• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autoplay po spuštění
#1
Zdravím, hledal jsem dva dny, ale nic jsem nenašel :-( 
Neví někdo, jestli je nějaký doplněk, který by umožňoval po spuštění KODI automaticky spustit přehrávání třeba playlistu (m3u) :-) jde mi o to, aby se mi automaticky spustil stream rádia jehož adresu mám uloženou v m3u.
6x OpenElec/KODI (2xPi, 2xPi2, 2x Intel NUC 3815)
Synology NAS DS1813+ (8x8TB v RAID6)

 
Citovat
#2
Vytvor soubor autoexec.py s nasledujicim obsahem:
Kód:
import xbmc
xbmc.executebuiltin( "PlayMedia(/storage/.xbmc/userdata/playlists/video/All.m3u)" )
xbmc.executebuiltin( "PlayerControl(repeat)" )

Samozrejme cestu k M3U souboru nahrad svoji. Tento soubor potom nahrej do /storage/.kodi/userdata

EDIT: da se to nakombinovat i se "smart listy", vice zde:
> http://kodi.wiki/view/Smart_playlist
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
Jak lze automaticky nastavit, aby se sám spustil doplněk? Trakt.tv se mi nějak nechce sám spouštět a synchronitzovat. Poradíte?
 
Citovat
#4
Prosím prosím, neví někdo?
 
Citovat
#5
Jaké zařízení?
Jedu na: Kodi 18 - Skin Estuary Stream Cinema
Přehrávám na: AndroidTV Philips 50PUS7303/12 (Android 8.0, 4-core procesor, 2GB RAM)
Data skladuji na: NAS Synology DS115j ve kterém je disk WD Red 2TB
Vše je propojeno pomocí: MikroTik RouterBOARD RB951G-2HnD
 
Citovat
#6
V nastaveni doplnku nic takoveho neni ? Pro spusteni jakehokoliv doplnku po startu vloz do autoexec.py :

Kód:
import xbmc
xbmc.executebuiltin("RunAddon(zde presny nazev doplnku)")

Videonavod:


Urcite to jde i jinak, napriklad pres doplnek Kodi Callbacks
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#7
Díky, to jsem potřeboval :)
 
Citovat
#8
Ahoj, potreboval bych poradit jak zaridit, aby po automatickem spusteni Kodi na mem TV xboxu se zacal sam prehravat stream radia Blanik 128kB. Doplnek Kodi Callback mam nainstalovan, ale tim jswm skoncil :-( 
Help me, dik.
 
Citovat
#9
@Maco33 No, tak je to tady celkem dobře popsané, ne?

Podle mne je to lepší s použitím autexec.py. Je to sice ruční práce, ale děláš to pouze jednou, pak už to bude fungovat. Pokud ti jde o to, jak do toho autoecex.py dostat potřebný příkaz, tak si můžeš pomoci Oblíbenými. Tzn. odložit si danou stanici do Oblíbených a pak si z favorites.xml vykopírovat příkaz pro spuštění přehrávání stanice a vložit ho to příkazu xbmc.executebuiltin().

Tady jsem zkopíroval obsah mého favorites.xml, do kterého jsme vložil spuštění dvou stanic. První je Evropa 2 z addon Radio, druhá stanice CRo RADIOZURNAL z PVR:
Kód:
   <favourite name="Evropa 2" thumb="http://static.rad.io/images/broadcasts/45/59/6483/t100.png">PlayMedia(&quot;plugin://plugin.audio.radio_de/station/6483&quot;)</favourite>
   <favourite name="CRo RADIOZURNAL" thumb="http://MEDIA:9981/imagecache/6817">PlayMedia(&quot;pvr://channels/radio/Všechny kanály/pvr.hts_1323984187.pvr&quot;)</favourite>

Pokud tedy budeš chtít automatické spuštění jedné nebo druhé stanice, bude autoexec.py vypadat takto. Pro Evropu 2:
Kód:
# -*- coding: utf-8 -*-
import xbmc
xbmc.executebuiltin("PlayMedia(plugin://plugin.audio.radio_de/station/6483)")

