• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak kupuji Raspberry Pi a začnu s Kodi
#1
Lightbulb 
Chci začít s mikroPC Raspberry Pi pro Kodi - popis, co budu potřebovat.
[Obrázek: information.png] Podtitul: Informace, jak začít. [Obrázek: information.png]
Jak přizpůsobit a používat operační systém s Kodi a další SW je popsáno v dalších tématech - odkazy na ně na konci příspěvku.

Nejdříve úvaha, k čemu to připojím. Jestli mám TV přijímač s HDMI vstupem a najdu v manuálu nebo jeho menu, že lze povolit ovládání HDMI-CEC, nemusím mít trvale připojenu klávesnici popřípadě myš. Budu Kodi ovládat dálkovým ovládáním TV. (Je nutný opravdu kvalitní a krátký HDMI kabel!)

Pokud chci využít počítačový monitor, zbyl mi třeba se vstupem DVI, budu USB klávesnici (a myš pro další SW) potřebovat. Funguje i bezdrátová s USB přijímačem. RPi tím má i využití s dalším SW, jako je příkladně Raspbian (Linuxový OS, který obsahuje LibreOffice a další.).

Na webu otevřu RPi obchod, [Only registered and activated users can see links Click here to register], jiní svůj oblíbený.
Výběr se bude řídit dvěma hledisky. Buď chci sadu, nebo si to tamtéž objednám jednotlivě. Buď chci RPi2, nebo mírně výkonnější RPi3 (64bitový, SW stejný pro 32bit).
Jak bych to udělal já jednotlivě (ale zakoupil v jedné zásilce, tedy jedno poštovné):
Raspberry Pi 3 Model B 64-bit 1GB RAM;
Krabička Onenine - bílá (plast), nebo Oficiální krabička Raspberry Pi malinovo-bílá, nebo Hliníková krabička - stříbrná (plech tlumí WiFi(!), lepší chlazení);
**[Only registered and activated users can see links Click here to register]
Zdroj 2,5A oficiální microUSB napájecí zdroj, bílý; **Barvy uvádím  proto, že takové jsou zrovna teď s nižší cenou.
8GB microSDHC karta Kingston cl.10 + adaptér, (bez SW);
HDMI-HDMI kabel - 0,5 m; pro spojení s TV.
Pokud budu připojovat monitor s vlastním DVI-DVI kabelem, budu ještě potřebovat redukci:
HDMI M - DVI F redukce; tu zapojím přímo do RPi3.
Chladič pro Raspberry Pi (hliníkový BGA); nepomůže moc, ale nestojí ani stovku. Většina nepoužívá žádný.
Zvuk do TV je veden v HDMI kabelu, zvuk do repro k PC zapojíme z výstupu Jack.
Pokud chci a povedu zvuk do zesilovače nikoli až z TV ale vstupy Cinch, případně mám do TV analogové vstupy, potřebuji
Analogový audio/video kabel [Only registered and activated users can see links Click here to register] - 3,5mm jack / 3x RCA cinch - 1,5m; pokud potřebuji, v Kodi mohu povolit i oba zvukové výstupy současně.

Pokud budu připojovat externí HDD přímo na RPi2 USB2.0, konfiguruji napájení [Only registered and activated users can see links Click here to register].
Jinak si pomohu externím USB2.0 hubem s vlastním napájecím zdrojem. Pro HDD s otáčejícími se plotnami je to bezpečnější.

Než vložím mikro SD kartu do slotu v RPi, musím si vybrat a stáhnout na PC/NB software s Kodi (soubory IMG, TAR rozbaluji v 7zip).
[Only registered and activated users can see links Click here to register]
Doporučuji OpenELEC nebo LibreELEC, na kterém se naučím zacházet s Kodi. Jestliže chci rozšířit možnosti používání RPi, vyzkouším Berryboot (bootování do vybraných systémů, ty nejlépe instalovat do vložené USB Flash) a přidám si v něm k systému OpenElec (LibreELEC) ještě Raspbian. V něm mohu po počeštění používat LibreOffice a prohlížeč webu Epiphany. NOOBS jako multiboot nedoporučuji ale pokud si někdo koupí komplet sadu s připravenou SD kartou, může jej vyzkoušet.
Na přípravu karty ve Win použiji SW Rufus (format a image) nebo SDFormater a Win32Disk Imager.

