• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fedora, funkční DVB-T karta, kde se v Kodi skenují kanály?
#1
Linux používám jako jediný OS již téměř patnáct let. Nemám Tv, ale jen DVB-T kartu v PC. Jako ideální multimediální sw, vč. sledování televize  byl až doposud Kaffeine. Na notebooku jsem teď s menšími komplikacemi rozchodil i s Tv kanály s jinou Tv kartou pro účel testování Kodi (případně jiného sw na sledování Tv).
Taky na sebe musím napráskat, že s angličtinou na tom nejsem, coby geront (škola=ruština), úplně nejlíp.

Kaffeine se totiž dál nevyvíjí (co horšího - nikdo ani neudržuje při umírání), začínají s ním být uživatelsky nezanedbatelné problémy a tak hledám náhradu.

A tak jsem nainstaloval krom jiného i Kodi. Vše jsem pěkně popořádku začal nastavovat, ale skončil jsem u "Správce kanálů" a "Vyhledat kanály". Ty jsou jaksi bez jakýchkoli možností a na podněty (klik myší a tak) nikterak nereagují.


Zkoušel jsem i v úvodu doporučené https://kodi.wiki/view/PVR , ale tam něco takového vůbec neznají, o "živém vysílání" jen nějaká nedůležitá obecná slova, spíš mi přijde, že se tomu vlastně vyhýbají a dál se věnují něčemu okrajovému. Mechanismus scanu kanálů lautr vůbec nezmiňují. Jestli nejsem slepec.

Zdůrazňuju, že karta naprosto normálně v Kaffeine léta (dýl než Linux u mě) bez sebemenších problémů funguje stejně jako v tento okamžik. Při upgrade nebo instalaci čistého systému jsem Kaffeine-u rozjel scan kanálů a za dvě minuty televize jela jako vždycky. Karta žádný ovladač nepotřebuje, ten je v jádře (akorát té kartě v NB jsem musel dodat firmware, ale jináč taky naprosto skvěle funguje). Kodi v NB se chová úplně stejně - "Vyhledávání kanálů" zkrátka nefunguje.

Otázka tedy zní - jak Kodi přiměju, aby vzal na vědomí existenci funkční DVB-T karty (co nevidět nutno obstarat už DVB-T2) a spustil scan kanálů MUX, v našem případě Praha?

Pod-otázka : zda jdou v Kodi předefinovat hot klávesy/kláv.zkratky tak, jak je v linuxovém prostředí/software naprosto nativní a jak jsme po léta zvyklí? (F11=fullscreen, šipky nahoru/dolů=hlasitost, O=OSD, R=nahrávání, atd,atd)


Ď
 
Citovat
#2
@Pepep -Neměl bych vlastně odpovídat, protože na Linuxu neprovozuji žádný USB TV Tuner. Ale napíšu aspoň odkazy, než se ti ozve někdo znalejší. Kodi myslím samo žádný tuner řídit neumí, umí přijmout "stream" ze SW serveru s tunerem.
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-tvheadend-rozcestnik
Google mi přihrál tento text z r.2016
https://www.root.cz/clanky/dvb-t-dvb-t2-...b-tunerem/

