• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Addon Doplněk v Linuxu bez kodi
#1
Zdravím,

Vzhledem k tomu, že většina doplňků jsou "python" skripty, existuje nějaký způsob jak je spustit bez "kodi" ?
Tedy spustit je přímo v distribuci linuxu bez kodi. Pořád je to jen "python" a spustit skript v linux samozřejmě lze.

Asi by bylo potřeba upravit dané skripty a jejich napojení, neexistuje nějaký "user-friendly" skript, třeba na githubu ?
 
Citovat
#2
@Marthinius Určitě to jde, sám jsme to dělal, jen jsme k tomu nepoužil žádnou "user-friendly" metodu, prostě jsem ručně všechna volání Kodi knihoven nebo Kodi závislostí nahradil něčím jiným, odpovídajícím požadované funkci. Jestli existuje něco, co by bylo více přátelského nevím. Záleží hodně na typu doplňku a konkrétním funkcím. U některých to často smysl moc nedává, většina plugin-ů a takových doplnků, které mají nějakou interakci s gui (skiny) či databází, u jiných si to dokáži představit více (doplňky typu script).
 
Citovat
#3
A jde ti o něco konkrétního? Jinak tady mám samotný Python skript pro EPG generator.
 
Citovat
#4
Odpověď @Saros vlastně zobecňuje charakteristiku, kdy je potřeba (a možné) se bez přímé vazby na Kodi obejít. Jsou to případy, kdy vstupy a výstupy takové aplikace nejsou spojeny s Kodi nebo případy, když je to spojení na bázi nějaké obecnější datové struktury (souboru), ne tedy voláním Kodi knihoven. U @Saros-ova řešení je vstup mimo Kodi (zdroje TV programu dostupné na internetu). Výstupem je textový soubor ve formátu xml, kterému Kodi, resp. jeho addon, rozumí, ale který lze použít i mimo Kodi (např. v Tvheadend).

Já jsme to použil ve velmi podobném případě. Vzal jsem video plugin Kodi, který uměl v Kodi přehrávat Live TV ze služby OTT (O2TV), odpáral jsem z něj část, která obsahovala spouštění a předání parametrů Kodi přehrávači a nahradil ji částí, která vytvářela playlist obsahující přímo adresy Live Tv streamů, tedy také textový soubor, který načítal jeden z PVR doplňků (IPTV Simple Client) nebo dokonce aplikace mimo Kodi, v tomto případě také Tvheadend. I tohle byl, v konečné verzi řešení, na Kodi nezávislý Python script.
 
Citovat
#5
EPG generator ve verzi python používám již delší dobu a je to opravdu povedený a hlavně rychlejší než webgrab.
Autor si zaslouší pochvalu. Dívím se, že to není zpoplatněno....
Ta možnost využít některých z těchto doplňků je velice lákavá.
 
Citovat
#6
Ten antik je ale myslím dělaný pro enigmu a ty ho asi chceš předělat že?
 
Citovat
#7
Na githubu je ještě jeden plugin pro enigmu https://github.com/skyjet18/plugin.video.antiktv. Kdyby se našel někdo, kdo by ho předělal pro Kodi nebo jak se psalo pro linux, bylo by to super, myslím, že by to uvítalo víc lidí.
 
Citovat
#8
A proč nenapíšete autorovi toho doplňku?
 
Citovat
#9
Máš pravdu, napsal jsem mu.
 
Citovat
#10
(28.4.2022, 21:51)Saros Napsal(a): Ten antik je ale myslím dělaný pro enigmu a ty ho asi chceš předělat že?

Ano, byl by to přínos pro ty, jenž mají oficiální účet. Bylo by fajn to předělat jako skript pro linux. Což se dá spustit i na kodi. Opačně je to složitější. Něco jako epg generator.

Autora jsem kontaktoval, bohužel odmítl nabídku na úpravu pro kodi, jelikož tento systém nevyužívá.
 
Citovat
#11
Exclamation 
Po uveřejnění tohoto tématu, kdy jsem položil dotaz ohledně spuštění doplňků v linuxu a odkazu na daný doplněk se na fórum věnující se právě tomuto doplňku pro enigmu zobrazilo toto prohlášení:

"Antiktv - nefunguje to kvôli zásahu zo strany providera. Navyše sme včera dostali výhražný e-mail z antiku, takže antiktv doplnok sme museli odstrániť z repozitára. Asi majú nadbytok zákazníkov a ďalších už nepotrebujú ...

Takže toto fórum je pro mě již nyní "off", cokoliv se zde objeví, okamžitě to má následky. Je zřejmé, že poskytovatelé sledují průběžně obsah podobných fór a hlavně tohoto. Respektive spíše bych řekl, že je zde někdo kdo to nahlásil. Vůbec bych o tom nepochyboval.

8

PS: A to se jednalo jen o všeobecný dotaz !!!
 
