• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
CoreELEC 9.2.2
#1
Information 
[Obrázek: mbezj3g.png?1]
CoreELEC 9.2.2

CoreELEC 9.2.2 is now available bringing with it Kodi v18.6; a new, updated kernel for users of our -ng releases (more on this below); support for S905Y2 and S905X3 devices; HDR10+ support for -ng users; support for additional WiFi and BT adaptors and updated drivers for existing ones; and several bug fixes, thanks to all the users who have been running our nightly releases and giving us plenty of feedback to work with.
For users of our -ng releases, this release marks a significant upgrade. The kernel has been completely reworked from the ground up and is based on the latest Amlogic Android BSP which now supports HDR10+ playback. We have also completely re-engineered our approach to how the kernel uses the media modules responsible for hardware decoding. Gone are the days of fusing the modules to the kernel; we are now building the media modules as external modules, as Amlogic intended, with fewer hacks in the process.
Also of importance to our -ng releases is a fix to Kodi that makes use of the Amlogic multi decoder u-code, as development by Amlogic on the single decoder u-code used in earlier releases appears to have ceased. This brings improved hardware video decoding capabilities and more content is now playable with fewer issues than ever before.


Changes since 9.2.1:
 
Kód:
* Added support for Khadas VIM3L
* Added support for Odroid C4
* Added support for X88 King
* Added support for S905X3 devices
* Added support for S905Y2 devices
* Fixed green screen issue (ng)
* Fixed HDMI-CEC issues (ng)
* Fixed Wake-on-LAN (ng)
* Updated bl301 (ng)
* Updated boot splash
* Updated ceemmc (ng)
* Updated installtoemmc (ODROID-N2)
* Updated kernel (ng)
* Updated libcec
* Updated media modules (ng)
* Updated ODROID-N2 bootloader
* Updated OpenVFD (added FD650 support)
* Added support for HDR10+ (ng)
* Added TVHeadend 4.3 addon
* Fixed resume after pause in Kodi
* Updated Hyperion.ng
* Updated Kodi addons
* Updated Kodi to v18.6
* Added new hardware tab in CE-setting
* Added support to configure CEC in CE-settings
* Added support to configure fan in CE-settings
* Added support to configure ODROID-N2/C4 blue LED heartbeat in CE-settings
* Added support to configure remote wakeup in CE-settings
* Added support to configure the CPU governor in CE-settings
* Added support to configure USB power in CE-settings
* Added support to configure VESA display in CE-settings
* Added support to configure WOL in CE-settings
* Added support to install/remove BL301 bootloader in CE-settings
* Added WiFi driver for RTL8189FS (ng)
* Added WiFi driver for RTL8723BS (ng)
* Added WiFi driver for RTL8822CS (ng)
* Added WiFi driver for MT7668 (ng)
* Fixed disconnect/reconnect issue in CE-settings for Broadcom chipsets
* Fixed issue with RTL BT adaptors having a new mac on every reboot
* Updated Broadcom chipsets WiFi driver
* Updated RTL8821CU WiFi driver
* Added Bluetooth support for RTL8822BS
* Added Bluetooth support for RTL8822CS
* Updated Bluetooth firmware for RTL8723BS
* Fixed disconnect/reconnect issue in CE-settings for Broadcom chipsets
* Fixed issue with RTL BT adaptors having a new mac on every reboot
* Updated Broadcom chipsets WiFi driver
* Updated RTL8821CU WiFi driver
* Added Bluetooth support for RTL8822BS
* Added Bluetooth support for RTL8822CS
* Updated Bluetooth firmware for RTL8723BS

Odkaz - zde
[CoreELEC 9.2.1] Minix U9-H (S912-H)  Smart TV 55" QLED /4K-HDR10+/
 
Citovat
#2
Ten modrej úvodní "wallpaper" je moc pěknej.  1

Aktualizoval jsem X96 mini (S905W), H96 Pro+ (S912) - oba Coreelec v interní paměti a dále X96 Max+ (S905X3) - CE na miroSD kartě a vše bez problému.
server: RPi 4B 2GB - RPi OS Lite - Tvheadend 4.2.8
tuners: DVBSky T330, MyGica Mini T230C v2, Pi TV HAT + Telestar DIGIBIT Twin
clients: H96 Pro+ (S912) 3/32GB - CE, X96 mini (S905W) 1/8GB - CE, X96 MAX+ (S905X3) 4/64GB - CE
 
Citovat
#3
Jj, hned jsem aktuálně zareagoval a starou červenou

[Obrázek: dm6Rh6d.png?1]

nahradil novou modrou ...... 

