• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 USB flashky = aktualizace knihovny
#1
Dobrý den používám RPi3 + systém WDG 32GB v1.2 RETROPIE a na něm je Kodi 17.3 se skinem Estuary.

V malině točím 2 až 3 USB flashky. Mám nainstalovaný CSFD scrapper a rychle měním filmy na flashkách.
Zkoušel jsem si zapnout aktualizace knihovny při spuštění. Jenže mi přijde, že to funguje, jen když restartuji celou Malinu a ne jen Kodi, takže někdy to nenajde nové filmy. Také na těch flashkách mám složku Filmy a Seriály a musím vždy přiřazovat složky do sekcí Film a Seriály v Kodi a to je také velmi otravné a pomalé. Nechci tím hanobit systém jen pro mé rychlé točení obsahu se hodně brzdím tou ruční aktualizací složek. Také se mi tam tvoří duplikáty filmů náhledů.

Řekl bych, že to je pro mé rychlé používání celkem k ničemu, že to je spíše pro velké HDD s velkým množstvím filmů.


Dotazy:
1) Je nějaký jiný nebo jednodušší automatický systém plugin pro Kodi, který okamžitě pozná, že tato složka je plná seriálů a dá je v Kodi do sekce Seriálů v knihovně přehrávače automaticky? To samé u filmů? Takto musím vždy ručně navézt Kodi.

2) Dá se zmenšit plakát náhledů u filmů, chtěl bych mít menší ikonky, aby se vešlo více řádků položek filmů pod sebe.

3) Dá se zbavit duplikátů v knihovně i když tam je jen jeden film? Jeden z nich je totiž nespustitelný.

Děkuji za informace a zkušenosti. Moc rád bych měl plakáty a obsah u filmů, ale chtěl bych to automaticky, abych to nemusel stále mé rodině aktualizovat. Děkuji.
 
Citovat
#2
Je nějaký důvod k onomu "točení" USB disků ? Pokud je to stran užívání děti/rodiče, nebylo by lepší využít profilů + jedno úložiště (např. → Jak nastavit více profilů v Kodi pro samostatné seznamy sledování) ?
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
@MrPierc To je hodně netypické použití Kodi. Radil bych se tohoto způsobu používání zbavit, opatřit si nějaké větší médium (klasický externí disk s USB rozhraním) a filmy a seriály tam umisťovat např. přes sambu.

Jinak, pokud na tom tvém nelogickém používání trváš, tak přikládám odpovědi k tvým otázkám:

ad.1 Tomu nerozumím, stačí na USB zřídit dva adresáře (Filmy a Seriály) ty přidat jako zdroj a už nemusíš nic přiřazovat. Pak stačí filmy umísťovat do adresáře filmy a seriály do adresáře seriály.
ad.2 To je záležitost skinu. Najdi si nějaký, který má víc položek na stránce.
ad.3 Duplikátů se zbavíš pomocí funkce Vyčistit knihovnu v Nastavení > Média. Můžeš si taky vyčistit knihovnu při každém spuštění scrapování  Na to je příkaz v advancedsettings.xml, vložíš řádek: <cleanonupdate>True</cleanonupdate>.

Jinak update knihovny se po startu spustí, záleží samozřejmě, jak máš definované zdroje. Pokud je pokaždé znova vytváříš, tak samozřejmě po spuštění jsou prázdné a nic se nenajde. Pokud budeš postupovat podle ad. 1, tak to fungovat bude.

Znova ale upozorňuji, že tvé použití Kodi jde proti smyslu této aplikace a spíše než hledání jak ji provozovat tímto způsobem je provozovat ji tak, jak se správně má.
 
Citovat
#4
S tím čištěním knihovny při stávajícím systému "prohazování" úložišť bych byl opatrný - smaže se mu vše co není aktuálně fyzicky dostupné/připojené k playeru/zařízení .... pokud je to však žádáno, to je jiná .....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
d.lanik ma dobre repo  a v nem kcleaner, staci si to nastavit, a neni potreba nic upravovat


Přiložené soubory
.zip   lanik.repo-1.0.2.zip (Velikost: 374,39 KB / Stažení: 3)
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)