• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
doplněk pro prehrávání audio
#1
Ahoj mám dotaz. Existuje nějaký doplněk který umí přehrávat audio soubory např. z webshare, ulozto nebo jiných serverů. Do práce na dílnu jsem si koupil tvbox s kodi a rád u práce poslouchám mluvené slovo (rozhlasové hry, povídky atd).  Na ulozto je toho mraky stahovat se mi nechce. Používám pro poslech doplněk RadioCZ (radia humor a povídka), ale neustálé opakování je nudné.  rád bych něco ve stylu stream cinema, ktré taky používám. Děkuji za odpověď.
 
Citovat
#2
Zdravím, přidám se k příspěvku přede mnou, hledal jsem taky něco takového, ale nenašel. Kdyby doplněk uměl rovněž naindexovat hudbu v NASu a doplnit k ní relevantní info z webu, bylo by to luxusní. Používám Nvidia Shield TV, který s přehledem zvládá hudbu v HiRes kvalitě, ale přehrávat z NASu pomocí VLC mi příjde trochu "not user friendly" (Stávající přehrávač audia v KODI mi taky nepříjde úplně nejlepší)
 
Citovat
#3
@dangerouse O tom pochybuji. V českém prostředí, o které ti asi jde, ne. Pokud někdo o něčem ví, budu taky rád za nějakou informaci.

Já to začínám řešit zatím klasicky, tedy tak jak jsem před mnoha lety (kdy ještě nebyly scrapery) ani on-line přístupy, zakládal svou sbírku filmů. Tzn. stahuji si soubory ručně, přejmenovávám a ukládám si je v podobné struktuře, jako ty hudební. Mám to zatím organizované v adresářích ve struktuře .../autor/dílo/... Ručně si přidávám obrázky autorů i děl (většinou jejich titulních stránek). V jednu dobu jsem chtěl editovat mp3, ale to mě brzy přešlo. Přemýšlel jsem i o vytváření nfo souborů, ale lepší by asi bylo použít nějaký externí nástroj na správu audio sbírky a pak to zařadit do Kodi knihovny tak, jak se má, ale k tomu jsem se zatím nedostal. Každopádně by to asi i tak byla značná "ruční" práce, protože žádné scrapery neexistují. Tady by pak možná byla cesta k nějaké komunitní spolupráci. Ale to by někdo musel zorganizovat a jak znám lidi, asi by o to velký zájem nebyl.

Tak na závěr ukázka, jak to může vypadat:
[attachment=4957][attachment=4958][attachment=4959]

@Omroo Tak to jsi asi něco přehlédl. Kodi zvládá také hudbu ve vysoké kvalitě a podporuje i scrapery. Tak jako existuje knihovna filmů a seriálů, existuje i knihovna hudebních videí a pak, hlavně, knihovna hudby. Existuje plno scraperů, jednak v oficiálním Kodi repozitáři a jednak i celá řada neoficiálních. Pravda, s těmi doplňujícími informacemi se dost často nijak nepřetrhnou, ale dodají jen to, co je dostupné v databázích, které využívají. Základní přehled však dostaneš, včetně obrázků interpretů, coverů alb a fanartů.

Tak se rychle podívej minimálně na tu hudební knihovnu. Tam stačí pár kliků, výběr default nabízených scraperů a za pár desítek minut či pár hodin (podle velikosti tvého archivu) máš "vymalováno".
 
Citovat
#4
No pro fajnšmekry je program MusicBrainzPicard, který zapíše do tagů hudebních souborů vše možné i nemožné, no s tím si Kodi už poradí, navíc je to oindexované, takže při přehrávání si doplněk ArtistSlideshow vyhledává na netu fotky interpretů a ty poušří podle stanovených pravidel na pozadí.

MusicBrainzPicard "pozná" i písničku, třeba jako Shazam, takže při neznalosti názvu či interpreta nebývá problém.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#5
No taky záleží, jakou hudbu kdo poslouchá, pokud jste mimo hlavní proud, je občas velice těžké najít vůbec nějaké informace o interpretech. Mimo to, já jsem párkrát podlehl pokušení nechat si doplnit informace do databáze a měnit tagy, nikdy to nedopadlo dobře. Teda hned po první zkušenosti už dělám zálohu(několik), než začnu experimentovat. Ale nakonec jsem stejně všechno dělal ručně v programu Tag&Rename a po Foobaru2000 teď používám MusiBee a ten si umí hrábnout na net do různých databází pro další informace a obrázky, bez toho, aniž by něco zapisoval, nebo měnil ve struktůře mojí knihovny. Na KODI hudbu nepřehrávám, ale mluvené slovo si pouštím a k tomu používám klasický youtube addon, kde mám několik kanálů s obsahem, dle mého gusta.
[RPi2][Rpi4][Chromecast Ultra][TV55"4K HDR][AC66U-2xTB Cloud]
 
Citovat
#6
Pánové děkuji za příspěvky, ale dostáváme se úplně mimo původní otázku. Písničky a hudba všeobecně včetně tagování mp3 mi jsou úplně u prdelky. Na to jsou desítky prográmků jak pod win tak android. Hledám nějaký doplněk pro kodi, který umí filtrovat audio souboury ze serveru (webshare, uloz.to), které mám placené. Podobně jako dopněk stream-cinema. Jde mi hlavně o CZ - SK mluvené slovo.

@Client díky za odpověď. Ale neřesí můj problém doma mám disk s mluveným slovem nasdílen v síti tady problém s kodi nemám . V práci jsem odkázán pouze na net. Používal jsem vyhledání mluveného slova na Youtube je tam toho taky hodně. Bohužel od nového roku zaměstnavatel Youtube blokuje. stejně jako většinu I-rádií. Na uloz.to a webshare se zatím v pohodě dostanu. Tím mám na mysli rozumné stahování dat. Jinak doma mám mluveného slova asi 50Gb. Taky v bordelu, chystaný úklid a srovnání podle autora a žánru bude trvat několik let. Nechám to asi na důchod.
 
