• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ikona repozitáře v horním menu
#1
Přímé propojení na informace o repozitáři již naleznete přímo v horním menu celého fóra.

Došlo tak k nahrazení ikony "Úvod", která byla nadbytečná (protože pro úvodní stránku stačí kliknout na celý nápis XBMC-Kodi.cz).

Snad tato drobná změna bude ku prospěchu zejména začátečníkům.
 
Citovat
#2
Ano a zároveň Ne. Soukromý názor:
Je třeba ohlídat aby nebylo v titulu fóra, pokud se repo ocitne na https://kodi.wiki/view/Official:Forum_ru..._blacklist
 
Citovat
#3
@meda: co presne plyne z toho, kdyz se to tam objevi? Vyhody/nevyhody?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#4
@S474N min. by pak toto forum bylo v rozporu s Kodi official piracy policy, protoze propaguje banovane repo a addony. Kazdopadne k tomu nemusi byt ani na tom seznamu, pac ten je definovan jako priklad ci ne-precizne aktualizovany. Asi bych rekl, ze si musite udelat jasno, jak to tu chcete provozovat, jestli jako sedou zonu (pak bych se vyhnul jakemukoliv riziku) nebo pokud to ma byt natvrdo bez ostychy piratske reseni, tak je to fuk.

V souc. dobe je na "blacklistu" repo "
Kodi-CZSK"
 
Citovat
#5
Ano, protože repo Kodi-CZSK je dlouhodobě neaktualizované a neudržované, takže je potenciálně nebezpečné, a jeho zařazení je tedy naprosto v pořádku. To se ale nového repozitáre XBMC-KODI CZ/SK snad pokud vím netýká.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#6
@PetrM Tohle je ale hodně "přihnutý" výklad důvodu, proč je repozitář Kodi-CZSK na blacklistu. Všem přeci musí být jasné, proč tam je, zvláště, když si uvědomíme, že je tam i addon Stream Cinema. Z tohohle se nelze vykecat a už vůbec ne tím, že prohlásíme repozitář Kodi-CZSK za neaktualizovaný a neudržovaný. BTW, myslíte si, že někdo v Kodi teamu bude rozlišovat mezi starým repozitářem a XBMC-KODI CZ/SK? Zvlášť když i v novém repozitáři je addon Stream-Cinema?

Nelžeme si do kapsy a nestrkejme hlavu do písku a připusťme, že pravidla Piracy policy Kodi Teamu porušujeme. Už jsem tady na fóru na to také upozorňoval a reakce byly pro toto fórum klasické. Ani je nebudu komentovat. Aby bylo jasno, nejsem žádný "arbiter of law", máslo mám na hlavě také, Stream Cinema samozřejmě používám, ale přiznám si to, počítám s tím a rozhodně se nebudu chlácholit, že "nového repozitáře se to netýká". Poznámka @dmnc je tedy na místě, stejně jako byla na místě poznámka @meda o pár postů výše. To, že to někteří stále ještě nechápou, je věc jiná. Každopádně, až zase někdo bude posíla log na Kodi.tv s žádostí o pomoc, ze kterého vyplyne, že používá CZ/SK repozitář a/nebo addon Stream Cinema, tak mu to tam spočítají.

Chápu, že to může pro někoho být stresující, ale to si prostě musí každý vybrat. Buď vstoupit do šedé zóny a být si toho vědom a nebo prostě repozitář a addon nepoužívat. Ale používat je a přitom si nalhávat, že je vše v pořádku, to současně nejde.
 
Citovat
#7
@dmnc: tomu nejak nerozumim. Tak pokud jsou v repozitari/zde na foru nejake doplnky, ktere nekdo muze vnimat jako zavadove, tak to asi nezmeni ikona nekde nahore, ne?

