• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budoucnost filmů zdarma? - Porovnání internetových úložišť
#1
Možná toto téma spíš patří do OT, tak mne kdyžtak přesuňte.

Doby, kdy se filmy hodinu stahovaly do počítačů a pak se sledovaly jsou dávno pryč. Dnes již většina lidí preferuje streamování přes různé stránky a doplňky. Zatímco na anglické tituly existuje Exodus a má obrovskou zásobu filmů, česká scéna na tom je poměrně hůř. Začalo to Sosáčem (resp. Streamuj.TV, který je nyní placený) a končí u nedávno vydaného doplňku pro Bombuj.eu založeného na Openloadu. Nedávno jsem sledoval různá internetová úložiště a našel jsem i zajímavé alternativy, o které se s vámi chci podělit. Může to totiž být i návrh do budoucna pro uploadery, stránky s filmy nebo vývojáře doplňků pro Kodi.

Webshare.cz [Stream Cinema]

+ neomezené stahování s VIP účtem
+ obsáhlá nabídka filmů s doplňkem Stream Cinema
+ výhody doplňku Stream Cinema
+ rychlost

- nutnost platby za VIP účet v případě streamování
- pouze 1 IP zároveň na VIP účet
- nutná přítomnost díla na serveru

Cena VIP účtu 599,- Kč ročně (aktuálně ve slevě za 449,- Kč)

Webshare většina z vás jistě zná. Jedná se o stabilní a rychlý zdroj filmů, z kterého můžete bez problémů i streamovat. (Pro toto je zapotřebí VIP.) Některé ale odrazuje právě platba za VIP. I já byl k tomuto skeptický. Nakonec jsem do toho své peníze investoval a udělal jsem dobře. SC je velmi dobrý doplněk s úžasnou podporou a za to jim patří uznání. Ale to sem až tak nepatří. Zdarma na Webshare můžete stahovat rychlostí kolem 300 kB/s. To by pro filmy v nižší kvalitě postačovalo, ale Webshare bohužel streaming z účtů zdarma zakazuje.

Ulož.to

+ možnost streamování zdarma
+ obsáhlá nabídka filmů

- pro bezplatné stahování CAPTCHA
- v Soubory Online není zatím vyřešeno CAPTCHA ani stahování/streamování se zaplaceným kreditem
- není možnost koupě neomezeného stahování, pouze kreditů (GB)
- je možné přehrát jen menší soubory, ty větší (4K, lepší 1080p, apod.) se budou sekat
- nutnost díla na serveru

Na tento způsob jsem přišel teprve nedávno, i když se kdysi za dob funkčnosti v Soubory Online zřejmě používal. Jakmile si najdete link z stahování na Ulož.to, budete jej moct po nějakou dobu přehrát i v Kodi. Zde je limitována rychlost na 300 kB/s, která je pro filmy v SD nebo HD nižší velikosti dostačující. Bohužel, dosud se nevyřešila CAPTCHA a v Soubory Online nefunguje ani vyhledávání. Pokud by však k opravě došlo, vznikne další kvalitní zdroj s prakticky nekonečnou databází.

eDisk.cz / Sledujteto.cz

+ možnost streamování zdarma

- nízká nabídka filmů
- 1 soubor za 24 hodin
- možnost koupě pouze kreditů (GB)
- nutnost díla na serveru

Jednou za 24 hodin si něco můžete stáhnout zdarma. Bohužel, toto je nepoužitelný český filehosting. Databáze je chudá, narazíte zde možná tak na nejnovější trháky.

Fastshare.cz / Sdilej.cz

+ možnost streamování zdarma
+ sledování bez potřeby zadávání CAPTCHA
+ obsáhlá nabídka filmů

- nefunkční v Soubory Online
- možnost koupě pouze kreditů (GB)
- nutnost díla na serveru

Kdyby byl tento filehosting funkční v pluginu Soubory Online, měli bychom tady dalšího kandidáta na bezplatné sledování obsahu. Nabídka je dostačující. Trochu jsem se podíval na fastshare.py a chyba bude jen ve vyhledávání a částích HTML (došlo ke změně). Bohužel, mé pokusy o opravu byly marné. Stahování zdarma je stejně jako u většiny českých filehostingů omezeno na 300 kB/s. Otevřel jsem issue na Githubu a uvidíme, co se dá dělat..