Pro CRo RADIOZURNAL:
Kód:
# -*- coding: utf-8 -*-
import xbmc
xbmc.executebuiltin("PlayMedia(pvr://channels/radio/Všechny kanály/pvr.hts_1323984187.pvr)")

Pokud znáš adresu streamu, můžeš ji taky zadat přímo do příkazu PlayMedia, např. takto:
Kód:
# -*- coding: utf-8 -*-
import xbmc
xbmc.executebuiltin("PlayMedia(http://ice.abradio.cz/blanikfm128.mp3)")

Použití Kodi Callback addon je možné, ale podle mne je to celkem zbytečné.  Jen další addon. Výše uvedený postup zajistí to samé a jednodušeji a s menšími nároky na systém.
 
Citovat
#10
Diky za briskni odpoved. Predpokladal jsem, ze s Callback to bude jednodussi, ovsem podal jsi tolik presnych informaci, ze bych to dle Tveho navodu mohl dat i ja ;-) Az bude chvilka mrknu na to a dam vedet.
Jeste jednou diky a pekneho Jeziska :-)
 
Citovat
#11
@Maco33 Není zač, užij si to. A taky přeji hezký svátky.

Do mého předchozího postu jsem doplnil ještě třetí způsob zadání příkazu k přehrávání. Tentokrát je to dokonce přímo Blaník. 6
 
Citovat
#12
Juuuu, vono to funguje, super.
Díky moc, su šťastný mládežník (54let ;-)
 
Citovat
#13
Jeste dotaz k streamovani v KODI. Je mozno nastavit, aby v pripade spusteni klienta (napr.Bubble) na jinem zarizeni (treba i dvou), zacal KODI streamovat na toto zarizeni? Dari se mi to spustit rucne, ale vzdy jen na jedno zarizeni :-( 
Vize je tato: Po zapnuti Xbox Tv se spusti Kodi a na nem napr.radio Blanik ;-) (toto uz funguje). No a dale na ostanich android zarizenich chci prehravat stream z Kodi (pomoci napr.Bubble).
Zkousel jswm to s Airplay a fungovalo to, ovsem rucne jswm musel v Airplay spustit prijmace DLNA.
Byla by nejaka cesta?
 
Citovat
#14
Jeste dotaz k streamovani v KODI. Je mozno nastavit, aby v pripade spusteni klienta (napr.Bubble) na jinem zarizeni (treba i dvou), zacal KODI streamovat na toto zarizeni? Dari se mi to spustit rucne, ale vzdy jen na jedno zarizeni :-( 
Vize je tato: Po zapnuti Xbox Tv se spusti Kodi a na nem napr.radio Blanik ;-) (toto uz funguje). No a dale na ostanich android zarizenich chci prehravat stream z Kodi (pomoci napr.Bubble).
Zkousel jswm to s Airplay a fungovalo to, ovsem rucne jswm musel v Airplay spustit prijmace DLNA.
Byla by nejaka cesta?
 
Citovat
#15
Pokud by někdo řešil videoplaylist, který se má přehrávat pořád dokola, tak stačí změnit řádek
Kód:
xbmc.executebuiltin( "PlayerControl(repeat)" )
na
Kód:
xbmc.executebuiltin( "PlayerControl(repeatall)" )
6x OpenElec/KODI (2xPi, 2xPi2, 2x Intel NUC 3815)
Synology NAS DS1813+ (8x8TB v RAID6)

 
Citovat
#16
Ahoj, potřeboval bych poradit jak spustit opožděně PVR Tvheadend HTSP Client. Chtěl bych aby se spustilo načítání programů třeba až po 30 vteřinách. díky
 
Citovat
#17
@K4BlOs Rozhodně to nejde tak, že bys sis někde v nastavení Kodi nastavil zpoždění spuštění PVR addon.

