• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domáce videá
#1
Obraciam sa na Vás s otázočkou ako korektne pridať domáce videá do knižnice kodi. Uložené su na NAS synology.
Viem ako sa pridávajú videá do knižnice ale netuším čo tam odkliknuť že zdroj obsahuje.
(Filmy,seriály,nič,....)
Chcel by som nahľady,prípadne názvy adresárov alebo dátum zhotovenia.Náhľady pre súbory sa vytvoria ale pre adresáre nie.Je nejaká možnosť im tiež priradiť náhľad. Existoval nejaky scraper pre taketo použitie ale vraj už je nefunkčný. Je ešte možnosť vytvoriť pre každé video nfo súbor ale to sa mi nechce je toho celkom hodne.

2. otázka používal som pre zdieľanie sambu ale včera som spustil na nasku nfs vraj by to malo byť lepšie neviem možno rychlejšie niesom odborník na tieto veci.Ide mi však o to že v každom adresari sa mi vytvoril podadreasar @eaDir ktorý teraz vidím v kodi.Viem ho nejako odfiltrovať

3.otázka je ked kliknem na položku videá a nas-ko je uspaté asi 6s je čierna obrazovka kým to nabehne čo je logické ale škoda že to nezobrazuje že sa pripája to je ale asi záležitosť skinu (používam Aeon nox silvo) dalo by sa to signalizovať? 

Ďakujem za Vaše nápady ako riešiť domáce videá v kodi. Možno pre to existuje aj nejaký doplnok.
Mecool KII pro S905D, CoreELEC 9.0.1
 
Citovat
#2
@j.jusko To záleží na tobě a na charakteru videa, jak to chceš mít organizované. Já jsem si kupříkladu videa dětí zorganizoval jako seriály. Mám to po rocích, co rok, to série, co díl, to nějaká událost - narozeniny, vánoce, vánoční besídka, ... Pak mám další seriály u některých dalších videí, například cestovatelská dovolená po různých zemích, atp. Jiná videa ale organizuji jako filmy. To jsou spíše jednorázovky, nějaké akce, atp. Každopádně ke každému titulu si vyplňuji navíc i žánry, taky se v tom dá hledat i podle nich. Vyplňuji si ručně nfo, mám na to už léta používaný jednoduchý nástroj. Ale v tomto případě bych ale pro tebe doporučoval spíše nějaký sofistikovanější 
SW například Tiny Media Manager (TMM). Ten ti určitě splní všechny požadavky na správu knihovny Home Videí.

ad. 2 Ano, NFS je o něco rychlejší, ale já bych to zase nepokládal za tak kritické. Kodi mi běží na na Linuxu i Windows, NAS používám ale i pro jiné věci než jen Kodi, takže jedu se vším na sambě a nepociťují nějaká omezení. Filtrace souborů v přímém pohledu na zdroje (tedy ne knihovnu) můžeš provést pouze pro skryté soubory. Jinak v tomto pohledu uvidíš všechny, včetně podadresářů. Ale pokud si vytvoříš i pro Home videa knihovnu, nebudeš mít důvod do přímého pohledu přes zdroje vůbec chodit.

ad. 3 Bohužel, zpoždění dané roztáčením uspaných disků nemáš šanci ve skinu identifikovat a zobrazit. V Kodi skinu můžeš identifikovat události až na úrovni "aplikační vrstvy" a to je úplně jiný level... Na některé věci si prostě musíš počkat...

Addon na home videa? Nevím o tom, že by něco existovalo. Ale pokud si je budeš spravovat tím TMM, tak ho už nebudeš potřebovat.
 
Citovat
#3
(30.4.2019, 15:14)Client Napsal(a): SW například Tiny Media Manager (TMM). Ten ti určitě splní všechny požadavky na správu knihovny Home Videí.
Addon na home videa? Nevím o tom, že by něco existovalo. Ale pokud si je budeš spravovat tím TMM, tak ho už nebudeš potřebovat.

Jako velmi velký uživatel TMM zde musím poznamenat, že pro domácí videa není ideální, protože jeho scrapovací funkce a výběry fanartů ze serverů a jiné fičury zde zůstanou naprosto nevyužity vše je třeba dělat ručně.

Já doporučím Media Companion, tam s takovými videi autor přímo počítal, dělá screenshoty do fanartu, třeba i postery.
NFO dostane flag jako kolekce, takže v knihovně se zobrazují jako jedna položka. Jako hlavní kriterium pro třídění mám roky.
Doporučuji MediaCompanion.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#4
Ďakujem vám obom za názory.
Skusim ten druhý.Este sa spytam co pouzivate na spajanie videí. Zatiaľ to tam je len podla rokov a prilezitostí ale surove videá ktore by trebalo spojiť.

Jsem uživatel používající MI 5C , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
Mecool KII pro S905D, CoreELEC 9.0.1
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)