• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T2 vícenásobné nahrávání přes AUTOREC (vyřešeno)
#1
Dobrý den, mám dotaz ohledně vícenásobného(v jeden okamžik) nahrávání daného pořadu.

Provozuji TVHEADEND server na Intel NUC s tunery 1x DVB-S2 a 2x DVB-T2. Zmiňovaný problém mám pouze na programech České televize a pouze v DVB-T2. Daný pořad se někdy nahrává jednou, někdy 2x a někdy i 3x (stejný kanál, stejný pořad).

Mám nastaveno pravidlo časovače na pravidelné nahrávání např. 168 hodin. No a pořad je dle časovače dle EPG správně naplánován na neděli od 21:35 a když nastane čas nahrávání, tak se v 21:35 pustí první nahrávání a o dvě minuty později druhé paralelní nahrávání a někdy i třetí. Nevím čím to je, setkal se s tím někdo? Předem díky za pomoc, já už tím tiše trpím několik let. TVHEADEND nyní provozuji na aktuální verzi LIBEREELEC 9.2.0.
 
Citovat
#2
@tdanicek Občas se mi to stane, ale jen velmi sporadicky, takže jsem to moc neřešil. Většinou byla chyba jinde, laboroval jsme s variantmi HD a SD stejného kanálu, případně s různými zdroji téhož kanálu, takže jsme to spíše přičítal tomu. Ale že by se to stávalo pravidlně, to ne.

Ono v TVH jsou občas nějaké renoncy, pokud to není opakovaně, tak to moc neřeším. Poslední, s čím jsem se setkal více než 1x je například neukončené nahrávání, kdy nějaký pořad, který měl trvat 1 hodinu se nahrával ještě druhý den ráno, kdy jsem nahrávání po 9 hodinách nakonec ukončil ručně.

Tak trochu výstřel naslepo. Podívej se, jak máš nastavený nahrávací profil. Jsou tam parametry Klonovat naplánovaný záznam při chybě: a Zaznamenat znovu, pokud je počet chyb vyšší než (0=vypnout):. Je to jen hypotéza, ale pokud se při běžícím nahrávání objeví chyba a máš něco z toho povolené, je možné, že se rovnou naplánuje nový záznam a protože se pořad stále ještě vysílá, tak se spustí další nahrávání. Ale jak píšu, je to jen takový nápad. Podle mne by se to tak chovat nemělo, ale kdo ví... Když nevím, tak se také chytám i možností, které jsou už na první pohled nelogické. Co kdyby? 1

Matně si také vzpomínám, že před několika lety se tohle řešilo někde na linuxovém fóru. Zkus ABC Linuxu.

https://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/398597
Ale jak to teď studuji, tak je to taková obezlička, které neřeší příčinu toho stavu, až ten následek.
 
Citovat
#3
Děkuji za odpověď. Stejný výstřel naslepo jsem zkoušel před 14 dny a stále kvoká...

Taky se mi to neděje stále, den dva je v pohodě a pak třetí den přijde zase souběžné nahrávání. Nevím jestli je to vyloženě renonc TVH, nebo je to někde jinde. Stává se mi to totiž pouze na DVB-T2 a pouze u programů České Televize (ČT1, ČT2, ČT Sport, ČT24). Nikdy se to nestalo na jiných kanálech DVB-T2 či na DVB-S2 (tam fungují bez problémů i programy České Televize).

Je to záhada, jestli za to nemůže EPG. Na zahraničních fórech doporučují, kompletně smazat všechny záznamy AUTOREC časovačů a postupně je zadat znovu. Že se to mohlo pokazit, postupnými upgrady TVH ze starších verzí... ale nějak se mi do toho zatím nechce
 
Citovat
#4
@tdanicek Jo, že za to může špatně "pochopené epg" při upgrade, to zní uvěřitelně. Proč by to ale bylo v tomto případě špatně jen u ČT. To zase zní uvěřitelněji spíše to, že EPG ČT z dvbt2 je nějaké pošahané. A nemáš náhodou zapnutou funkci Použít stav vysílání z EPG? Jinak to doporučení smazání časovačů nahrávek, tomu rozumím. To by mě taky bolelo.

No, a pak máš ještě jednu variantu pokusu, i když také náročnější. Sežeň si nějaký externí zdroj EPG a ty ČT kanály odstřihni od EPG z vysílání a namapuj si je na ten externí zdroj.
 
Citovat
#5
Ne, Použít stav vysílání z EPG mám vypnutý. Díky za radu, opravdu se zdá, že MUX ČT má pošahané EPG.
Zatím neexistuje žádné jednoduché řešení. Když už jsem to vydržel 5 let, tak tomu dám ještě nějaký čas. Určitě se ozvu, až mi to pojede bez škytnutí.  4
 
Citovat
#6
Smazání časovačů asi nepomůže. Spíš Tvheadend korektně nepřečte změny EPG a místo úpravy záznamu vytvoří nový. Viz EPG v Yatse.


Přiložené soubory Miniatury
           
 
Citovat
#7
Tak už jsem to zřejmě vyřešil. Bylo to v "pošahaném" EPG v on-air DVB-T2 České televize. Namapoval jsem tedy EPG DVB-T2 kanálů České televize na jiný zdroj. Jelikož mám stanice České televize i na DVB-S2, provedl jsem namapování dat EPG na tyto kanály v DVB-S2. Od té doby mi již 3 týdny vše běží bez problémů. Děkuji za konzultace a rady.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)