Citovat
#7
@dangerouse OK, pochopil jsem. 50 GB v mluveném slově? Tak to respekt!
 
Citovat
#8
Zkus VPN a je po blokování, nebo máš-li veeřejnou ip doma, otevři si port z kodi a ovládáš a streamuješ z domu přes http...
https://play.google.com/store/apps/detai...audioknihy
[RPi2][Rpi4][Chromecast Ultra][TV55"4K HDR][AC66U-2xTB Cloud]
 
Citovat
#9
Zpřístupnit nějakým způsobem přes kodi mluvené slovo v hlavě nosím již několik měsíců. Bohužel programovat neumím, ale pokud by se vytvořila komunita-programátor, rád ji přispěju. Něco na způsob CinemaStream. Už bych měl i název - AudioStream :o)  Ale teď vážně. Kvalitního českého a slovenského audio obsahu existuje nepřeberné množství - audioknihy, rozhlasové hry, rozhlasové zábavné pořady, rozhovory, záznamy z divadel, atd. Mít to na jedné hromádce, s možností vyhledávání, provozu na různých domácích i mobilních platformách, to si myslím by mohlo mít potenciál oblíbenosti blížící se doplňku CinemaStream. Vyzývám tedy potencionální zájemce o názor. Třeba vznikne další oblíbený doplněk...
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 19.5
 
Citovat
#10
som celkom rad za tuto debatu . s nejakou podobnou myšlienkou sa s Bbaronom zaoberame už dlhšie . Jedna sa o hudbu (asi len flac) popripade videoklipy a zaroven by nemal byť problem ani s hovorenym slovom aj nad tym me uvažovali . samozrejme všetko je troška komplikovanejšie , ale celkom hadam aj realne
 
Citovat
#11
@delfin-chikago Ano, to by bylo jistě záslužné.

Nicméně jedno malé upozornění. Addon Stream-Cinema těží z jednoho zásadního faktu, a to, že autor addon zároveň provozuje server s databází, která na jedná straně vytváří dvojici klient-server, kde klientem je addon Stream-Cinema v Kodi a na straně druhé straně vazbu na data WS. Není to tedy pouze o addon, ale i o spoustě práce i investic kolem. Pokud bude tento střední článek chybět, jen těžko bude možné podobné řešení vytvořit. Nehledě na to, že jde-li o databázi filmů a seriálů, je velmi jednoduché o nich získat primární data, protože existují komunitní databáze, TMDB, TheTVDB, CSFD, a další. Snažit se něco takového vybudovat v případě zmiňovaných zdrojů je podle mne nereálné. Zájemců a případných participantů není tolik, aby se pro takové řešení našly potřebné zdroje.

Zjistil jsem, že pro Kodi přeci jen existují nějaké addons, vesměs ale zahraniční, podporující přehrávání audio books. Jeden z nich je např. Listen up! o kterém se něco dočteš v https://www.wirelesshack.org/how-to-install-listen-up-kodi-audio-book-addon.html. Ale to je pouze přehrávání souborů z nějakého zdroje bez možnosti to nějak spravovat. Podobně existjí i scrapery, které jsou odvozené od těch filmových a seriálových, ale z čeho čerpají, to opravdu netuším. Je však jisté, že tam asi ta díla, o která nám především jde, najdeme jen stěží.

Co by asi bylo nejjednodušší, tak udělat to tak, jak jsme to popisoval výše, jenom ten model přenést do nějakého veřejného úložiště, do kterého by všichni přispívali. Asi by se ale do úložiště nesměly umisťovat přímo soubory (kvůli autorským právům) ale odkazy na ně. Ale ani to by nebyl problém. V takovém případě by žádný addon nebyl třeba, prostě by se použily nativní funkce Kodi.
 
Citovat
#12
s hudbou zasadny problem nevidim .
s cz sk audiom je to fakt o komunite . ale kde je ochota tam sa najde aj riešenie . a kde sa najde trpezlivosť tam sa najde aj ovocie . Zo stream cinema som to mohol zabaliť pred 4 rokmi ak by som v to neveril . Samozrejme nebyť Bbarona a takisto jeho trpezlivosti a snahe prekonavať prekažky asi by som to fakt už vzdal .
Je to o hladani riešeni a ochote komunity , komunitu nemyslim 500 ludi ale par nadšencov :)
nejake riešenia mame určite prichystane , inak by sme sa tym ani nezapodievali ak by to nebolo realne :)
 
Citovat
#13
@palozanota No vida, tak to jsme netušil (tvůj předcházející post jsem neviděl). To jsem zvědavý, na vaše řešení.
 
Citovat
#14
Wau, netušil jsem tolik složitostí okolo tohoto tématu. Jsem obyčejný uživatel kodi, které mi docela přirostlo k srdci. Vše co je u nás doma trošku multimediální už má svoje KODI :-). Mobily, PC, noťasy a k televizím jsem koupil postupem času už tři TVBOXY právě kvůli KODI. TV samsung není podporována. Velké forum, které se zabývá právě CZ-SK mluveným slovem je třeba https://www.do-ucha.cz/. Je tam docela slušná uživatelská základna. Další komunita, která se zabývá tímto tématem je na stránkách http://mluveny.panacek.com. Tam je množství informací o dílech (autoři, účinkující, atd). Bohužel asi si to představuji jako HURVAJS válku. Ale bylo by příjemné a hlavně pohodlné mít stejnou možnost jako se skvělým doplňkem STREAM-CINEMA CZ-SK.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)