• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ASRock odhalil desky s procesory Apollo Lake
#7
armyk:
Záleží, jaký je tvůj Plex klient. Pokud ten Plex pojede přes Direct Stream, Direct Play, tak ani není potřeba Windows, protože bude jenom předávat ten soubor do televize, nebo co k ní máš připojené a nebude to video nijak upravovat. Pokud bude nicméně potřeba transkódování (když si to budeš přehrávat na Plex klientu, který zrovna neumí daný kodek atd..), tak ten Plex začne transkódovat a to už bude horší. Na to už budeš potřebovat Windows, protože to video se musí nejdříve dekódovat, jako kdybys ho tam přehrával a pak převést do dalšího formátu který pojede do toho klienta. To už to může trochu zatížit.

Ono v těch testech mají CPU usage 30%, protože je to hybridní dekódování. Pomáhá tomu GPU, které pojede na 100%.

Na Plex FAQ doporučují, co jeden aktivní 1080p stream, to cca 2000 bodů na Passmarku
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...Hz&id=2877
J4205 má 2400.
Teď si vezmi, že to bude udýchané s tím 10bit a ještě tam budeš mít ten virtuální počítač.

Na domácí NAS je to určitě skvělé. Nebo jako Kodi klient rozhodně taky. Ale jako Plex server jen v případě, že klienti nevyžadují transkódování (třeba Plex Media Player - PC, Rpi, OS X nebo jako Kodi s doplňkem PlexKodiConnect,..). Pak to bude jen přenášet soubory jako klasický file server, v případě jenom remuxovat(ten Direct Stream) a to je minimální zátěž na procesor.
viz. https://support.plex.tv/hc/en-us/article...ect-Stream


Já mám třeba na domácím serveru ten Plex server, který se mi stará o knihovnu. Klienty mám buď Raspberry pi nebo tuhle J4205 s Libreelec a tím doplňkem PlexKodiConnect. Netranskóduje to nikdy(ale já nemám HEVC videa). A na tabletu (iOS - Plex app) to dělá Direct Stream, takže to jen přebaluje .mkv do .mp4 což je minimální práce. A tím aspoň video zůstává kompletně nedotčené a je to to samé, jako kdybych měl bluray disk v přehrávači Big Grin

Takže doporučení: Ber to, pokud to H265 video dokáže zpracovat přímo tvůj klient, pak se ten Plex server nezapotí :)
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: ASRock odhalil desky s procesory Apollo Lake - od marhycz - 09.12.2016, 16:29

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)