Jinak ja stale nechapu ty "nevyhody"? Jde tedy pouze o to, ze nekdo bude zadat pomoc tam a ne tady? Ja myslim, ze je idealni o pomoc chodit za kovarem a ne kovarickem.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#8
@Client: Nesnažme se být zase papežštější než papež, abychom se z toho čecháčkovsky nepředposrali. 4
Repo XBMC-KODI CZ/SK na blacklistu není, a pokud Kodi team nehodlá rozlišovat jednotlivá repa, tak jaký má pak vůbec smysl nějaký blacklist, a to jestli na něm doplňek/repo je nebo není? A má vůbec smysl tam něco chtít? Myslím že nemá. Jedná se o český/slovenský repozitář, který má podporu přímo zde na fóru, tak kdo a proč by lezl na oficiální Kodi fórum?
Co se týče Stream Cinema, tam už vůbec netuším, co by tam kdo řešil, když autor je zde. Vlastě by mě docela zajímalo, jak se tam SC ocitl? Stejná kategorie doplňků jsou i např. Sosáč, Soubory online a další podobné, které využívají "volně" přístupné soubory na internetu, a ty tam kupodivu nejsou. Že by konkurenční boj?
Takže vlastně moc nechápu, stejně jako S474N, kterému na opakovanou otázku nikdo stále neodpověděl, v čem je problém? Že se na nás jako na uživatele našeho repozitářě budou v Kodi teamu koukat jako na zloděje a piráty? A nebudou nás mít rádi a nebudou si s námi hrát?? Tak to by se takhle museli chovat k 90% uživatelů, včetně těch, kteří ani žádné podobné doplňky nepoužívají, ale ty filmy a seriály, co v Kodi přehrávají, asi taky museli někde "sehnat". Takže i kdyby zakázali všechny doplňky, kromě těch jejich oficiálních, nic to neřeší. Dokud se ti nenažranci z jednotlivých studií a společností rozumně nedomluví na nějaké společné platformě za snesitelný peníz, lidi budou stále využívat pololegální cesty, jak se dostat ke svému oblíbenému obsahu, ať už tady Kodi bude nebo nebude, protože i kdyby pro někoho nebyl problém platit si deset různých předplatných, tak už jen to mít deset různých aplikací, je docela opruz.
Takže ve finále je takový blacklist pouze obyčejný alibismus, a SC budu s klidným svědomím a bez jakéhokoliv provinilého pocitu používat dál, stejně jako budu dál jezdit na naftu, která je dnes pomalu taky už pololegální, protože legální a perspektivní varianta je drahá a nepraktická.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#9
@PetrM Možná, že by občas nebylo ku škodě, kdyby se lidé podívali přes plot. Kodi v celém světe, někde méně a někde víc, čelí obviňování, že (i když nepřímo) podporuje pirátské přehrávání obsahu. Můžeme si o tom myslet co chceme, můžeme nadávat na nanažranost studií, ale dokud je právo na jejich straně, taháme za kratší konec my. U nás se to zatím a naštěstí nijak moc neprojevuje, ale podle toho, co se děje v zákulisí, tak ta chvíle, kdy se o Kodi a jeho komunitě i u nás začne psát a povídat úplně jinak, přijde. Začalo to už u OTT služeb, kdy jsme bohužel její provozovatele už nas.ali, začínají se cukat poskytovatelé připojení, a doba, kdy se začnou ozývat i další, brzy přijde. O tom nelze pochybovat. Team Kodi se takovýmto situacím snaží předem vyhýbat. Proto ten blacklist, proto jeho Piracy policy. Nejde o to, že si "s námi nebudou hrát", jde o to, až se to jako "problém" u nás otevře, a on se otevře, tak si Kodi team bude "mýt ruce", což tomu rozhodně neprospěje. Já tu vaši bohorovost moc nechápu, to věčné strkání hlavy do písku a poukazování na to, že ten problém není u nás, ale někde jinde. Stejně jako nechápu tu zaprděnost a názory typu: "Jedná se o český/slovenský repozitář, který má podporu přímo zde na fóru, tak kdo a proč by lezl na oficiální Kodi fórum?" Proč by tam proboha neměl lézt? Třeba proto, že chce také přispět k tomu, aby se Kodi rozvíjelo, že chce pomoci s laděním nových verzí, že chce využívat i jiné addons než ty, které nabízí zdejší komunita a s kterými mu tady nikdo velmi často nepomůže. Jak si tohle představuješ? Mám si myslet, že třeba nějak takhle: "Navalte novou verzi Kodi, jinak po vás nic nechcem. Jo a nepočítejte s tím, že vám s něčím, třeba zkušenostmi z používání Kodi, budeme pomáhat. My tu máme vlastní repozitář, ty vaše si strčte někam..." Jestli se něco dá nazvat projevem "čecháčkovství", tak je to právě tohle. V tomhle jsou někteří z nás skuteční mistři. Kdo kdy poslal report s chybou, když si nainstaluje novou verzi Kodi? Ale nadávat na to, jak to s novou verzí zase podělali, to jde každému.

