• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K: Koupím místo v O2TV - XL
#1
Koupím místo v O2TV XL nabídka....
Děkuji...
 
Citovat
#2
? nerozumím, co to chceš zakoupit ?
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
@Rossi D No, chce od nekoho ziskat prihlasovaci udaje k tarifu O2TV Xl s tim, ze mu bude platit cast mesicni platby.
 
Citovat
#4
A to O2 nevadí, že na jedno konto se hlásí víc lidí z různých míst? No pokud ne, tak to asi brzy omezí, protože takových vychcánků bude určitě víc, jsme v čechách.
A poskytnout někomu cizímu svoje přihlašovací údaje může jen blbec, nebo totální naiva.
Ale kdo chce kam,...
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#5
To je to isté ako spotify family, a tiež to už pritvrdili :) ae nápad saa cení
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#6
Chlapy, chci jen vyzkoušet scripty a v jaké kvalitě je O2 ... Nic víc ...btw. na TV nekoukám....
 
Citovat
#7
@PetrM O2 nabízí službu využitelnost až ze čtyř zařízení a kdekoliv, v popisu uvádí možnost připojení z PC, tabletů a mobilů, proč by mu tedy proboha mělo vadit, že se připojí víc lidí z více míst? To by, zvlášť u providera, který je současně i mobilním operátorem, nabízející připojení k internetu a má tedy zájem, aby lidé spotřebovávali co nejvíce dat, ani nedávalo smysl. Ostatně podmínky využívání služby o žádném omezení nehovoří.

Mimochodem, nezbývá mi, než tady veřejně prohlásit, že jsem blbec a totální naiva, protože jsem před pár týdny jednomu ze zdejších slovenských uživatelů, který si podobně jako @otava5, chtěl něco vyzkoušet, účet poskytl. Stačily mu pouze sportovní kanály, které jsem si já pouze na měsíc zaplatil kvůli hledání chyby v addon. Já je používám pouze v Tvheadend, takže mám permanentně obsazeno jen jedno zařízení. Jasně jsme se dohodli, že se připojí také jen jedním zařízením, využíval ho asi týden a teď si uvědomuji, že jsem zatím ještě ani nezměnil heslo. Což byla moje pojistka, kterou bych ho mohl od účtu kdykoliv odstřihnout.
 
Citovat
#8
Nezlob se, ale jseš. Slibovat a tvrdit může každý co chce, ale kdo nebo co mu zabrání, aby třeba změnil heslo první, a odstřihnul tě od tebou placené služby, a pak ji třeba ještě přeprodával dál? To, že ho tady na fóru pomluvíš? To ho asi moc trápit nebude.
Jasně, je pár lidí i tady na fóru, kteří jsou i z mého pohledu důvěryhodní, jako např. BBaron, RossiD,.., protože tu nejsou týden, a mají tu určitý odborný i morální kredit,  u těch bych do toho rizika šel, například kvůli vytvoření doplňku pro Horizon GO. Pokud jsi poskytl údaje někomu takovému, pak beru zpět. 4
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#9
Tohle je běžná praxe,dost rozšířená nejen u O2,ale i Spotify,Netflixu apod,nemám to tak,ale taky neodsuzuji... 4
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 20\
 
Citovat
#10
Tak jasně, společnosti poskytnou možnost sledovat na omezeném počtu (třeba 5, příklad) pro jednoho abonenta z různých adres.
Komu a s jakým rizikem dá k dobru dále, neřeší. Pokud ten další dá (ješte 4, příklad) kamarádům, ti zas dalšímu, je hotovo.
Nic proti tobě @otava5 - jen jak to může dopadnout.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/W10/Android12 -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#11
@JiRo, petrm ste ma pobavili, ale o tom potom
Lame truper 1.2,
Jody 16.2 2
 
Citovat
#12
kdyby měli XL balíček třeba jen na měsíc jako je to u sportu, tak to neřeším...vyzkouším udělám testy ale né oni chtějí hned 24 měsíců vy*ůránci 1
 
Citovat
#13
@PetrM To cos napsal, je tak trochu postavené na hlavu. Pokud bych chtěl to, že někomu dám přihlašovací údaje, postavit jen na důvěře, tak by pro mne ani lidé jako je BBaron, Rossi D, ... (pánové promiňte, ale používám vás jen jako příklad) nebyli zárukou. Znám je jen z fóra a mezi námi, důvěryhodně na něm může působit každý, kdo ví, jak má takový důvěryhodný člověk ve virtuálním prostoru vypadat. Nic víc a nic méně.

