• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EPG k programům z doplňku
#1
zdravím,

sleduji zahraniční TV kanály přes doplněk, ale provozovatel doplňku nemá EPG. Je nějaká možnost jak přiřadit EPG ke kanálům z doplňku?

díky za rady
 
Citovat
#2
@selatko01 Záleží, co je to za doplněk (zda je to např. PVR klient) a zda je chopen načítat EPG z xmltv formátu resp. zda onen doplněk pro sledování TV používá funkci Live TV Kodi zprostředkovaně, tedy že např. využívá IPTV Simple Client nebo nějakého s Kodi kompatibilního TV backend serveru. Nejlepší bude, když o svém doplňku napíšeš něco více.
 
Citovat
#3
je to Live TV Serbia a sleduji přes ně Slovinské TV programy
 
Citovat
#4
@selatko01 Jasně, to jsem si myslel, že to bude něco takového. 6 Tak tam samozřejmě EPG nedostaneš, ale můžeš na to jít úplně jinak. Připrav se ovšem na to, že to nebude nic moc jednoduchého.

Základem je postup popsaný v Jak dostat video addon O2TV Go do LiveTV. Ty ovšem místo addon O2TV budeš používat addon Live TV Serbia. Pokud vše uděláš správně, výsledkem budou tebou vybrané kanály z addon, přesunuté přes Favourites do playlistu a ten zadaný do IPTV SImple Clienta a možnost spuštění přehrávání kanálů přes Live TV Kodi.

Playlist pro IPTV Simple Clienta může pak vypadat nějak takto:
Kód:
#EXTM3U
#EXTINF:0, SLO1
plugin://plugin.video.livetvSerbia/?url=https%3A%2F%2Ftv.si%2Fts%2FSlo1%2Fstream_wifi_1200k.m3u8%7CUser-Agent%3DAppleCoreMedia%2F1.0.0.8C148+%28iPad%3B+U%3B+CPU+OS+4_2_1+like+Mac+OS+X%3B+en_us%29&mode=12
#EXTINF:0, SLO2
plugin://plugin.video.livetvSerbia/?url=https%3A%2F%2Ftv.si%2Fts%2FSlo2%2Fstream_wifi_1200k.m3u8%7CUser-Agent%3DAppleCoreMedia%2F1.0.0.8C148+%28iPad%3B+U%3B+CPU+OS+4_2_1+like+Mac+OS+X%3B+en_us%29&mode=12
#EXTINF:0, SLO3
plugin://plugin.video.livetvSerbia/?url=https%3A%2F%2Ftv.si%2Fts%2FSlo3%2Fstream_wifi_1200k.m3u8%7CUser-Agent%3DAppleCoreMedia%2F1.0.0.8C148+%28iPad%3B+U%3B+CPU+OS+4_2_1+like+Mac+OS+X%3B+en_us%29&mode=12

Klíčovou otázkou samozřejmě bude, zda má to volání addon pro spouštění jednotlivých kanálů stabilní tvar. Pokud by se mělo v průběhu času měnit, je tahle metoda na nic a použít ji nemůžeš, resp. bys musel po každé změně playlist editovat znova, případně si napsat script, který by z addon to volání jednou za čas vytáhl a ten playlist vygeneroval. Ale v tom ti neporadím, to si musíš zjistit sám. Pro začátek začni tím, že si vytvoř plalyist pro pár kanálů a dlouhodobě to testuj a uvidíš. Pokud to po nějakém čase přestane fungovat, tak to asi jednoduše použitelné nebude.

I když to tedy fungovat bude dlouhodobě, počítej s tím, že ale všechno nebude 100%. Nebude možné volit přepínání kanálů číslem kanálu ani nepůjde přepínání kanálů přes DO. Na volbu kanálů budeš muset použít vždy pouze příslušnou volbu Kanály v Televize nebo jít přes přes EPG.

Co se týče EPG, tak tady máš v podstatě dvě možnosti. Buď si někde nalezneš zdroj xmltv tvých kanálů - to ale musíš zapátrat někde na stránkách fanoušků Kodi na Balkáně - nebo si nainstaluj WebGrab++ a tam si z nabízených Slovinských zdrojů generuj periodicky vlastní xmltv. Slovinsko tam těch zdrojů má poměrně hodně (více než cz), tak by to asi neměl být problém.

Jak jsem napsal, není to nic jednoduchého, ale pokud ta volání addon budou stabilní, budeš tohle všechno muset dělat pouze 1x na začátku. Tedy kromě periodického generování xmltv, ale to se dá celkem jednoduše zautomatizovat. Záleží samozřejmě na tvé zručnosti a také na systému (hlavně co se týče WebGrab++), který používáš. Ideální je WIndows a Linux, vč. *ELEC.
 
Citovat
#5
@Client:

díky za vyčerpávající odpověď. Zdroj EPG nebude problém, ten mám přes Slovinské fanouškovské stránky (přesně jak jsi psal) no a s tím zbytkem si zkusím nějak pohrát - samozřejmě nejdříve pročíst no a potom uvidím co z toho vyleze. Každopádně ještě jednou díky
 
Citovat
#6
@selatko01 No tak to bude o hodně jednodušší. Ten playlist, jeden dva kanály, to je na chvíli. Musíš tam samozřejmě dát odkaz na správné id do xmltv, aby se to spárovalo.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)