Ne, nevím, jak to řešit a ani to řešení neznám. Už jsme nasedli na tygra a asi z něj nedokážeme slézt. Tak si to alespoň přiznejme a nelžeme si do kapsy, že je všechno v pořádku.
 
Citovat
#10
@Client: Ale jasně, všichni víme o tom, že po Kodi jdou, ale taky víme, že takových zpráv o konci streamování zdarma, celého Kodi a podobných služeb a programů bylo a bude plno, ale pořád se nic zásadního neděje. Po torrentech jdou léta, a jede se vesele dál. Jasně, smyčka se pomalu utahuje, a Kodi team na to musí nějak reagovat, ale dokud je blacklist pouze takový alibisticky vztyčený ukazováček, tak proč bychom z toho měli být podělaný předem, když s tím i podle tvých slov stejně nic nenaděláme a nevymyslíme?
A s tím Kodi fórem moc dobře víš, jak jsem to myslel, ale dobrá, upřesním. Nikde jsem nepsal, že tam nikdo nemá chodit, myslel jsem to tak, že nemá cenu tam řešit náš repozitář, nebo doplněk SC, když všechno podstatné je zde. Takže si ty svý chytrácký narážky laskavě nech.
Já netvrdím, že je všechno v pořádku, jen že netřeba stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#11
@PetrM Vždycky mě fascinuje, jak někdo může mít jistotu, že ten druhý moc dobře ví, jak to dotyčný myslel. To bych chtěl také umět... 3 S takovou na mě nechoď. Hru "hádej na co myslím," tak tu hrát nehodlám. To je pro mne ztráta času.
 
Citovat
#12
...... ale chlapci klídek 4 , každý máte svůj díl pravdy a není nutné si dokazovat kdo má onen dílek větší   18 Těšme se z toho co máme TEĎ, co bude ZÍTRA beztak nijak neovlivníme, rozhodovat budou jiní a nás se rozhodně ptát nebudou ......
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#13
@Client: Tak kontext, ve kterém tu diskutujeme, tedy repozitář XBMC-KODI CZ/SK, jsem považoval za zřejmý. Opravdu mě upřímně nenapadlo, že někdo tak kouká přes plot, že zapomene, kde bydlí. V tom případě je mi líto, že jsem ti takto křivdil, a za svoje slova se omlouvám. Pro příště se tedy pokusím formulovat přesněji a jednoznačněji, abych eliminoval nesprávný výklad mých příspěvků, i když kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.  4
Nicméně jsem poněkud zklamán z toho, že ses ve své odpovědi zaměřil pouze na toto, čímž jsi diskuzi prakticky ukončil. Ano, nebyla příliš plodná, ale to se stává, přesto to nemusí být ztráta času. Ale je to tvoje volba a máš samozřejmě právo reagovat na co uznáš za vhodné, případně vůbec.

@Rossi D: No vidíš, o tom vlastně celou dobu píšu. Alespoň někdo pochopil. Díky, a už budu hodnej. 4
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)