Citovat
#12
@Marthinius Je třeba počítat s tím, že Kodi je toxické. Jinými slovy, dokáže samo o sobě vzbuzovat podezření, že se může stát nástrojem (či že jím už je) k provozování nelegálních aktivit. Tohle už mu nikdo neodpáře, ať s tím souhlasíme či nikoliv. Jeho toxicita se projevuje v různých oblastech různě a navíc může mít i své lokální podoby. V případě OTT služeb u nás pak díky několika nešťastným aktivitám, které se i díky činnosti tohoto fóra a některých z nás (i já se k tomu hlásím) trvale a negativně propsaly do povědomí některých poskytovatelů. Pravda, někteří to neřeší, další to řeší skyrtě a zbytek pak otevřeně. Jako třeba Antik. Platí tedy více než kdy jindy, že máte-li nějaké řešení, které můře takové reakce vzbuzovat (což je značná část OTT služeb), užívejte si ho, ale nesnažte se ho příliš mezi ostatní rozšiřovat. Čím víc a hlasitěji to budete dělat, tí pravděpododbněji o to řešení nakonec přijdete. Jasně, je to proti smyslu chování v komunitě kolem Kodi, ale když mám dnes já na výběr jen ze dvou možností, že se buď budu koukat já a nebo nikdo, tak si vyberu to první.

A buď v klidu, provozovatelé OTT služeb o tomto fóru velmi dobře vědí. To nikdo bonzovat nemusel.
 
Citovat
#13
Škoda, mohli by vydať nejaký plugin pre kodi, boli by to pre nich prínos. Aj tak robia appky pre TV, android, iOS, a aj pre vlastnú skrinku... a keby išli do kodi.. tak tu by našli ľudí, co by sa im o to starali..

Antik kedysi vydal aj plugin pre pridávanie "vlastných" staníc do ich boxu/apky, ktorá funguje dodnes, ale robia problémy, pokial tam chcel človek pridať iný/prémiový obsah/kanál. Mal som zaplatenú  TV od iného providera, z ktorého išlo dostať m3u playlist, a aj to fungovalo cez ich plugin.. ale za pár dni prišiel výhražný mail, že takéto stanice nemôžem pridáva, a to ani v prípade, pokiaľ antik danú stanicu nemá v ponuke... A samozrejme môj plugin mi zmazali...

Takže mať viacero TV staníc aj od iných provajderov ako len od antiku cez AntikBox nemožné...

Ono stačí napísať do googlu:
kodi antik

a hneď sa hodí na toto fórum, takže ťa aj google prezradí Big Grin


Ale antiku sa nedá aspoň odoprieť to, že podľa mňa boli jedny z prvých u nás, čo priviedli iptv pree bežných užívateľov a s ponukami, aké nemali ani operátori.. a za tie ceny. Stále sa oplatí :)
Moje repo pre Kodi 19 https://iastrab.eu/repo/
 
Citovat
#14
(19.5.2022, 17:20)Marthinius Napsal(a): ...Navyše sme včera dostali výhražný e-mail z antiku, takže antiktv doplnok sme museli odstrániť z repozitára. ...
Oni chrání svůj obchod, počítám jim zas vyhrožuje Prima, by se sledovaly reklamy, jim by zas neplatili jejich zadavatelé.
A Prima potřebuje peníze na natáčení reklam na reklamy s Burešovou, Dědkem... a ti také nehrabou zadara.
((Myslíte, že David má za 4 identity v jedné reklamě čtyřnásobný honorář???))

Prachy se musí točit! Platby mezi prodavajíci-zákazník nejsou zajímavé. Ale mezi zadavatel, producent, dodavatel, dealer, reklamka, provider, majitel práv, OSA, ... to by v tom byl čert aby účetní ty daně nějak nepoladil.
 
Citovat
#15
Tak výše uvedené argumenty dávají smysl a mohu jenom souhlasit. Je to vždy jen otázka času, kdy to daný poskytovatel zjistí a záleží jenom na tom, zdali to bude akceptovat nebo v tomto případě nebude.

Jen je škoda, že tímto krokem přijde o zákazníky. Místo,  aby kontaktoval autora, nabídl mu spolupráci a snažil se rozšířit danou službu na co nejvíce platforem, tak vyhrožuje.

A že to může fungovat dokládá například tady známa služba "Rebit.tv", která dokonce spolupracuje se zdejším fórem.
 
Citovat
#16
@Marthinius Rebit je v tomto směru asi jiný než většina OTT/IPTV poskytovatelů, viz např. jeho cenová politika. Tak možná proto se spolupráce s Kodi nebojí. Pokusů o spolupráci mezi autory addon a poskytovateli bylo několik, ale vždycky to dopadlo téměř stejně. Důvodů, kromě obecné nechutě něco si začít s Kodi, bylo několik, všechny se tu už už několikrát diskutovali - přetáčení reklam, nabourání systémů OTT služeb, sledování více streamů na jednom zařízení, přeprodávání služeb.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)