Řešením je použít script (podle používaného systému, nejlépe asi v python) a zajistit si, aby byl při spuštění Kogi PVR addon zakázaný. To se dá provést tím, že ho hned po startu Kodi zakážeš. Ale toho se dá jen těžko a spolehlivě dosáhnout. 100 % jistotu, že PVR addon při startu Kodi nepoběží tak budeš mít jedině tehdy, když ho zakážeš vždy před ukončením Kodi. A provést tuhle operace je hodně závislá na tom, na jakém systému Kodi provozuješ a zejména, jakým způsobem (či způsoby) Kodi ukončuješ. Spuštění PVR addon si pak zajistíš spuštěním příslušného scriptu.

Pro zakázání a povolení PVR addon pro Tvhedend pak použiješ externí příkaz zadávaný přes JSONRPC. Ukázku fragmentů kódu uvádím níže.
Kód:
import xbmc

# zakázání addon pvr.hts

xbmc.executeJSONRPC( '{"jsonrpc":"2.0","id":1,"method":"Addons.SetAddonEnabled","params":{"addonid":"pvr.hts","enabled":false}}')

# povolení addon pvr.hts

xbmc.executeJSONRPC( '{"jsonrpc":"2.0","id":1,"method":"Addons.SetAddonEnabled","params":{"addonid":"pvr.hts","enabled":true}}')

Upozorňuji ale, že tyhle operace a zejména u takových addon, jako jsou PVR, tedy operace zákazu/povolení addon, občas vedou k pádu Kodi. V jednu chvíli jsem se s tím dost natrápil. Potřeboval jsme to při svých prvních pokusech s IPTV a nakonec jsem raději zvolil úplně jiné řešení.

Zkus ještě pohledat, myslím že jsem kdysi viděl nějaký addon, který to zpožděné spouštění jiných addon řešil. Bylo to na stejném pronicpu jako jsem popsal, ale udělané tak, aby to mohli použít i laičtí uživatelé.

BTW, je to docela paradox, protože já zase naopak potřebuji, aby se mi kanály načetly jako první, protože po spuštění Kodi se začnou načítat obsahy widgetů, což může trvat poměrně dlouho a na plné spuštění PVR a načtení kanálů + epg dojde, až když se načte poslední widget. Takže zase nmaopak zpožďuji zobrazení Home stránky skinu... 1
 
Citovat
#18
@Client Díky za odpověď. Hledal jsem k tomuto už na hodně fórech, ale o spoždění doplňků toho moc neni. Jedu na malině 4 s Raspbianem Buster a Kodi 18.5
Jde mi o to, že se mi začnou načítat dřív programy než se mi připojí VPN. Našel jsem na jednom fóru možnost spuštění Kodi až po té co se připojí VPN, ale to jde jen pro LibreElec. Hledal jsem proto i možnost přes autoexec.py ale stále se mi to nedaří.
 
Citovat
#19
@K4BlOs A já si říkal, že se zeptám, proč to potřebuješ a pak na to zapomněl. To by ale nějak udělat šlo. Záleží, na čem to provozuješ. Spouštět Kodi přes script, dát tam test na připojení VPN a teprve když se VPN připojí, pustit Kodi.

Ale, teď me napadlo. Když pustíš Kodi a nemáš dostupný Tvheadend server, tak přeci PVR manager čeká, dokud se server nepřipojí, ne? Kodi normálně beží, jen když chceš pustit nějakou funkci PVR addon, tak se objeví hláška "Správce PVR se spouští..." nebo tak něco (nejsem u Kodi). Tohle chování ti nevyhopvuje? Nebo jsem to, co potřebuješ, špatně pochopil?
 
Citovat
#20
Mám to na Raspberry Pi 4 s Raspbianem Buster a Kodi verze 18.5
Nevim mozna mam neco jinak nastavenyho, ale takhle to funguje u me (i na vice zarizeni ktere mam): spustim kodi (PVR addon mam povolen v nastaveni doplnku), tak hned po naskoceni home obrazovky se zacne hned nacitat channel list. Problem prave je ze VPN se nepripoji pred startem kodi ale az ca 10-20 sec. po spusteni, jenze to uz se nacita channel list pres klasicke pripojeni. Chtel bych to prave nejak spozdit o tech 20-30 sec. aby se VPN stihlo pripojit a pak teprve nacitat channel list.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)