• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Buffering a wizardi
#1
Ahoj,
kvuli pomalemu online streamingu (potazemo 'bufferingu') potrebuju v Kodi (na Shield TV) nastatovat advanced settings.
Nejdriv jsem pouzival Ares wizarda a pak Supremacy Wizarda. (Krome toho jsem je jeste uzival na pravidelni cisteni cachi.)
Tedka  (s Kodi 18.3) nefunguje ani jeden. Je nejaka rozumne nahrada?
Diks
Shield TV 2017 (latest greatest ;) )
 
Citovat
#2
@horizon Jestli existují nějaké jiné wizzardy, to nevím. Ale co vím, že bez těchto wizzardů se dá poměrně slušně žít. Chápu, že je to užitečná věc pro toho, kdo nemůže nebo se neumí pohybovat v systému na kterém Kodi běží nebo Kodi moc nezná. Pokud se do systému dostaneš, což by určitě mělo jít minimálně pomocí file managera Kodi prakticky na každém typu systému, nebo u také u většiny systémů přes sdílení (např. samba), přes ssh nebo přímo (windows, linux s gui), bez wizzarda se určitě obejdeš.
 • obsah základní cache Kodi (resp. celý soubor Temp Kodi) se dá klidně ručně vymazat
 • obsah obrázková cachce (adresáře Thumbnails) také, jen budou některé reakce Kodi funkcí pomalejší
 • změna v nastavení video cache, o kterou jde asi nejvíce, je pak záležitostí vytvoření, editace nebo nakopírování advancedsettings.xml
U té video cache se zastavím. Většina wizzardů, i když se píše, že nastavení cahce optimalizují, vlastně moc optimalizací neprovádí. V podstatě vezmou velikost paměti, podívají se, jak je obsazená a pak si podle nějaké strategie, většinou takové, že si jen stanoví, kolik musí po naplnění video cache na 100 % zbýt volné paměti, nastaví hodnotu velikosti bufferu. Není v tom žádná AI, možné je, že podle systému na Kodi běží, mají nastaveny hodnoty zbytku volné paměti, ale to stejně o ničem nevypovídá. Neznají prostředí OS, neznají ani která další aplikace v něm běží a jakým způsobem využívají paměť, takže v tom nic sofistikované není, ani být vlastně nemůže. Všechno se to dá zvládnout ručně a s použitím selského rozumu. Jak?
 1. v Kodi se podívat, kolik při běhu Kodi průměrně zbývá volné paměti (viz pozn. 1),
 2. rozhodnout se, kolik z ní obětuji na buffer, vydělit to číslo 3 a to co vyjde zadat do <memorysize></memorysize>
Pozn. 1 Při posuzování velikosti paměti nesmíte zapomenout na to, že Kodi, i když v advancedsettings nemáte parametry video cache zadány, si videocahe vytváří defaultně. Velikost bufferu je 20 MB, tzn. že 60 MB paněti (buffer obsadí v paměti trojnásobek své velikosti)

Nastavení video cache samozřejmě není pouze o velikosti bufferu, nastavují se ještě další parametry. Popis které a jak a co znamenají lze nalézt např. v HOW-TO:Modify the video cache.

A na závěr si neodpustím ještě úplně poslední poznámku. Ve všech návodech jsou hodnoty velikosti bufferů zadávány prapodivnými čísly, jako např. 104857600. Lidé se pak často až úzkostlivě snaží tato čísla zadávat přesně. Není to však nutné. Čísla udávají velikost bufferu v byte, a jsou většinou konstruována z hodnot velikosti bufferu v MB. Takže výše uvedené číslo 104857600 vzniklo jako 10*1024*1024. Zadáte-li ale do advancedsettings místo 104857600 hodnotu 10000000, vůbec nic se nestane. Pouze bude buffer o něco menší jak 10 MB.
 
Citovat
#3
Client> Trochu OT. :) S teorii ale souhlasim. Tu jsem nacerpal pri zkoumani problemu, nicmene diky aspon za shrnuti.

Nemuzu souhlasit s tim, ze je dneska ok chtit min nez "it just works".
Je bida, ze takove core featury (jako automatickou udrzbu vlastni cache a spravu nastaveni streaming bufferu) Kodi nema.
V jednom pripade Kodi vubec nic nenabizi a ve druhem pripade nuti uzivatele ke cviceni s config fajlem. Dost hruza.
Je fajn, ze se najdou tvurci, kteri se tyhle diry v core funkcionalite pokouseji aspon nejak fixnout. (Ackoli je vysledkem linux-like slepenec.)

All> Tazke abych se vratil k puvodni otazce... vi nekdo o wizardu/addonu, co umi maintainovat Kodi cache a nastavovat parametry streaming bufferu? :)
Shield TV 2017 (latest greatest ;) )
 
Citovat
#4
@ horizon amerika uz byla davno objevena -pomocnici jsou v lanik repo nebo plugin Easy Advanced Settings
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#5
Bohuzel ne. V Leia se zmenila lokace minimalne jednoho z tech nastaveni. EAS addon pro Leiu nikdo neaktualizoval (nebo ano??? ) a tak to nastavuje postaru. (a je tudiz k nicemu.)
Proto jsem se ptal specificky na verzi 18.
Shield TV 2017 (latest greatest ;) )
 
Citovat
#6
@horizon
https://github.com/aenemapy/aenemapyrepo...y.aenemapy
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#7
U mňa funguje tento https://youtu.be/gp5kYmgz4Og
Mini M8S II kodi 17.5 
 
Citovat
#8
Hele Arese se jsem prave mel a mam pocit, ze mi prestal fungovat. (pul roku nebo rok zpet). Spojoval jsem si to s nejakym tim zatahem na ruzne poskytovatele nelegos obsahu. Ale jestli ti furt maka, good for you. :)
Shield TV 2017 (latest greatest ;) )
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)