Ano, v případě, o kterém jsem psal, to bylo tak nějak, jak píšeš, ale důvěra v tom nehrála žádnou rozhodující roli. Spíš to, že mě o to požádal člověk, který je pro komunitu přínosem a mohlo by se to případně nějak komunitě (a třeba i mě osobně - dnes já tobě, zítra ty mně) vrátit. Nic víc, ale také nic méně.

Last but not least. Všechno to, co jsem napsal ale samozřejmě není tím rozhodujícím. Rozhodující je to, že i kdyby se stalo a dotyčný změnil heslo, mám jako majitel účtu možnost ho kdykoliv změnit zpět. Pokud by tam ta možnost nebyla, tak bych samozřejmě účet nepůjčil nikdy a nikomu. Zas tak naivní a blbej samozřejmě nejsem. Samozřejmě, mohl bych se stát obětí nějakého těžkého kombinovaného hacku na účet u O2TV současně s mailovým účtem, ale to je už paranoidní představa. Nehledě na to, kdo a proč by to proboha někdo dělal kvůli službě  zaplacené částkou 299,- Kč pouze na 1 měsíc.

A ještě k O2TV. Z logiky věci i z podmínek služby nejen že není uvedeno, že by nějaké omezení (komě počtu zařízení) sledování více uživateli na více místech a současně nebylo možné, ale nevyplývá to ani z logiky definice služby. Srovnání se Spotify v tomto případě kulhá. Tam je to v podmínkách  celkem jednoznačně řečeno, nehledě na to, že i samotný název služby "Family", to více méně potvrzuje. V podmínkách O2TV se ani neomezuje současné využívání služby na více místech. To ostatně i potvrzuje to, že je možné si nějaké historicky používaná a uložená zařízení vyřadit a místo nich použít jiná. Není to tedy tak, že "čecháčkové" se to zase snaží "očůrat". Ani jasně deklarované podmínky, ale ani "duch" či princip poskytované služby nenaznačují, že by poskytovatel s takovým používáním služby nepočítal. Kdyby ano, jistě by do podmínek něco jako "členové společné domácnosti" nebo "současně pouze z jedné IP adresy" není. Ano, možná si to O2TV časem uvědomí a něco takového zavede, ale vzhledem k principu a charakteru služby si to spíše nemyslím.
 
Citovat
#14
Já zase nechápu, proč by to O2 proboha nemělo vadit. Počítám, že tam je nějaký měsíční paušál, neplatí se za počet sledovaných pořadů nebo přenesených dat. Takže když někdo sdílí službu s několika dalšími, kteří by jinak museli také platit, logicky na tom O2 tratí.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#15
@PetrM Samozřejmě, že každému prodejci každé služby bude vadit, když ji lidé budou sdílet. Otázka je, zda má nějakou možnost to efektivně omezit a hlavně, zajistit vymahatelnosti tohoto omezení. Do toho hovoří mnoho faktorů a pokud chce provider nabízet konkurenceschopnou službu, musí se, kromě jiného, přizpůsobit i situaci na trhu a u konkurence. U O2TV Air v takové podobě, jak ho O2 nabízí, moc možnosti omezení nemá, zejména když nechce slevit z klíčových parametrů služby - současně až na 4 zařízeních, kdekoliv, i bez našeho HW, i bez naší aplikace, ...  To se samozřejmě může změnit, pokud se rozhodnou a nějak výrazně změní  celou koncepci. Za současného stavu služby a s ohledem na konkurenci to buď nejde nebo by zavedení nějakých omezení znamenalo riziko odchodu určité části zákazníků, které by možná omezení sdílení nenahradilo. Už jenom proto, že není samozřejmě jisté, že by si ti lidé, kteří dnes sdílení využívají, si po jeho znemožnění koupili službu zase od O2TV. Je to vždy problém, na který je třeba nahlížet z mnoha různých úhlů pohledu a může to také znamenat (a věř tomu, že to i znamená), že když na některém aspektu (sdílení) provider tratí, tak z pohledu jiných může vydělat mnohem víc.