[Obrázek: fcV8Ohn.png?1]

a " stropní " Yeelight 650 k tomu všemu musí ladit také  1 1 1

[Obrázek: 33NBo0Y.png]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
@Rossi D Jo jo, taky jsem si dneska pohrál a vyzkoušel si CE 9.2.2 na Beelinik GT1 mini 2. Obvyklé (a vlastně očekávané) problémy při zapínání tím jejich DO. V CE to zatím nezvládám, i když papírově by to (jede to přes USB dongle) mělo jít. Bude to chtít ještě nějaké zkoumání. Ale zachránilo to IR DO, tam to jede jako po másle. Jak uspávání a probouzení, tak vypnutí a zapnutí. Náběh po vypnutí od stisku tlačítka ON na DO - logo Beelink 5. vteřina, logo CE 7. vteřina, Home stránka Kodi 23. vteřina. V případě probouzení se stránka Kodi objeví do 7 vteřin od stisku ON. Slušné! U Kodi pod Androidem je ten náběh ještě rychlejší (do 2. vteřin), ale to je jen iluze, protože to žádné uspání ve skutečností není - vypne se pouze HDMI. Ty časy jsou změřené na víceméně prázdném Kodi, jediné, co jsem zprovoznil je HTSP klient Tvheadend. A to jsme se zasekl na nějakém divném formátu TV obrazu, docela mě to vycukalo, než jsem zjistil, že to tak přišlo sražené už od ČT 1.

Jinak 9.2.2 je povedená, jak podpora pro nastavení samotného CE, tak se objevilo pár funkcí pro nastavení HW, které mění obsah config.ini. To se mi hodilo právě u toho DO - šlo to raz dva - pár kliků a bylo vymalováno. No a samozřejmě podpora 905X3. Instaloval jsem s generickou tdb - 905X3+4GB +1Mbps. Celá instalace, až do spuštění TV, zabrala pár desítek minut. A to jsem nejdříve hledal kabel ke čtečce karet. Mám jeden a používám ho i pro Harmony One a vždycky je jidne, než kde ho hledám. A pak ještě taky i párátko. 1
 
Citovat
#5
@Client: Tak gratulace  4  Jediné přiložené DO které se kdy u nás používalo a používá, je to od Vero 4K + 
 
[Obrázek: vero-4k.jpg]
... tato ručka se střídá s H1 od Logitech, jinak jedeme všude na klasické TV ovladače. Doma máme aktuálně pře-samsungováno a Tizen nám naschvály s HDMi-CEC rozhodně nedělá - plné ovládání byť nového stroje, funguje od jeho prvního spuštění na CE i LE. Jinak náběh Kodi u boxů S905X3 mám také slušně rychlý, startují z plného OFF. 
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#6
@Client: to dialkove (typ G10) ma on/off infra ostatne tlacitka idu cez dongle. Skus v tom rozsirenom control panely vybrat beelink, mozno sa chyti, ak nie tak treba cez bl301 zisti wakeup kod a ten rucne dopisat do config.ini
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#7
@BoroSK Tak to jsem netušil, že ta G10 používá na ON/OFF infra. Nevypadalo to tak... Díky, to nasměruje mé další pátraní.

Cestou do práce jsem googlil a je otázka, zda to, co nabízí ke GT1 mini 2 je opravdu plnohodnotná G10 nebo je to nějaký ořezaný OEM výrobek... Máš to skutečně ověřené na tom DO, co je k boxu přibalený?
 
Citovat
#8
@Client: pri mojej  GT mini (905x2) je to 100% infra, dokonca som si dokonfiguroval moje stare DO  z nexboxu A95X kotre je len infra a ma viac tlacitiek a funguje - v tomot kokr pripade mali identicky NEC factory code, a vsetko poslucha. moja GTmini ma IR senzor, tie samostatne predavane G10 maju "learnig" tlacitko na ON/OFF.
musi to byt infra, lebo deepstandby v androide sa ti cez dongle-remote ziaden box nezobudi :)
...ale samozrejme sa mozem mylit :)

EDIT: teraz som si este raz precital tvoj prispevok ty si dostal dve dialkove ku boxu? ja som mal len jedno (OEM G10). tak potom fakt netusim..  mozes skusit este pod androidom ON/OFF z G10 ale skus "zatienit" predok dialkoveho, ja tam mam take tmave sklo, kde je isto LED...
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#9
@BoroSK Jo, to mi stačí. Dík.