Hellspy.cz

+ možnost neomezeného stahování
+ obsáhlá nabídka filmů (viz. Soubory Online)
+ rychlost

- nutnost platby za účet (není možné stahovat zdarma)
- cena za neomezené stahování přibližně 2x vyšší než Webshare
- streamování s kreditem by mohlo vyčerpat zakoupené GB
- nutnost díla na serveru
- není možné stahovat zdarma

Cena neomezeného stahování 495,- Kč na 6 měsíců (990,- Kč na rok - v této variantě nelze zakoupit)

Možná někdo z vás využívá služeb Hellspy. Nakupování GB mne celkem škrtí, neboť si svůj výběr mohu rozmyslet, ale o GB přijdu. Již delší dobu tento filehosting nabízí tzv. Neomezené stahování. Bohužel, nemám jej otestované, takže streaming asi funguje, jen netuším, z kolika zařízení (či IP adres) zároveň. Na bezplatné (limitované) stahování můžete zapomenout. Navíc, neomezené stahování je dražší než Webshare, takže jej sem uvádím pouze jako možnou alternativu.

Openload.co [Exodus, SledujuFilmy, Bombuj.eu, ...]

+ stahování/streamování zdarma a bez limitů
+ obsáhlá nabídka filmů (záleží na vybrané stránce, Openload nenabízí vyhledávání obsahu)
+ doplněk pro Kodi (Bombuj.eu)

- nutnost párování IP adresy pro Kodi
- dostupnost API (uvádím níže)
- v prohlížeči vyskakovací reklamy s nevhodným obsahem (dá se ošetřit Adblockem, ale ne všechny stránky jej povolují)
- nedostatečná podpora video formátů
- při neaktivitě se filmy po 60 dnech odstraňují
- nutná přítomnost díla na serveru

Asi nejznámější hosting pro filmy, tak bych popsal Openload. Jeho zásadní problém tkví v párování IP na 4 hodiny, což ne všem může vyhovovat. Pokud chcete skutečně využít i streamování na webu, videa musí být v MP4, WebM či Ogg Theora. Kvalita není limitována, bohužel ale dochází k převádění, což může ovlivnit jak kvalitu videa, tak případný počet audio stop či titulky. Po převodu na serverech tohoto hostingu většinou zůstává jen jedna zvuková stopa a ztrácí se i titulky. Použití Openloadu v Kodi není ideální, protože API přestává fungovat při jistém zatížení, přestože web funguje stále. O Vánocích jsem zkoušel Openload a bohužel, API vyhlásilo přetížení a na film jsem se nepodíval. V prohlížeči bych si filmy zdarma rozhodně nepustil. Nejen že vyskočí několik nepříjemných vyskakovacích oken, ale ještě se občas před filmem čeká na konec nevhodné reklamy, která by spíš měla patřit na weby s pornografií. Proto mi Openload nevyhovuje a nepovažuji jej za ideální.

Streamango.com [Exodus, SledujuFilmy, ...]

+ stahování/streamování zdarma a bez limitů
+ funkčnost v Kodi (URLResolver)

- dostupnost API
- konvertování ze strany hostingu (není podpora více jazykových stop, apod.)
- v prohlížeči vyskakovací reklamy s nevhodným obsahem (dá se ošetřit Adblockem, ale ne všechny stránky jej povolují)
- při neaktivitě se filmy po 60 dnech odstraňují
- nutná přítomnost díla na serveru

Velice podobný je tento filehosting Openloadu. To je možná i důvod, proč jej znáte z webů nabízejících filmy zdarma. API má také své dny, nikdo vám tedy každodenní sledování nezaručí. Věcí, kterou se ale tato služba od Openloadu liší, je větší množství podporovaných video formátů, i přesto si je hosting také převádí na streamovatelný formát. Toto mi nevyhovuje, protože Webshare, Ulož.to či jiné toto ponechává (mimo jiné i proto, že necílí na streamování). Na některé portály jsem proto zkusil nahrát jeden díl seriálu v 1080p s dvěma jazykovými stopami + titulky, po konverzi zbylo jen 720p video, jedna zvuková stopa a titulky jsem nenašel. I zde hrají prim peníze z otravných vyskakovacích reklam a rozhodně nekončí u vlastníků autorských práv.


