• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klávesnice
#1
Zdravím, potřeboval bych pomoci ohledně klavesnice na android boxu. Dokoupil jsem si bezdrátovou klávesnici, ať nemusím text vyťukávat na dálkovém ovladači a virtuální klávesnici. Problém nastává v situaci kdy píšu třeba web adresu do řádků prohlíżeče a text chci potvrdit tlačítkem enter na klávesnici, tak to nejde, protože zároveň se na obrazovce objeví virtuální klavesnice a enter vlastně funguje jako OK. A v tom je problém. Na virtuální klávesnici je zvýrazněno písmeno "k" a jakmile na konec webové adresy zmáčknu enter, tak mi místo startu vyhledávání, nebo přejití na konkrétní adresu naskočí ono písmeno k. Např www.poradte.czk 

Jediný způsob jak text "odentrovat" je kurzorem na najet na symbol enter na virtuální klávesnici a zmáčknout enter nebo OK na bezdrátové. Pak už to jde. Ovšem to není řešení. Kdyby někdo dokázal poradit, budu vděčný.
 
Citovat
#2
A jak to, že je zvýrazněno písmeno "k"? A pokud jednou nenajedeš kurzorem na Enter, on tam pro příště nezůstane?
Klávesnice má plošku touchpad?
 
Citovat
#3
Ano, klavesnice má touchpad. Pokud najedu ručně kurzorem na klavesnici na virtuální enter , začne načítání stránky a zmizne virtuální klávesnice. Pokud klepnu šipkou do vyhledávání nové stránky, virtuální klavesnice vyskočí s již zvýrazněným pismenem K. Asi protože to je tak střed klavesnice. Enter z předchozího hledání nezůstane označený. Pokaždé jakoby reset.


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#4
Tak pokud ještě napíšeš typ android boxu a verzi androidu, třeba napíše někdo se stejným HW SW, jak to funguje jemu.
 
Citovat
#5
jj cinsky no name, kdyby jsi si koupil original Rii Ritek mozna by ti to fungovalo, myslim ze s tim nic neudelas :-(, mozna take problem systemu o nemz nevime zhola nic, je to nejaky Android?
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#6
Jasně, že je to čínský krám, ale mělo by to stačit. Všechno tam funguje, jen v jednom a celkem zásadním tlačítku je problém. Poprat se s tím dá, ale jen zkouším zda by někdo nevěděl nějakou fintu. 
Jinak jde o box Xiaomi 3 android 8.1
 
Citovat
#7
zkus to ve windows zdali funguje normalene
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#8
Zkoušel jsem na pc i ps4 dokonce i na  smart tv. Všude enter funguje. Jen na tom boxu to nechce poslouchat. Tak nevím, kde je zakopaný pes
 
Citovat
#9
Vyzkoušej jinou klávesnici,nebo nastav v androidu používání ne české znaky ale jiné,pokud to jde...
 
Citovat
#10
Ten bordel dělá layout té mini klávesnice. Asi před rokem jsem s tím taky zápasil. Tahal jsem si taky nějaký soft, ale už ji nemám, tak neřeknu přesně který to byl, ale bylo to něco jako tady ve videu ( mi naopak nefungoval mezerník ) ---> VIDEO

Aplikace z videa ke stažení ZDE

Taky jsem měl Venztech jako ty
 
Citovat
#11
(25.1.2019, 8:58)predator.1 Napsal(a): Ten bordel dělá layout té mini klávesnice. Asi před rokem jsem s tím taky zápasil. Tahal jsem si taky nějaký soft, ale už ji nemám, tak neřeknu přesně který to byl, ale bylo to něco jako tady ve videu ( mi naopak nefungoval mezerník ) ---> VIDEO

Aplikace z videa ke stažení ZDE

Taky jsem měl Venztech jako ty

Moc děkuji za pomoc. Tímto sw se mi problém podařil vyřešit. 
Všem ostatním taky děkuji za pomoc. 6
 
Citovat
#12
Po čase zase trošku bojuju s klávesnicí.  Stává se mi, že po startu box nedetekuje klávesnicí, která je připojená přes usb bezdrátový přijímač. Pomůže buď restart boxu, nebo vytažení přijímače z usb a zasunutí zpět. Pak už se klavesnice chytne. Netuší někdo čím by toto mohlo být?
 
Citovat
#13
Vyměň baterie v klávesnici...
 
Citovat
#14
Pokud by to bylo bateriemi, tak by nemohl pomoci restart, nebo vytažení usb přijímače na klávesnici. Alespoň mi to příjde jako logické. Mám v usb ještě zapojený usb Hub , ale ten by snad vadit neměl. Začalo to z ničeho nic blbnout a pěkně mě to štve. Vždy po startu musím šaškovat s klávesnicí.
 
Citovat
#15
A klavesnicu mas v tom hube?
Mecool KII pro S905D, CoreELEC 9.0.1
 
Citovat
#16
Mám. Problém je, zeže Xiaomi mi box 3 má pouze jeden usb, takže jsem to nastavil hubem.
 
Citovat
#17
A neskusal si pripojit klavesnicu napriamo?
Iba pre vylucenie ze je problem v hube.

Jsem uživatel používající X98 Air 3G , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
Mecool KII pro S905D, CoreELEC 9.0.1
 
Citovat
#18
V HUBu může být oddělovací dioda na napájení. Mně to dělalo problém například u připojení gamepadu.
Zkus připojovat přímo, viz j.jusko.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/W10/Android12 -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#19
Zkusím to napřímo a uvidím, co to zrobí. Kdysi jsem měl hub a tam bylo externí napájení, teda byla tam možnost. Nikdy jsem ji nepoužil protože nebyl důvod. Teď u toho stávajícího konektor pro napájení není. Jsou tam 4 porty a já používám jeden pro ten přijímač od klávesnice a do dalšího občas píchnu flash. Tak si říkám když je v hubu připojena jedna věc, tak by to stíhat mohl.
 
Citovat
#20
Když zapojím přímo, bez hubu, tak to šlape. Divné. V podstatě ten hub je jen prodlužka s rozšířením portů, tak nechápu, proč přes něj klávesnice při vypnutí a opětovném zapnutí nefunguje.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)