• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Je možné mít dvě nezávislé Videos Library?
#1
Zdravím,

mám následující dotaz. V evém menu je Library Movies. Je možno do levého menu vytvořit ještě jednu library Movies? Např. Movies2?
Chtěl bych mít v jedné svoje filmy a v druhé pohádky pro děti. Když bych zvolil Movie, tak bych dostal knihovnu mých filmů a když Mivie2, tak bych dostal knihovnu pohádek.

Jde a to a případně jak?
Děkuji
 
Citovat
#2
@Nailen Vytvořit více knihoven není možné, ale je možné si definovat statické filtry, které ti umožní zobrazit si podle vybraného filtru seznamy filmů nebo příslušné widgety. Můžeš k tomu použít uživatelsky definované tzv. parent nodes a nodes nebo smart playlists, případně kombinací obojího. K tomu, aby ses k filtrovanému obsahu dostal si musíš vytvořit příslušné položky v menu, případně uživatelsky definované widgety. Toho dosáhneš použitím skinu, který tuto funkci nabízí nebo přímou editací nějakého jednoduššího skinu (např. Estuary). Popsat to všechno v jednom postu je moc náročné, ale tady na fóru se to už řešilo tolikrát, že by to bylo asi zbytečné.

Základem řešení je mít zdroje filmu rozdělené na ty dětské a ostatní a pak si v definici filtru v nodes nebo smart playlist filtrovat podle jejich umístění. Do filtru si ale můžeš zadat i celou řadu dalších kritérií, například použít Žánry a filtrovat podle nich. Filtry se dají samozřejmě i kombinovat.

Zkus se mrknout sem Kodi - rozdělení knihovny (vyřešeno). Skiny, které umožní definovat vlastní položky menu jsou např. skiny  Aeon (je jich víc), Titan, Estuary Mod (V2), ... Pokud se chceš pustit do vlastní úpravy jednoduchého skinu, podívej se například sem Estuary Easy. Není to řešení "Out of the Box", budeš tomu muset věnovat chvíli času pro pochopení, ale není to nic tak extra složitého.
 
Citovat
#3
.... ano, přesně jak píše Client, další ze skinů který umožňuje tvorbu vlastních položek je i Aeon Nox 5: SiLVO → Aeon Nox 5: SiLVO (Leia, Krypton, Jarvis, Isengard, Helix)

Voleb je vícero a ne každému padne vizuál toho kterého skinu do oka (dálkového ovládání) ... Každopádně se to bez Tvé malé iniciativy neobejde, výsledek je jen na Tobě   4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
Ja som toto riešil ďalším profilom (system/profily/pridať profil) v kodi.
V prípade, keď sa jedná už o dieťa, ktoré si vie samo pustiť rozprávku, tým zabrániš tomu, aby vošlo niekam do systému a niečo prestavilo alebo aby si púšťalo niečo iné ako rozprávky.
Druhý profil sa chová ako druhé kodi, čiže si vieš nastaviť iný výzor, jazyk, povoliť/zakázať pluginy, vytvoriť inú knižnicu, mať úplne odlišné nastavenia, než aké máš v hlavnom profile atď.. a zjednodušiť to vyslovene pre dieťa.
Keď používaš trakt, tak ti v ňom nebude aspoň ukazovať, ze si videl 200x mylittlepony Big Grin

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#5
OK, děkuji za odpovědi všem. Pročtu si to a vyzkouším.
 
Citovat
#6
@Nailen Jo, to je od @playman22 dobrý nápad. To je určitě pro takové potřeby lepší řešení a hlavně rychlejší. Zbaví tě nutnosti studovat a parametrovat tu filtraci a nakonec se obejdeš i bez dalších skinů, vystačíš si jen s tím základním.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)