Mystream

+ stahování/streamování zdarma a bez limitů
+ funkčnost v Kodi (URLResolver)


- konvertování ze strany hostingu (není podpora více jazykových stop, apod.)
- v prohlížeči vyskakovací reklamy s nevhodným obsahem (dá se ošetřit Adblockem, ale ne všechny stránky jej povolují)
- při neaktivitě se filmy po 30 dnech odstraňují
- nutná přítomnost díla na serveru

"Klonů" Openloadu, Streamango by se dalo najít spoustu, uvedu proto ještě jeden, a sice Mystream. Stejně jako výše uvedené filehostingy i tento nic nenechává napořád a limit je nastaven na 30 dní. Zde ovšem nejsou s API problémy a video si přehrajete kdykoliv. Podpora většiny video formátů sice je, ale opět dochází k nekvalitnímu konvertování, které končí na 720p. Na rozdíl od Streamango ale Mystream umožňuje nahrávat větší soubory (až do 10GB), Streamango bez potíží zvládne max. 1GB, přestože větším souborům se nebrání po povolení ze strany uploadera (cituji z FAQ: "you can upload files up to 10GB and make them streamable if you let us convert them").

Rapidvideo.com [Exodus, ...]

+ stahování/streamování zdarma a bez limitů
+ až 1080p na rozdíl od Openload/Streamango/Mystream
+ soubory se neodstraňují při neaktivitě

- konvertování ze strany hostingu (není podpora více jazykových stop, apod.)
- reklamy
- funkčnost v Kodi (URLResolver), ale možná chyba mého souboru
- nutná přítomnost díla na serveru

I zde dochází k převádění souborů, ale je možné sledovat v 1080p. 4K jsem nezkoušel, ale kdo by to na takových serverech zkoušel a aktivně používal. Velikost souboru zřejmě není limitovaná.


Yourupload.com

+ stahování/streamování zdarma a bez limitů
+ soubory se neodstraňují při neaktivitě a nepřevádějí
+ funkčnost v Kodi (URLResolver)

- ne vždy funguje přehrávání v prohlížeči (popisuji níže)
- nutná přítomnost díla na serveru

Pro mne aktuálně nejzajímavější objev. Yourupload funguje prakticky bez problémů a nezasahuje do souborů. Má to jistý vliv na přehrávání v prohlížeči, neboť kupříkladu formát mkv není možné v jakémkoli přehrávači přehrát (přes HTML5/Flash). Vyzkoušel jsem nahrát jeden díl seriálu v 1080p HEVC CZ/EN, běží plynule, při přeskakování jsem téměř nečekal. Nevidím problém v dostupnosti 4K obsahu.

EDIT 7.1.2019 21:51 - podle informace @meda doplněno "- nutná přítomnost díla na serveru" pro všechny filehostingy, ostatně každý z nich to jednou bude muset stáhnout..

EDIT#2 1.11.2019 16:12 - Openload, Streamango, Rapidvideo a některé další služby ukončily svůj provoz. Doporučuji přečíst si k tomuto tématu následující článek: Netflix i hollywoodská studia porazily nelegální streamovací servery. O seriály zdarma přijdou i Češi. Z tohoto důvodu přeškrtávám tyto služby ve svém srovnání.

Pokračuje zbytečné povídání na dlouhé večery.

Za sebe má v nejbližší době dobře namířeno Fastshare a Yourupload, ostatní ještě pořád mají nějaké zásadní nedostatky. Nemluvím o Webshare, který už ve svém vzrůstu je. Přestože jsem si zakoupil Webshare a jsem celkem spokojený, konkurenční úložiště jsem hledal právě i kvůli mazání ze strany Webshare, které je někdy tak časté, že by byl disk uploadera "pro všechny případy" plný ve chvíli. Uděláte rip, dáte si na něm práci, nahrajete jej, nějakou dobu na WS je a pokud se jedná o populární film/seriál/pořad, brzy bude smazán. Právě nahráním i na alternativní úložiště se dá šetřit místem na počítači uploaderů. Není to spolehlivé, ale většinu práce to může ulehčit. Třeba i díky Remote Upload.

Ještě ve stručnosti k videopůjčovnám. Zatím nejlépe je na tom Netflix, který má skvělou zásobu filmů a je dostupný i v ČR, ale bohužel, k dispozici je většinou jen anglická stopa. Filmů s českým dabingem či titulky je zde skutečně pomálu. Zajímavou nabídkou je také HBO GO, které je však specifikované spíše na vlastní tvorbu. Ostatní nestojí příliš za řeč, protože např. Voyo je vhodné leda tak pro diváky nekonečných seriálů či fanoušky českých filmů. O2TV zase nemá měsíční předplatné. O Banaxi, Topfun ani nemluvím. Pokud jste na nějakou zajímavou videopůjčovnu narazili, určitě se o tuto informaci podělte. Celkem by mne zajímalo, kam bych měl své peníze investovat do budoucna. 

! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Je samozřejmé, že není legální podporovat kradený obsah. Proto chci upozornit, že tento článek již brzy nemusí být aktuální vzhledem k nynějšímu stavu evropské směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu, kdy většina z filehostingů může ukončit provoz kvůli ochraně před vlastními vysokými pokutami způsobenými právě uploadery - za soubory by zodpovídaly filehostingy a na kontrolu autorského práva musely používat umělou inteligenci, která, jak známo, není spolehlivá a ne všichni si ji mohou dovolit. Soubory jsem nahrával pouze pro testovací účely a na zmiňovaných portálech již nejsou dostupné.
Soukromý server - Ubuntu 18.04, TVHeadend 4.2.8-36
Dell Latitude E6420 - W10, TVHPlayer Beta, Kodi 18.5
Lenovo Vibe P1ma - Android 5.1, TVHClient + Yatse, Kodi 18.5
 
Citovat
#2
No pěkné...
Mám dotaz k +/-. Někde je mínusem "- nutná přítomnost díla na serveru".
Tam kde se toto mínus nevyskytuje by tedy mělo být naopak něco v plusu. Ale co???
 
Citovat
#3
@meda: Dělal jsem to trochu podle citu, měl jsem tímto bodem na mysli spíše pravděpodobnost smazání. Stručně řečeno: Webshare to čas od času promaže sám. Ulož.to má Content ID, které se zřejmě ještě příliš nepoužívá, ale do budoucna mu zajistí splnění podmínek evropské směrnice. Ostatním na tom až tak nezáleží - přesto ale nutno podotknout, že české filehostingy jsou dle mého názoru nejčastějším útočištěm vlastníků autorských práv i kvůli našemu přístupu mít všechno ideálně zadarmo - a Openload/Streamango/Mystream nemá možnost prohledávat ve svých souborech, navíc jako korunu přidává 30-60denní mazání u neaktivních videí.
Soukromý server - Ubuntu 18.04, TVHeadend 4.2.8-36
Dell Latitude E6420 - W10, TVHPlayer Beta, Kodi 18.5
Lenovo Vibe P1ma - Android 5.1, TVHClient + Yatse, Kodi 18.5
 
Citovat
#4
@koperfield -Rozumím, je to spíš otázka náhledu podle jistoty, že dílo bude trvale k dispozici. A to, jak píšeš, ovlivní posouzení podle autorského zákona (tedy povinnost dílo ze serveru odstranit).

Další variantou "virtuálního internetového úložiště" by byl torrent, kdy klient mohl při připojení jak stahovat z více zdrojů, tak zároveň volitelně nabízet (protiprávně, nejsi vlastníkem) stejný soubor ke stažení. Bylo to výhodou i nevýhodou zároveň (používal jsem kvůli tomu krátce). Nevýhoda, že zdroje se mohly před ukončením akce odpojit úplně, nebo při "skládání" souboru byl některý zdrojový soubor falešně podstrčený.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
Ja len doplnim k webshare: webshare sam od seba nic nemaze, musi sa ozvat vlastnik autorskych prav alebo jeho zastupca az potom sa obsah maze. Predpokladam, ze je to takto uplne so vsetkymi sluzbami, nielen u webshare. U webshare sa este stava jedna vec a to to, ze sa subor “strati” ak je public, co je v podstate logicke kedze ide o lowcost ulozisko.
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#6
Velice zajímavý odkaz, pro čistě studijní účely samozřejmě:
Kód:
https://github.com/jsergio123/script.module.resolveurl
Kodi 18x na win7, Linux Mint 17.x
 
Citovat
#7
Na tom resolvery funguju skoro vsetky “zahranicne” pluginy ako exodus ale aj cz/sk bombuj. SC ho jednu dobu tiez pouzival, ale webshare je webshare ;-)
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#8
Hledá se nějaké řešení pokud projde nová EU směrnice ?
Amazon Fire TV - Jarvis 16.0
Apple TV - Krypton 17.0
 
Citovat
#9
Pokial viem, tak clanok 13 uz presiel a EU krajny maju dva roky, aby ju implementovali do svojich zakonov. Tu bude zalezat na danej krajne. Nemecko a Francuzsko sa zatial dohodli, ze nie kazda sluzba musi mat filter pre dany obsah. Zial je to podla mna nedomyslene, lebo politici nevedia ani poriadne zapnut PC a nie to aby vedeli co nieco take obnasa v praxi. Dokonca aj tento moj prispevok do fora je autorsky "chraneny" kedze som jeho autor a to by som sa na to pozrel, aby ho niekto niekedy pouzil a chcem, aby vsetky sluzby kontrolovali aj porusenie aj mojich autorsky prav ;-) ze? .... Uz sa tesim na verejnu databazu autorskych prav v ktorej bude treba registrovat svoje autorske diela Big Grin Nieco take bude musiet vzniknut.....bez toho to bude zasa len o kradnuti inych autorskych diel ako imdb atd aby sa dali najst ine kradnute autorske diela Big Grin
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#10
Díky za info, jsem zvědavej co z toho vyleze za paskvil
Amazon Fire TV - Jarvis 16.0
Apple TV - Krypton 17.0
 
