• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak přeladit tvheadend DVBT2 a zachovat vybrané TV kanály?
#1
Sport5 a ještě jiný kanál má asi špatný signál, tak počítám, že je potřeba to přeladit. Možná, že je přeladění možné provést z Configuration/General/Base/Start wizard. Nevím ale jak to udělat aby se zachoval seznam který jsem si vytvořil. Spousta naladěných kanálů mám deaktivovaných aby tam nepřekážely v Kodi. A ty které mě zajímají mám očíslované a mají vlastní štítek. V kodi pak mám zobrazeny jen kanály odpovídající mému štítku.

Možná by bylo jednodušší pouze manuálně změnit frekvenci toho tv kanálu který blbne, ale zase nevím jak na to a jak zjistit frekvenci. Třeba u Sport 5 vidím v tvheadend/Configuration/ChannelEPG/Channels toto: dvbt2/714MHz/Sport 5

Ale zajímalo by mě i jak nejjednodušeji a nejlépe provést aktualizaci všech frekvencí, zda to tvh umí a přidat nové kanály se zachováním pořadí, štítků jak je mám teď.

AKTUALIZACE: zdá se, že to funguje přes webové rozhraní tvheadend serveru, Configuration / DVB Inputs / Networks / kliknu na tu svojí "síť" pojmenovanou v mém případě dvbt2 a dám "Force scan" během pár minut se najdou nové služby (services) a pak vlezu do Configuration/ChannelEPG/Channels a dám tlačítko pro mapování všech služeb / Map all services. Pak stačí seznam kanálů obnovit a ujistit se že nové kanály jsou aktivní/zapnutí a případně mají můj vlastní štítek, který v Kodi používám (mám zobrazen jen ten abych tam neměl příliš mnoho nepoužívaných kanálů).
 
Citovat
#2
@postcd Úplně přesně nerozumím tvému dotazu. U DVB se neladí kanály, ale muxy. Pokud ti v nějakém muxu přidají kanál, stačí znova spustit scanování a on by se měl najít. Případně si můžeš zapnout vyhledávání muxů při nečinnosti, ale to je myslím zbytečné.

Jinak, novým naladěním se ti "signál" kanálu nezlepší. Jedině, kdybys ten samý kanál měl ještě v jiném muxu, tak pak ho v cílovém seznamu kanálů vyměnit (zablokovat kanál z jednoho muxu/služby) a povolit ten samý kanál z jiného muxu/služby.
 
Citovat
#3
> Pokud ti v nějakém muxu přidají kanál, stačí znova spustit scanování

jj tohle nevím jak udělat aby nedošlo ke ztrátě toho, co jsem popsal. V tvheaded web rozhraní jsem dal Configuration / DVB Inputs / Networks / kliknu na tu svojí "síť" pojmenovanout dvbt2 a dám "Force scan" - nic se nestane ale třeba to něco dělá - nevím jeslti to, o čem píšeš.

> Jedině, kdybys ten samý kanál měl ještě v jiném muxu,

Když jdu do Configuration/ChannelEPG/Channels a odfiltuju si podle jména které obsahují "Sport" tak to najde akorát jeden Sport 5 na MUXu 714MHz - takže to asi nemám šanci aby mi tento kanál hrál dobře když teď dobře nehraje..? Jak jsem psal, nevím jestli může pomoct nějak manuálně dohledat a změnit frekvenci tohoto kanálu a nebo nějak (jak?) zkusit znovu proladit jestli není nějaká aktualizace - opět ideálně bez toho abych přišel o zmíněná nastavení.
 
Citovat
#4
@postcd To nové scanování by pomohlo k tomu, kdyby se např. ten kanál, co potřebuješ, objevil v jiném muxu. Ale k tomu asi nedojde, pokud už ve vašem regionu přijímáš finální muxy DVB-T2.

Změnit frekvenci (jemně doladit), to je postup fungující kdysi u analogového TV vysílání, ale u DVB tohle nemá žádný smysl ani význam. Prostě na to, co chceš zapomeň.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)