Člověku se občas donesou nějaké inside informace a je fakt, že se tady o tom u O2TV diskutuje a řada změn se připravuje. Ale není to rozhodně diskuze typu "znemožníme sdílení, budeme pak mít více zákazníků", ale diskuze, "jak má ta služba vypadat, abychom z jejího poskytování dlouhodobě profitovali".
 
Citovat
#16
Riesite p.. panove, ani jednemu z vas o2 nepatri a netusime kolko peniazkov im tam tece takze im to moze byt jedno kolko ludi si to zdiela hlavne ze to robi cash. Ved oni niesu skyshit ze
Lame truper 1.2,
Jody 16.2 2
 
Citovat
#17
@mtester270 Ale tuším. Mám tu příležitost být zaměstnancem dodavatele a něco jsem za tu dobu pochytil. 1
 
Citovat
#18
každý IPTV operátor má své obchodní podmínky. V nich je jasně napsáno za jakých podmínek je možno službu provozovat. Kolik je možno mít registrovaných zařízení na jednom účtu, kolik a kde je jich možné mít puštěno v jednom okamžiku. /Ono to ani víc nepustí/ Pokud vím tak nikdo svou službu neomezuje tím, že by to mohl být max. např. strejda z druhého kolena. Skylink třeba umožňuje mít na jednom účtu v jednom okamžiku mít puštěny čtyři jakékoli zařízení kdekoliv v EU. Na to jsem se osobně ptal O2 to má nějak podobně. To že se na jeden účet O2 složí víc sportovních fandů, /max počet co účet umožňuje/, není nic vychcaného jak se tu někomu zdá.
 
Citovat
#19
@hrabex Ale to je snad jasné a z této diskuse to celkem nakonec i jasně vyplynulo. Stejně jako to, že providerovi by bylo samozřejmě milejší, kdyby si každý ze čtveřice, která se složí na jeden účet, nebo strejda z druhého kolena, opatřil účet vlastní. Určitě by nějak smluvně i technicky omezení takového sdílení zařídit šlo, ale zejména díky konkurenci a také složité vymahatelnosti takového omezení si to nikdo nedovolí.

Možná, že u čtyř mladých kluků nebo jednoho strejdy by to ještě šlo, ale představa, že bych dal přihlašovací údaje našeho rodinného účtu někomu dalšímu, je pro mne nepředstavitelná. I když OTA přijímám a do domácí sítě pouštím přes TV backend server, stejně je plno situací, kdy se připojujeme přímo k službě, takže prakticky neustále řešíme překročení počtu zařízení.

Mimochodem, to co providerům vadí daleko více, to je to, když si někdo z produktů jejich služby udělá vlastní, navíc ještě nelegální business. Je to často případ lokálních internetových providerů, kteří velmi často své lokální a nelegální OTA servery krmí jejich obsahem. Tady přichází o víc než pár zákazníků a tady to také řeší, protože to je skutečně nelegální a trestná činnost. Čtyři mladíci nebo strejda z druhého kolena, to je jim celkem fuk.
 
Citovat
#20
já bych to nenazýval sdílení. Je to využití služby v rámci smluvních podmínek. Pokud máš rodinu a služba vám taktak vystačí, je to jasné. Já třeba žiju sám a o podobném "sdílení" s jinými "samotáři" uvažuju. Samozřejmě s takovými, kteří se budou chovat disciplinovaně podle dohodnutých pravidel. S těmi lokálními providery - piráty, to je jasné, to je úplně mimo smluvní podmínky.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)