• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak udělat aby byl výchozí externí přehrávač? (Win10)
#1
Ahoj. Dopracoval jsem se u Kodi 18.5 (Windows10) k tomu, abych mohl otevírat videa skrze můj oblíbený externí přehrávač. Rád bych, aby se tento přehrávač otevíral automaticky po výběru videa. Abych nemusel při každém spouštění videa klikat na "Přehrát pomocí.." a vybírat player.
Lze nějak změnit výchozí přehrávač?


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#2
vytvoriť nový xml súbor, pomenovať ho playercorefactory.xml
a vlozit do userdata  

<playercorefactory>
 <players>
   <player name="mpc-hc64" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
     <filename>C:\Program Files (x86)\MPC-HC\mpc-hc.exe</filename>
     <args>"{1}" /fullscreen /close</args>
     <hidexbmc>false</hidexbmc>
     <hideconsole>false</hideconsole>
     <warpcursor>none</warpcursor>
     <playcountminimumtime>1140</playcountminimumtime>
   </player>
 </players>
 <rules action="prepend">
     <rule videoresolution="1080" filetypes="mkv" videocodec="hevc" player="mpc-hc.exe"/>
 </rules>
</playercorefactory>


Přiložené soubory Miniatury
   
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#3
forsajd: Ahoj, mám už vytvořeno tohle, ale nějak nevím co konkrétně udělá aby byl MPC-HC výchozí bez nutnosti ho vždy ručně vybírat.

 <playercorefactory>

  <players>
    <player name="MPC-HC" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
      <filename>C:\Program Files (x86)\K-Lite Codec Pack\MPC-HC64\mpc-hc64.exe</filename>
      <args>"{1}" /fullscreen /close</args>
      <hidexbmc>false</hidexbmc>
      <hideconsole>false</hideconsole>
      <warpcursor>none</warpcursor>
    </player>
 </players>
 </playercorefactory>

Edit: Zkusil jsem tam vložit i ten zbývající kód co tam já nemám, ale stále musím u videí vybrat ručně v čem ho chci přehrát (pokud nechce ten interní přehrávač). Takže tvůj kód asi neřeší na to co jsem se ptal :-( (pokud jsem něco nezvoral)
 
Citovat
#4
@Bofur Tak v první řadě tady do nepatřičných míst umisťuješ dotazy, které tu již byly několikrát zodpovězeny a jsou tu tedy vlákna, které se tomu poměrně sáhodlouze věnují. Ale ono je jednodušší, když narazíš na nějaký problém, hned k němu založit nové téma. Však on se někdo najde, kdo na to zareaguje, co? Kdybys jen chvilku hledal, určitě bys našel tento odkaz https://kodi.wiki/view/External_players. Ono nejde o to, aby ti někdo napsal, co tam máš napsat, ale aby ti vysvětlil, případně poslal odkaz na to, abys to pochopil. @forsajd zvolil tu jednodušší cestu, ale ani to ti nepomohlo. Napověděl ti, ale to k tomu, abys to pochopil, zjevně nestačilo.

To, co tam zadáváš ty, je pouze definice dalšího, v tomto případě externího, přehrávače a popisu toho, jak ho má Kodi využívat a jak se má při jeho spuštění chovat. Nic ale neříká o tom, kdy se má ten externí přehrávač spustit (proto ho musíš spouštět ručně). To je až v části, kterou tam přidal @forsajd, tedy sekci <rules>. Rules, tedy pravidla, stanovují, kdy se má ten který externí přehrávač spustit. Ve @forsajd pravidlech je to pouze v případě v když videoresolution="1080" filetypes="mkv" videocodec="hevc" (a ještě je tam chyba - který player se más pustit se definuje odlazem na jeho jméno v definici, ne na aplikaci). Ty bys ale potřeboval, aby se ti spustil vždy. Pak stačí, když pravidla změníš na jednoduché video="true".

Celé pravidlo by pak tedy mělo v tvém případě vypadat asi takto:
Kód:
    <rules action="prepend">
        <rule video="true" player="MPC-HC"/>
    </rules>

Vlož si ho tedy do toho tvého obsahu playcorefactory-xml. Mělo by to (doufám) fungovat.

BTW A přestaň citovat předchozí příspěvky. Je to nepřehledné, zbytečné a proti pravidlům fóra.
 
