• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hledám hotové HW řešení pro instalaci Kodi
#1
Question 
Ahojte,
chtěl jsem si pořídit nějaký Android box s podporou Kodi ke své FullHD TV, abych mohl sledovat filmy/seriály z externího HDD nebo z netu. Pak jsem ale narazil na toto fórum a v mnohých příspěvcích jsou preferované alternativy oproti Android boxu.

Popravdě jsem chtěl Android box, protože tam není potřeba řešit "bastlení" nebo dokupování dalšího HW, tak jako to je například u Raspberry Pi.
Věřím, že zařízeni jako je Raspberry Pi, nabízejí lepší stabilitu a nejsou prošpikované zbytečnostmi po stránce softwaru. A proto bych chtěl zkusit jít touto cestu.

Víte tedy o nějakém kompromisu, tedy o nějakém setu všeho potřebného (adaptér, case, samotné zařízení....), který bych si mohl koupit a řešil bych jen softwarové problémy (instalaci, konfiguraci, ...)?


Chci do tohoto řešení investovat max 100$ včetně dopravy.

Děkuji předem za Váš čas.
 
Citovat
#2
A co musíš dokupovat za HW, nebo bastlit u RPi? Koupíš komplet set s adaptérem, kartou, a krabičkou za cca 1600, nasypeš do toho OpenElec/LibreElec a koukáš.
 
Citovat
#3
A proč zakládáš nové téma, když tu k tomu máme toto - Kudy kam při výběru Kodi krabičky??
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
 
Citovat
#4
On to Rohlík asi četl, jen chce potvrdit, která cesta je jednoduší.
Pokaždé je nutno něco udělat sám, žádná varianta není bez práce. Měl bys uvést aspoň, jestli tvá TV má na CEC třeba už sat, jestli máš vlastní router, natažené kabely LAN, jestli ses seznámil s weby webshare nebo jinými a tak.
Kodi 19/20 -LibreELEC -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
(10.4.2018, 19:28)Onygzz Napsal(a): A co musíš dokupovat za HW, nebo bastlit u RPi? Koupíš komplet set s adaptérem, kartou, a krabičkou za cca 1600, nasypeš do toho OpenElec/LibreElec a koukáš.

Děkuji za tvou reakci. Jelikož se v těchto věcech příliš nepohybuji, tak se mi nezadařilo nalézt žádný komplet na internetu, asi hledám špatně.
Našel jsem jen jednotlivé části prodávané zvlášť a to si díky mým slabším znalostem netroufnu kupovat, jelikož se bojím aby to bylo kompatibilní.

@PetrM Děkuji, určitě se podívám.

@meda Práce se SW mi nevadí, tam si myslím, že se v problematice vyznám dobře. Doplněné informace:
*Mám vlastní wifi router a preferuji propojení skrz kabel s RJ45.
*K TV nemám připojené žádné další zařízení.
*Na webshare mám premium a chtěl bych Kodi využívat taktéž ke streamování videí z tohoto portálu.
 
Citovat
#6
http://rpishop.cz/195-rpi-3-model-b-sady
 
Citovat
#7
@Rohlík -vypadá to, že základ máš bezproblémový. Někdy další zařízení na TV s HDMI-CEC ovlivňují jeho fungování (s výběrem, uspáváním a D.O.), to u tebe nehrozí. Kabel, webshare premium, co víc si přát. Jsem ovlivněný svým vlastním výběrem, takže preferuji Raspberry Pi 3B (Plus ...poslední 4Core-CPU model), Na paměťové kartě micro-SD  (4-8GB)  BerryBoot, systémy na USB-flešce** (16GB, má delší životnost než SD). Používám LibreElec8.2.4 a Kodi 17.6 (protože Kodi 18 musíme zatím považovat za nedodělanou verzi). LibreElec pro BB je potřeba stahnout z webu a podstrčit k instalaci. Odkazy, jak na to, jsou na konci staršího příspěvku http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-jak-ku...cnu-s-kodi
Kolega Petrvald už zkoušel bootování RPi 3B Plus jen z USB-flešky, s tím vlastní zkušenost nemám http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-berryb...-boot-mode
Je potřeba počítat se zdrojem 2,5-3A také podle toho, jestli připojíš přes USB do RPi ještě další disky s obsahem. Lze to vyřešit také napájeným USB-HUBem a z něj  zároveň také napájet RPi (USB do micro-USB, ale mnoho typů kablíků/redukcí je špatných!).

**/ USB flešky teď raději používám 3.0 kvůli lepšímu využití rychlosti rozhranní USB2.0. SanDisk Cruiser Ultra.
Kodi 19/20 -LibreELEC -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
@Cpt.Ackbar - Dekuji
@meda - Dekuji. Lze pouzit tento set ( http://rpishop.cz/sady-s-rpi-3/898-start...-bila.html ) s uvedenym zdrojem i pro napajeni ext. HDD s obsahem? Prej je u RPi standartni problem rychle opotrebovani SD/Flash disku, jak jej casto musis menit? Je OS LibreElec dobre optimalizovan pro dosazeni dlouhe zivotnosti pametoveho media? U sveho reseni, ktere si tu popsal, evidujes nejake problemy s prehravanim/streamovanim FullHD videi?
 
Citovat
#9
Kúp X96 s905x. Je to komplet a za dobrú cenu + Android alebo boot Libreelec z pamäťovej karty.[Obrázek: f71f10f2e6a54495149d99c10a179a0b.jpg]
 
Citovat
#10
Já nedávno koupil dvě krabičky https://osmc.tv/vero/
Oproti řešení Rpi je daleko rychlejší, stačí zapnout, nainstalovat addon a hotovo. Osmc jede na vnitřní paměti a tak se nemusíš strachovat o životnost usb/sd
V pohodě zvládá 4k, ovládání CEC, má gbit síťovou a vzhledem k tomu, že to vyrábí pod značkou osmc, není nouze o vždy aktuální OS
KODI [email=16@Win10]18@Win10[/email]; KODI [email=18@Win10]18@Win10[/email]; KODI18.5@RPi 3 LibreELEC@9.2.x OSMC@vero4k
Router: Netgear R7000, Mikrotik RB951G-2HnD
TV: SAMSUNG UE50MU6172
 
Citovat
#11
@Rohlík -Šel bych do sady se zdrojem 3A. Je to doporučené i v parametrech RPi 3B+.
Optimalizace pro životnost SD nebo flešky v systémech asi není. Obecně a náhodně problém dělá spíše HW vypnutí zdroje bez předchozího SW vypnutí. Mně USB fleška vydžela 2 a 1/2 roku bez známky problému.

Full HD filmy mi většinou teď chodí, můj dodavatel internetového připojení se mírně zlepšil. Na 4K nemám TV, ale i některé 720HD snímky jsou kvalitně natočené.
Externí USB disk (staršího data) napájím z USB-HUBu s vlastním zdrojem, ale teď mám externí USB SSD, ten by chodil přímo na RPi.

Vybírej podle pohodlí řešit zádrhely. Co člověk to jiný názor na koupi HW a jeho výkon.
Kodi 19/20 -LibreELEC -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)