Já jen, že těch G10 je (alespoň podle vzhledu a rozmístění tlačítek je celkem dost variant), tak jetli to náhodou není tak jak jsem psal - že by každá verze měla i nějaké funkčmí omezení. Já teď nejsme doma, takže ten "learning" mode nemohu vyzkoušet, ale určitě, jakmile se ke stroji dostanu, tak to prubnu. Nicméně, když jsem si s tím včera hrál, tak mám pocit, že jsem vyzkoušel všechny varinty ovladčů, co jsou v bl301 parametrech jsou. Ale bylo jen takové blbnutí, žádná systematická práce, takže i já jsem mohl něco přehlédnout nebo nevyzkoušet všechny nastavení. Navíc, jakmile mi to začalo chodit s Harmony One, na Device typu MCE, tak jsem se tomu už dál nevěnoval.
 
Citovat
#10
@BoroSK Tak jsem pokračoval, nakonec s celkem dobrým výsledkem:
 • nejdří jsme si přečetl pomocí ir-keytable kód POWER tlačítka a zadal ho do config.ini ručně. A spuštění z vypnutého i uspaného Beelinku na ovladači začalo fungovat.
 • Nedalo mi to, a podíval se do sekce Hardware v Addon CoreELEC a v IR Remote Power Code byl Beelink 2. A pak mi to došlo... Ten vybraný model ovladače se vždycky po výběru přesune na 1. místo seznamu a já to zřejmě, při testování jednoho po druhém omylem asi přeskočil. Otestoval jsme Beelink  a Beelink 2 ne. Jsem jelito! 1
 • Chtěl jsem otestovat i vypínání nebo uspávání, ale to mi nefungovalo, tak jsem ještě musel vytvořit rc_maps.cfg a namapoval POWER povel ovladače na <power>.
 • No a protože default mapování v Kodi je na vypnutí a já budu chtít uspávat, tak jsem ještě v keymaps na <power> namapoval Suspend().
 • Poslední krok, který se zatím moc nepovedl, bylo obvyklá namapování okna Kodi Napájení na dlouhý stisk tlačítka POWER. To se ale moc nepovedlo. Kadence opakováního tohoto jediného IR povelu na DO je tak rychlá, že zajistit "jednoduchý" stisk je spíše věcí náhody nebo se musí člověk soustředit a jenom lehce ťuknout, aby se vůbec "krátký stisk" povedl. Takže tohle budu ještě muset vyřešit, asi přes definici prodlevy a kadence opakování pomocí ir-keytable. Ale to už není kritické, přinejhorším se bez toho obejdu.
Teď tedy dokončím instalaci Kodi, addons a knihoven tak, abych měl na Beelink GT1mini2 dvě identické instalace Kodi 18.6, jednu pod Androidem a druhou v CoreELEC na SD kartě. A budu moci testovat a porovnávat...
 
Citovat
#11
Ahoj, mám dotaz. Od verze 9.2.1 když mám puštěné video na pozadí (třeba IPTV či jiný stream) a chci spustit video přes nějaký doplněk (třeba seznam, či stream cinema) tak se mi vypne video na pozadí a TV BOX zamrzne, jen se točí kolečko (čekejte). Pomůže jen restart.

Pokud mám stream na pozadí vypnutý, jede vše OK. Do verze CE 9.2.0 taky vše OK. Problém nastal až u verze 9.2.1 a teď přetrvává i ve verzi 9.2.2. Jedná se o problém na různých TV BOXech, všechny Mecool. A je to jak na ARM S905X i ARM S912. Už jsem zkusil snad vše co se dá. Poradí někdo?
 
Citovat
#12
@Client: ahoj, tak som rad ze ti moje rady  pomohli  :)

par navhov:

1. riesime dost konkr problem tak by mozno stalo za to  tieto prispevky presunut do novej temy Beelink Remote+CE.. aby v tom nebol casom bordel...

2. ku tej tvojej "kadenci" predpokladam ze pouzivas mapovanie cez meson-ir, co tak sa zamerat na amremote sposob  pomocou remote.conf? tam sa daju nastavovat parametre:  repeat_enable   = X / repeat_delay    = XX / repeat_peroid   = XXX / release_delay   = XXXX, mozno dobrou kombinaciou metodou pokus/omyl dosiahnes spravnu detekciu "longpress" akcie. ja som tak isto dosiahol po zmenach a vela restartoch boxu, metodou iteracie funkciu na longpress OK button, ze mi zacalo vyvolavat submenu.
ak dokazes zisitt / vycitat "factory_code" tak to bude fungovat, bohuzial na CE diskusii nic nieje, ale da sa odrazit od LE
https://forum.libreelec.tv/thread/3581-c...Lj1t-ZfPuQ

ked vies spravny factory code zvysok by uz mal byt jednoduchy  :)

som v praci tak tu mam len malo podkladov, ale mozno aj toto pomoze (vycuc z remote.conf template)