Citovat
#5
Omlouvám se za citaci (dělal jsem právě pro lepší přehlednost, ale OK).
Nevím proč na mě jdeš hned tak zhurta. Stačí to napsat normálně bez urážek.
Samozřejmě, že jsem nejprve docela bedlivě hledal, ale to co jsem potřeboval jsem nenašel. možná jsem nevolil nejšťastnější klíčová slova. Na ten odkaz jsem se dostal poměrně brzy, ale bohužel je to v angličtině a tak jsem to do detailů nepochopil (resp. jednotlivé parametry).
Pokud je tu zatěžko normálně bez arogance odpovídat, tak už zde raději nebudu fungovat. Omlouvám se, že jsem tu narušil klidný řád věcí zřejmě samých inženýrů a profesionálů. A že jsem se, já póvl, dovolil na něco zeptat, když jsem nedohledal to co jsem potřeboval. Omlouvám se a raději se již na nic ptát nebudu. Jsem rád, že to tu vedou "ochotní uživatelé".

<rule video="true" player="MPC-HC"/> Funguje. možná stačilo napsat jen to a vynechat tu aroganci. Post by tak byl mnohem přehlednější a určitě by do budoucna posloužil dalšímu "póvlu" co o těchto parametrech neměl doposud ani zdání.
 
Citovat
#6
@Bofur Arogance a urážky? Ukaž kde? Nepřehledné? Podle mne docela dobře strukturované, v 1. a posledním odstavci pravdy trochu osobní a kritické, ale pokud se někdo i přes neustále opakované zásady a doporučení, o dodržování pravidel fóra ani nemluvě, neumí na fóru správně chovat, je to třeba neustále připomínat. Protože právě takové posty, jako ten tvůj, činí fórum nepřehledné. Ostatní obsah snad už přehlednější být nemůže. Popsal a vysvětlil jsem ti problematiku, upozornil na chybu ve @forsajd-ově postu, ukázal jsem ti, kde najdeš zdroje a uvedl ve správné formě (pomocí funkce Kód) příklad správného řešení. A nevhodná klíčová slova? Zadal jsem si do vyhledávání na fóru "externí přehrávač" a popis toho, jak to má vypadat, který jsme ti poslal, jsme sestavil i s s pomocí odkazů, které jsme tam našel (samozřejmě, že si všechno nepamatuji doslova). A používat výmluvu na slabou angličtinu v době Google překladače s AI mi nepřipadá také zvlášť příhodné.

Vyhrožuješ, že se už nebudeš nic ptát. To nemá logiku! Když se budeš chovat podle pravidel, ptej se do nekonečna. Pokud někdo bude vědět, odpoví ti. A rád. Mluvíš o aroganci a urážkách, ale jsi to ty, kdo používá slova jako póvl. A to se mě dotýká. I já jsme jen obyčejný uživatel a také se často ptám, stejně jako ostatní.
 
Citovat
#7
Hlavně klídek;) zde na fóru se to opravdu špatně hledá,ale nalézt odpověď lze (nebylo by špatné přidávat i štítek -tag)
On je i problém,že místo slova "výchozí" použije hodně uživatelů z AJ "default" nebo také defaultní a někdo i implicitní nebo jiné a už je problém něco určitého najít.To se pak musí vyhledávat pod slovem "video", přehrávač,atd...A také je problém,že začatečník se neumí správně zeptat a založí vlákno s úplně jiným názvem,kde se ptá na to samé .
Použít google je snadnější,ale zas kupa lidí se pere s AJ .
Já bych to tak nehrotil a jednoduše pokuď znám odpověď nebo i odkaz tak ho napsal;-)
A čertit se taky není potřeba...vyperou tě na každém fóru i když se budeš klanět až k zemi a málo hledat.
 
Citovat
#8
@plesi Celkem zbytečně tu děláš arbitra a nabádáš ke klídku. Co je arogantního a urážlivého na tom, upozornit tazatele na to, že to nedělá dobře a použít u toho kapku ironie. Nejsme ani stroje ani profíci a tak mi ani nebude vadit, že mi dotyčný ani nepoděkoval za radu. Naopak, já mu za to mínus, které mi udělil, děkovat nebudu také.
 
Citovat
#9
Je načase požádat Admina o zrušení negativního "hodnocení" aby nebylo zneužíváno jako jediný nástroj pomsty.
+1 bude stačit jako poděkování .
Dávat mínus stejně nedává smysl.
 
Citovat
#10
@plesi Já bych mínus nerušil. Je-li zneužito, ať rozhodne právě admin. On je jediný správný a nepodjatý arbitr. Ale svůj význam má. Třeba jako nástroj sebereflexe. Já se třeba názoru admina podřídím a přestanu používat ironií. Ale za tím, že ironie není projev arogance ani že to není urážlivé, za tím si stát budu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)