EDIT: Možná ještě pomůže tohle (ale na MINT) https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?t=3134
K pod-otázce
https://kodi.wiki/view/Keyboard_controls...d_controls
https://github.com/xbmc/xbmc/blob/master...yboard.xml
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Dík!
Po dlouhých bojích s Kaffeinem a VLC (a zkoušením jejich chování a to i v různých grafických prostředích - LXQt, XFCE, a nakonec i různé varianty Gnome), jak jsi sem dával link na root.cz - tedy že se prý má spustit konsolový doplněk "w_scan" s několika parametry, aby tento vygeneroval ten správný formát s Tv kanály právě pro VLC, a ten pak asociovaně spustit VLCčkem, mě napadlo totéž u Kodi. Bez úspěchu.
ALE: google vyplivl toto názorné, byť dost svižné video:
https://www.youtube.com/watch?v=Gm_J4J_XnIA
Takže to určitě jde ( = sledovat v Kodi živé vysílání Tv skrz DVB-T kartu rovnou z multiplexu), ale je to docela masakr! Kaffeine je svou nenáročností nastavení naprosto bezkonkurenční, IMHO kam se hrabe i VLC.
OT: A pokud na to vůbec v Linuxu je odpovídající sw, který si Kodi rozjede pro detailní nastavení (Tvheadend? Ten v Linuxu je, ale?...). Ve videu je vidět widnows varianta a já tenhle systém už vůbec neznám, naposledy někdy v době slavných a relativně dost slušných XP...
 
Citovat
#4
@Pepep No pokud to pojmeš jako snahu dokázat, že @meda neměl pravdu, a že na Kodi jde "sledovat v Kodi živé vysílání Tv skrz DVB-T kartu rovnou z multiplexu", tak jsi "uspěl". Ale je to samozřejmě nesmysl. Kodi má své funkce, které ono sledování nabízí v komplexní funkci Live TV & PVR případně v méně komfortních funkcích celé řady addon. Ale na to ti @meda odkazy dal. Podstatnou část toho, co zajistí to, co jsi popsal jako "skrz DVB-T kartu rovnou z multiplexu" ale nezajišťuje Kodi. To je věc dalších aplikací (např. již zmiňovaného Tvheadend), se kterými Kodi umí spolupracovat, ale jeho součástí nejsou. Proto jsi také ve wiki.kodi nic o vlastním příjmu TV  a o scanování kanálů nic nenašel, protože to tam není.

A aby to bylo úplné. Ano, v podstatě se dá říci, že Kodi umí přijmouit lineární TV streamování v celé řadě formátů, někdy dokonce i bez dalších addon, ale určitě to bez nějakého speciálního addon neumí přímo z DVB-T karty.

Doporučuji to samé co doporučil @meda. Nejlépe Tvheadend jako backend server, na kterém si vyřešíš vlastní příjem TV z DVB-T/T2 karty/USB, včetně všech dalších příjemných funkcí (EPG, nahrávání, správa a nastavení atd.) a pak přes příslušného PVR klienta, pro Tvheadend je to Tvheadend HTSP Client, který ti v Kodi zprostředkuje poměrně luxusní funkci Live TV & PVR. 

Pokud ale používáš TV pouze na jednom počítači, je možná zbytečné používat Kodi a Tvheadend. To se hodí spíš jako mediální centrum do domácnosti, stejně jako se Tvheadend využije spíše tam, kde jím chceš obsluhovat více klientů na jedné síti. Existuje celá řada jednodušších standalone řešení a na to najdeš také plno aplikací, na které ti ostatně @meda odkaz poslal také.
 
Citovat
#5
O Tvheadend zde máš úplné romány.
Nastavení je pro začátečníky kapku oříšek,ale je to celkem jednoduché.
Obrázkový průvodce nastavením je třeba zde:

https://lukbe.blogspot.com/2018/03/raspb...lassic&m=1
(Lukáš to tam má zbytecne složitě popsáno..na malinu stačí dva příkazy)
Většina Tvheadend provozuje na (RPi s raspbian)protože to hovno žere.
Nevím zda je Fedora idealní systém pro PC,ale když ta možnost je...
Jestli chceš slyšet zda zprovoznit na PC Tvheadend,stáhnout playlist a čučet třeba pomocí VLC,tak odpověď je ano,i tak to lze.
 
Citovat
#6
@Pepep -Jen tak pro zajímavost jsem na LinuxMint 17.3 MATE (klon Ubuntu; Předtím jsem nechal updatovat systém level 1-3)
nainstaloval ze Správce software "Me-Tv"

...pokračování https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-linux...4#pid58664
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)