• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CE a trhání obrazu v náhledu u TV
#1
Question 
Ahoj, zkusím tady, třeba se s tím někdo setkal.

Pořídil jsem si na testy x96 s CE, Odroid s CE, a VERO 4K+ kde je OSMC namísto Maliny 4B s LibreElec

A o co jde. Možná je to vlastnost CoreElecu Ale zjistil jsem že je to vada nebo bug CoreElecu (zkoušeno více verzi a bez rozdílů) a né HW.
Dělá mi to následující při používání PWR klienta s napojením na TV Headend, že když vlezu do TV náhledu s kanály, tak ti na psavé straně běží menší náhled TV a na levé straně máš kanály, tak to se tak divně kouše https://youtu.be/-3zdPimq78g A další věc co jsem přišel je ta, že kanály z DVB-T2 když mají některé SD kvalitu , typicky Prima Krimi, nebo NOVA, tak se obraz tak divné rozpadá: https://youtu.be/usAaD34Oymw při rychlých pohybech. Toho blikání obrazu si nevšímejte, dělá to mobil.. 


Nyní stejné problémy mám na Odroid kde je taky OS CoreElec. Zajímavé je to že na Malině 4B s LE a VERO s OSMC jede vše krásně plynulé, co se týče teda náhledů. Všichi říkají že máš někde něco šlatně nastavené, ale prošel jsem snad vše, a na nic jsem nepřišel. Každopádně je něco špatně v CoreElec. Nebo je to vlastnost? Možná ochrana aby to nežralo moc CPU/GPU co já vím.. ? Netuším nedává mi to logiku prostě. V začátcích s KODI jsem někde v nastavení viděl, fuknci "omezit" FPS při zobrazení "Home screenu" a tam se to taky takto právě v náhledu zasekávalo. Včera jsem kupoval na test a pak to půjde kámošovi VERO 4K+ kde je OS OSMC a tam se mi to chová krásně jako na Malině 4B. Vše krásně plynulé s tím rozdílem, že malina teda nezvládne 4K videa ( ale to nyní neřeším), ale myslím tím přehrávání TV s náhledem a obraz jako takový. 

Nevím no co by to mohlo být :-(
4x Raspberry Pi 4B LE 9.2.8 Kodi v18.9 Leila + 1x Pi4 TVheadend server v19.3
 
Citovat
#2
Rozpadání obrazu na některých zařízeních s CPU Amlogic by se mělo dít jen na Muxu 24, což se tu diskutovalo před rokem a od CoreELEC verze 19.4 by to mělo být vyřešené (zkoušeno na X96 Max+ s CPU Amlogic S905X3).
 
Citovat
#3
@Ondřej Ve full screen to hraje dobře? A co HW akcelerace, máš ji zapnutou?
 
Citovat
#4
@JiRo: jasně HW akceleraci jsem zkoušel vypnout zapnout.. vše vypadá že mám nastaveno stejně jako na Malině... nebo na X96 Max+ tam je problém stejný jako na Odroidu.

Verzi OS to určitě není. bude to něco se nepodporou chipsetu nevím...
4x Raspberry Pi 4B LE 9.2.8 Kodi v18.9 Leila + 1x Pi4 TVheadend server v19.3
 
Citovat
#5
@Ondřej Přiznám se, že v tomhle příliš kovaný nejsem a asi těžko poradím z vlastní zkušenosti. Pocitově tam vidím možný konflikt FPS gui Kodi a přehrávaného videa. Já sám používám skin (Estuary), kde je přehrává video na pozadí (jako background) skinu, takže případné "záškuby" tam vidět nejsou (resp. si jich člověk nemá šanci všimnout).

BTW A co udělá zapnutí volby Kodi přehrávače Upravit obnovovací frekvenci obrazovky? Resp, pokud si pohraješ se všemi volbami přehrávače, které mají vliv na zobrazení.
 
Citovat
#6
Můžu zkusit ještě jiný skin, ale myslím že jsem to kdysi zkoušel. Už si to nemapatuji.

Obnovovací frekvence na toto rozpadání obrazu nemá vliv viz:Dělá to jak na Odroidu tak na X96+ max. Vedle toho mám o dost slabší OSMC vero a tam vše jede perfektně plynule.
Testoval jsem i přímo OSMC SW hodit na Odroid a obraz se rozpadá stejně, takže to je něco s chipsetem něco nekompatibilního bych řekl... Ale kdo používá pouze IPTV, tak tam je vše zcela vpořádku. Tento problém nastane pouze při DVB-T2.
4x Raspberry Pi 4B LE 9.2.8 Kodi v18.9 Leila + 1x Pi4 TVheadend server v19.3
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)