• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
adresářová struktura KODI a RPI
#1
Wink 
Zdravím,

marně hledám vysvětlení k adresářové struktuře KODI a potažmo například LibreElec. Hrozně v tom tápu. 

Jakmile se dostanu do root, kde jsou složky typu Download, Music, App, Backup, tak to je pohoda. Ale složky var atd nevím k čemu jsou a jaký je v nich systém.

Občas doplněk tahá cestu: special://

Není tu někde na foru podrobný návod, abych se v tom vyznal? Sám jej nemohu najít. 

Zasílám přílohou screen, kde je vidět, že mám 100% zabraných u jedné z pamětí. Mám se toho děsit? 

   
 
Citovat
#2
@terzdek V Kodi existuje celá řada symbolických jmen adresářů, která je nezávislá na konkrétní instalaci. Tady se asi o nich nic nedočteš (tedy já alespoň o nich nevím), doporučoval bych kodi.wiki. Např. zde jsou dobře popsané ty special://. Ve wiki najdeš i další informace, dobrá stránka, kde se hodně dočteš o umístění souborů i jejich významu a obsahu je např. i tato.

A jestli se bojíš toho /dev/loop0 a 100 %, tak to buď v klidu. To je normální. Loop0 je pseudo zařízení, ve skutečnosti je to soubor o udané velikosti (proto má 100%), použije se, pokud bys připojoval např. iso obraz disku.
 
Citovat
#3
Díky za odpověď. Hnedle na to mrknu. JInak myslíš, že dle sceenu mám dobře přerozdělená data? Máš pravdu, toho souboru loop jsem se fakt bál :))
 
Citovat
#4
@terzdek Velikost flash je definována v instalaci LibreELEC, kritická může být velikost storage, do které se instaluje Kodi a jsou tam jeho data. Vidím, že tam máš ještě něco dalšího /dev/mmxblk0p7, mount jako /var/me.., to bude další partition na kartě, ne? Jestli si tedy chceš něco hlídat, tak právě to storage. Ta se zaplňuje jednak daty z knihoven filmů, seriálů a hudby (obrázky obalů, pozadí, atp.), jednak dalšími daty z různých doplňků a taky daty při zálohování nastavení, upgrade apod. Nevím jak a čím jsi to instaloval a kdo nebo co rozdělovalo ty partition. Ta storage se mi zdá být dost malá. Bude samozřejmě záležet na tom, jak budeš mít Kodi konfigurované a taky jak s ním budeš pracovat.
 
Citovat
#5
JiRo: přesně jak jsi napsal:velikost flash je definována v instalaci LibreELEC,zajímalo by jak jednoduše zvětšit velikost storage.
Zřejmě by se musela provést nová instalace např. apk. Noobs a s novým rozdělením partitionů...
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 19\
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)