Odkazy tohoto fóra:
SW pro přípravu [Only registered and activated users can see links Click here to register].
Archiv instalačních souborů [Only registered and activated users can see links Click here to register] [Only registered and activated users can see links Click here to register] Repozitář doplňků CZ SK na [Only registered and activated users can see links Click here to register] Některé doplňky jsou ale už nefunkční!
Základní zprovoznění a [Only registered and activated users can see links Click here to register]. V popisu přidání repozitáře Kodi CZ & SK umožní češtinu, pokud bude chybět.
. . . Doplněk [Only registered and activated users can see links Click here to register] umí prý doplnit titulky sám, ostatní videodoplňky [Only registered and activated users can see links Click here to register] a v Kodi nastavení (Expert) >Přehrávač >Titulky (CZE, středoevrop.)
. . . Doplněk Stream Cinema [Only registered and activated users can see links Click here to register] a Exodus (filmy, seriály) [Only registered and activated users can see links Click here to register] Na YouTube[Only registered and activated users can see links Click here to register]
Doplňky na webu: [Only registered and activated users can see links Click here to register] Přidat do file manager jako zdroj (file manager >add source). Najít International, Czech.
Linky [Only registered and activated users can see links Click here to register]. A kde jsou [Only registered and activated users can see links Click here to register] - [Only registered and activated users can see links Click here to register]
Co jsou to [Only registered and activated users can see links Click here to register] Scraper [Only registered and activated users can see links Click here to register] a scraper [Only registered and activated users can see links Click here to register] i na [Only registered and activated users can see links Click here to register] Neuškodí před instalací pořádně pročíst!
Promítání obrázků - zachování velikosti, [Only registered and activated users can see links Click here to register].
Berryboot [Only registered and activated users can see links Click here to register], Berryboot [Only registered and activated users can see links Click here to register]. Jak [Only registered and activated users can see links Click here to register] v Berrybootu.
Systém [Only registered and activated users can see links Click here to register] jako další multiboot.
Jak správně připojit externí [Only registered and activated users can see links Click here to register]. - Nastavení parametru pro neomezování napájecího proudu u RPi a RPi2.
Testování rychlosti sítě [Only registered and activated users can see links Click here to register] a schopnosti přehrávat filmy HD a 4k [Only registered and activated users can see links Click here to register] a [Only registered and activated users can see links Click here to register]
Klient PuTTY ve Windows i Linux pro SSH přístup na systémy (popis použití) [Only registered and activated users can see links Click here to register]
Webový prostor pro sdílení LOG souboru (důležitá pomoc při hledání řešení chyb) [Only registered and activated users can see links Click here to register]
A pro informaci ještě [Only registered and activated users can see links Click here to register] z Brna.
Kodi chodí i na jiných HW platformách než RPi (Malina). Informace k tomu [Only registered and activated users can see links Click here to register] i oficiálním [Only registered and activated users can see links Click here to register]
Když už mám RPi, mohu na něm rozchodit i jiné systémy - třeba [Only registered and activated users can see links Click here to register] pro automatické řízení domácnosti: [Only registered and activated users can see links Click here to register]
BerryBoot-LibreELEC8.2.1-Kodi 17.6 >RPi2 >TV LED46. BB-LibreELEC8.2.1-Kodi 17.6 >RPi3 >TV LED32. Kodi >NB HP 15" W7/10. Kodi17.6 >PC LinuxMint 64bit. Router
 
Citovat
#2
Nelíbí se vám Raspberry Pi ale chcete Kodi na podobném a snad výkonnějším zařízení?
Výběr není jednoduchý.
K tomu odkážu na příspěvek od marhycz který mi znovu připomněl RossiD (děkuji, proto jsem ho sem i přidal)

Kudy kam při výběru Kodi krabičky (HW pro Kodi)

[Only registered and activated users can see links Click here to register]

A koncem roku 2017 RossiD testuje Kodi 18 (alfa) na X Box One S, herní konzoli od SONY:
[Only registered and activated users can see links Click here to register]
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)