# amlogic NEC remote
# format is as follows: 0xaaBBcccc.
# remote control code for a specific key is 0xBB

factory_code    = 0xcccc0001
work_mode          = 0
repeat_enable   = 1
repeat_delay    = 50
repeat_peroid   = 40
release_delay    = 100
debug_enable     = 0

key_begin
        0xBB  31     # 31: KEY_S - Shutdown menu / 116: KEY_POWER
key_end
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#13
@Client:  s tym remote si ako dopadol? :)
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#14
@BoroSK Já jsem se k tomu amremote ještě nedostal. Změnil jsme to tedy v ir-keytable, to zafungovalo dobře. Ale pak je zase problém, že je třeba pro "power" okno nastavit longpress na "Noop", jinak se tam "vysypou" ta "nabuferrovaná" opakování power klávesy a to mi nějak nefunguje. On obecně ten logpress pro ir DO moc dobře nefunguje. Tak jsem to zatím nechal být a někdy se k tomu vrátím. Tohle mě moc netrápí. Každopádně díky za rady, moc mi pomohly.
 
Citovat
#15
no mne cez IR pod aktualnym CE ale az amremtoe funguju aj dalsie default longpress funkcie, 

pause/play Long OK
stop  Long BACK
atd..

cez mesona mi to neslo nikdy dobre, ale cez amremote slape vsetko :)
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#16
@BoroSK No dobře 1, přesvědčil jsi mě, tak já to amremote tedy také vyzkouším. Dík.
 
Citovat
#17
@Client: dufam ze sa necitis "zneuzity"  1

s cim viem pomoct rad pomozem, a zaroven si vazim pomoc s vecami ktore ja neviem

ps: este dalsie nakopnutie - uz si sa niekdy pozeral do tohto adresaru?  2
/usr/share/kodi/system/keymaps/
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#18
@BoroSK Zneužitý? To rozhodně ne. Však jsem to také napsal s 1. Ale rozumím ti, také rád vidím, že se mé rady uplatnily.

Jestli znám /usr/share/kodi/system/keymaps/? No samozřejmě! To je vždycky jedno z prvních, co po instalaci studuji, tedy to, jak je na dané platformě vytvořeno default mapování klávesnice a ovladače. Většinou to dělám tak, že si to zkopíruji do .../userdata/keymaps/ a pak z toho vycházím při editaci vlastního mapování.
 
Citovat
#19
@Client: ok, tak sme na jednej vlne
v tom keymaps som len minule a uplnou nahodou prisiel na vsetky podporovane klavesove skratky a longpress funkcie :) a je ich veru dost, mam klasicke Ir remote, s numerickou klavesnicou, tak kvoli lenivosti si na cisla-kotre aj tak skoro nepouzivam mapujem rozne klavresove znaky, tie nasledne  mi volaju funkcie kotre su pre mna zaujmave pri pouzivani - v podstate mam na mojom dialkovom urobenu analogovu verziu tvojho napadu - RCP  1  - a zase som nechtiac pomiesal temy RCP sa inde riesi...

bohuzial ide to len pod CE a amremote, kde si viem korektne priradit linuxovy ciselny kod znaku klavesy. 
https://raw.githubusercontent.com/torval...nt-codes.h

PS: z tvojich prispevkov som si teraz uvedomil ze rovnaky problem my dvaja riesieme presne z opacnej strany, ty sa snazis upravovat xml aby ti to robilo co chces, a ja som do teraz upravoval vsetko mozne aby mi dialkove robilo/ volalo  to co je zadefinovanev orig xml.
..neviem co je z programtorskeho hladiska cistejsie riesenie, ale ak sa jedna o funkcnost tak funguju obe.
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#20
@BoroSK No, ono je to ve skutečnosti trochu jinak. Já jsme dosud používal jen IR DO (Většinou Logitech) a tam jsem to mapování číselných kláves (když jsme je někde nepotřeboval jako číselné klávesy) nebo zadávání písmen ve stylu SMS kláves používal také. Takže to RCP byla vlastně reakce na situaci, když jsem začal používat ty miniaturní DO bez číslených a minimem dalších tlačítek.

Já už si s tím mapováním hraju ještě z doby, kdy jsem používal Media Portal. Podařilo se mi dokonce to, když jsem po letech přecházel z Media Portal na Kodi, tak jsem dosáhl toho, že si toho rodina vůbec nevšimla. Používal jsem skin, který byl na obou systémech (Titan) a díky přemapování tlačítek jsem donutil Kodi chovat se stejně, jako se choval Media Portal.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)