalo to můj starý mozek takovým způsobem jakým je přidání nitra do automobilu. Některé věci zvládám o 100% lépe než dříve, umím si na ně lépe "zajít", začalo mi to myslel i lépe prakticky ... věci co je nutné udělat do sebe zaskakují jako když se blíží poslední fáze složení Rubikovy kostky. Mám širší rozhled, vybavuje se mi spousta věcí z minula ... prostě je jako znovuzrozený a funguje jako za mlada  4 Mám pocit jako kdybych opět otevřel knihovnu která byla před mnoha lety uzavřena.
Umělá inteligence a její používání mě donutila myslet obrazně, přiměla mě snažit se to co mám v mysli proměnit v obraz, film, zvuk a věru dvakrát jednoduché to není najít ten správný prompt k vyjádření myšlenky.
Nevím jak dlouho to vše vydrží a kdy dojde k té opravdové stařecké degradaci, ale jsem rád, že jsem tuto mozkovou euforii  mohl alespoň pocítit. Těžko se to všechno popisuje, ten "čerstvý vítr" je třeba zažít.
Samozřejmě stále budou existovat mozky které se do ničeho zapojit nebudou chtít, bude jim bližší využívat svůj mozek v režimu "na jednom v hospodě" (stejně jako dnes).
Toť můj názor na Ai vs člověk  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jak pomáhá Ai -- stvořená "inteligence" - od Rossi D - 05.1.2024, 19:39

Přejít na fórum:


Prochází: 8 host(ů)