Citovat
#11
@BBaron - to aby se na fórech úplně zakázaly citace, protože původní autoři příspěvků budou mít nárok na poplatek za citaci...  9 3
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 20
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.9
RPi3B, RPiZERO (v šuplíku :-)
UPC 300/20, vše připojeno kabelem
 
Citovat
#12
@beepee To už zase blbnete...
 
Citovat
#13
@Client:
zial je to autorske dielo? JE! takze co ... dute hlavy to EU parlamente nedomyslei ... staci, ze im podmazali vacky ine vymlete hlavy.
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#14
@Client - však to byla ironie.
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 20
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.9
RPi3B, RPiZERO (v šuplíku :-)
UPC 300/20, vše připojeno kabelem
 
Citovat
#15
@BBaron Reakce především na ty citace...

Jinak, publikuji poměrně dost a zákonné úpravy, které platí doposud, a kterých se nic z toho, o čem tady vytváříte vykonstruované hypotézy, nedotkne, toto vše řeší už x desítek/stovku let i více zpátky. Úvahy, že nebude možné citovat, to je samozřejmě absolutní nesmysl... Kdyby Einstein nevycházel z Lorentze a při obhajobě své teorie necitoval jeho práci a nevycházel z jeho závěrů, jen těžko by jeho první posluchači jeho teorii přijali. Je to jako se vším. Stačí pár zjednodušujících a zavádějících informací a člověk, který o tom nemá přehled, to hned vidí jako bezmála galaktickou katastrofu nebo naopak nějaký nesmysl. A jen aby bylo jasno, ty články jsou samozřejmě pěkně pošahané, ale zase ne tolik, aby to byl konec světa.
 
Citovat
#16
Já čekám, že to půjde v menší či větší míře do p-.
Článek 13 je už defacto skutečností a situace s ním už bude jen horší, je jen otázkou až nakolik horší.
Poloveřejné streamovací služby zaniknou.
I na youtube přituhuje, jelikož se začínaj podezřele probouzet i vlastníci 40-50 let starých filmů. Mám na youtube (resp. jsem měl) několik párminutových úryvků ze starých českých filmů(nezištně s angl. titulky, jen aby angláni viděli, co to je český b/w film), celý roky byl klid, a najednou v posledních měsících se o práva přihlásily jakési obskurní správcovské firmy typu BlueSky Film, atp. Takže tak. Furt mě chodily do emailu hlášky o porušení AP. Radši jsem to preventivně všechno smazal.
 
Citovat
#17
Me osobne je to celkem fuk. Platim si na pulku hbo go mesicne za 65 kc.
A je tady toho tolik i kdyby to slo do kytek tak je porad co sledovat.
ANDROID TV: Xiaomi GOOGLE TV BOX
ANDROID APK : WEB VIDEO CASTER - ALTERNATIVA ZA KODI Z WEBOVEHO PROSREDI.
 
Citovat
#18
Prosim smazat diky
 
Citovat
#19
Nechci zakládat nové téma, tak to přilepím sem. Uloz.to od prosince zásadně mění pravidla hry, která jsou vynucenou reakcí na přicházející evropskou legislativu. Mám docela obavy o budoucnost Kodi a hlavně doplňku SCC, pokud stejnou cestou půjdou i ostatní úložiště.  https://uloz.to/faq#backup
 
Citovat
#20
@se777 Takové úvahy jsou k ničemu. Jak tomu, co se stane, chceš čelit. Resp. zda vůbec má smysl tomu nějak čelit. Kodi (resp. mediální centra, před Kodi to byl Media Portal) provozuji již dlouho, myslím že jsem se tím postupně začal zabývat někdy kolem roku 2005) a i bez SCC v něm budu vidět smysl. A pokud skončí, což je samozřejmě také jedna z variant, tak s tím stejně nic neuděláme. Část se přizpůsobí, další budou hledat jiné způsoby, jak získat (a sledovat) filmy zadarmo a část, ke kterým asi, vzhledem k věku a tomu, co mne asi brzy potká a nemine, budu patřit i já, to prostě přestane řešit.

Vždyť to, že to jednou v té podobě jak ji známe skončí, jsme si přeci uvědomovali všichni...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)