• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Absolut radio
#1
Nedávno jsem v jedné akci Českého rozhlasu získal DAB+ radiopřijímač. Do té doby jsem neměl žádnou příležitost se s DABem setkat. Samozřejmě jsem přijímač hned vyzkoušel. Spustil jsem automatické ladění a s napětím čekal, jaké stanice se tam objeví. Podle očekávání byly nalezeny stanice Českého rozhlasu (celkem 16), ale nečekaně jsem si mohl vybrat také z nabídky třinácti německých stanic. A protože stanice jsou seřazeny abecedně, hned na prvním místě byla stanice "Absolut relax". Ze zvědavosti jsem ji vyzkoušel a její obsah mě příjemně překvapil. Jako hudební podkres tato stanice fungovala výborně. Napadlo mě, že by nebylo špatné mít možnost pouštět si ji i přes Kodi. Nebylo těžké zjistit, že stanice vysílá i přes internet a že má několik "sester" s odlišným charakterem. Vyhledal jsem adresy příslušných streamů a stáhnul i odpovídající ikony.
Možná to bude zajímat i jiné uživatele Kodi a proto jsem toto nové téma založil.
Vytvořený playlist (ve formátu pro IPTV Simple Clienta) je v příloze (zkomprimovaný). V druhém souboru je (rovněž zkomprimovaná) složka "absolut", obsahující ikony. Aby Simple Client ikony našel, je třeba složku "absolut" (včetně obsahu) umístit do složky "ikony", vytvořené ve složce userdata.
Nejsnadnějším způsobem, jak přidat playlist "Absolut rádio" do nabídky rozhlasových stanic je použití doplňku IPTV Merge.
Playlist můžete umístit víceméně kamkoliv. Já ho mám ve složce "...\userdata\playlists\music".


Přiložené soubory Miniatury
       

.zip   absolut-icons.zip (Velikost: 428,02 KB / Stažení: 13)
.zip   absolutradio-playlist.zip (Velikost: 577 bajtů / Stažení: 30)
 
Citovat
#2
Pokud by byl někdo zvědavý, může v doplňku Radio (Tristan Fischer) zkusit vyhledávání Absolut.
Pět z nich tam je. Samozřejmě bez programového listu, jen to hraje.
 
Citovat
#3
@listener Absolut stanice přijímám už dlouho, EPG k nim není, či spíše jsem ho nehledal. Zarazilo mě tedy, že máš v playistu i tvg-id. Odkud bereš data pro EPG?
 
Citovat
#4
@JiRo To je moje chyba (která však ničemu nevadí a proto jsem na ni nepřišel). Když jsem sestavoval playlist, usnadnil jsem si práci. Použil jsem stejný formát, jako v doplňku ČRo Live. Vůbec jsem si neuvědomil, k čemu atribut tvg-id slouží (a že zrovna s ním jsem teď bojoval v doplňku ČRo Live - viz poslední příspěvek).
Krátce a jasně: žádná EPG data nemám a atribut tvg-id by v playlistu vůbec nemusel/neměl být.
Playlist jsem dělal jen proto, abych v něm obsažené stanice mohl poslouchat přímo přes nabídku Rádio a aby k nim byla i ikona.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)