• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klávesnice
#1
Zdravím, potřeboval bych pomoci ohledně klavesnice na android boxu. Dokoupil jsem si bezdrátovou klávesnici, ať nemusím text vyťukávat na dálkovém ovladači a virtuální klávesnici. Problém nastává v situaci kdy píšu třeba web adresu do řádků prohlíżeče a text chci potvrdit tlačítkem enter na klávesnici, tak to nejde, protože zároveň se na obrazovce objeví virtuální klavesnice a enter vlastně funguje jako OK. A v tom je problém. Na virtuální klávesnici je zvýrazněno písmeno "k" a jakmile na konec webové adresy zmáčknu enter, tak mi místo startu vyhledávání, nebo přejití na konkrétní adresu naskočí ono písmeno k. Např [Only registered and activated users can see links Click here to register] 

Jediný způsob jak text "odentrovat" je kurzorem na najet na symbol enter na virtuální klávesnici a zmáčknout enter nebo OK na bezdrátové. Pak už to jde. Ovšem to není řešení. Kdyby někdo dokázal poradit, budu vděčný.
 
Citovat
#2
A jak to, že je zvýrazněno písmeno "k"? A pokud jednou nenajedeš kurzorem na Enter, on tam pro příště nezůstane?
Klávesnice má plošku touchpad?
 
Citovat
#3
Ano, klavesnice má touchpad. Pokud najedu ručně kurzorem na klavesnici na virtuální enter , začne načítání stránky a zmizne virtuální klávesnice. Pokud klepnu šipkou do vyhledávání nové stránky, virtuální klavesnice vyskočí s již zvýrazněným pismenem K. Asi protože to je tak střed klavesnice. Enter z předchozího hledání nezůstane označený. Pokaždé jakoby reset.


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#4
Tak pokud ještě napíšeš typ android boxu a verzi androidu, třeba napíše někdo se stejným HW SW, jak to funguje jemu.
 
Citovat
#5
jj cinsky no name, kdyby jsi si koupil original Rii Ritek mozna by ti to fungovalo, myslim ze s tim nic neudelas :-(, mozna take problem systemu o nemz nevime zhola nic, je to nejaky Android?
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#6
Jasně, že je to čínský krám, ale mělo by to stačit. Všechno tam funguje, jen v jednom a celkem zásadním tlačítku je problém. Poprat se s tím dá, ale jen zkouším zda by někdo nevěděl nějakou fintu. 
Jinak jde o box Xiaomi 3 android 8.1
 
Citovat
#7
zkus to ve windows zdali funguje normalene
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#8
Zkoušel jsem na pc i ps4 dokonce i na  smart tv. Všude enter funguje. Jen na tom boxu to nechce poslouchat. Tak nevím, kde je zakopaný pes
 
Citovat
#9
Vyzkoušej jinou klávesnici,nebo nastav v androidu používání ne české znaky ale jiné,pokud to jde...
 
Citovat
#10
Ten bordel dělá layout té mini klávesnice. Asi před rokem jsem s tím taky zápasil. Tahal jsem si taky nějaký soft, ale už ji nemám, tak neřeknu přesně který to byl, ale bylo to něco jako tady ve videu ( mi naopak nefungoval mezerník ) ---> [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Aplikace z videa ke stažení [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Taky jsem měl Venztech jako ty
W10 - Kodi 18.3 //// Nexbox A95X (2/16gb) Android 7 - Kodi 18.3

 
Citovat
#11
(25.1.2019, 7:58)predator.1 Napsal(a): [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Aplikace z videa ke stažení [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Taky jsem měl Venztech jako ty

Moc děkuji za pomoc. Tímto sw se mi problém podařil vyřešit. 
Všem ostatním taky děkuji za pomoc. 6
 
Citovat
#12
Po čase zase trošku bojuju s klávesnicí.  Stává se mi, že po startu box nedetekuje klávesnicí, která je připojená přes usb bezdrátový přijímač. Pomůže buď restart boxu, nebo vytažení přijímače z usb a zasunutí zpět. Pak už se klavesnice chytne. Netuší někdo čím by toto mohlo být?
 
Citovat
#13
Vyměň baterie v klávesnici...
 
Citovat
#14
Pokud by to bylo bateriemi, tak by nemohl pomoci restart, nebo vytažení usb přijímače na klávesnici. Alespoň mi to příjde jako logické. Mám v usb ještě zapojený usb Hub , ale ten by snad vadit neměl. Začalo to z ničeho nic blbnout a pěkně mě to štve. Vždy po startu musím šaškovat s klávesnicí.
 
Citovat
#15
A klavesnicu mas v tom hube?
Mecool KII pro S905D, CoreELEC 9.0.1
 
Citovat
#16
Mám. Problém je, zeže Xiaomi mi box 3 má pouze jeden usb, takže jsem to nastavil hubem.
 
Citovat
#17
A neskusal si pripojit klavesnicu napriamo?
Iba pre vylucenie ze je problem v hube.

Jsem uživatel používající X98 Air 3G , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
Mecool KII pro S905D, CoreELEC 9.0.1
 
Citovat
#18
V HUBu může být oddělovací dioda na napájení. Mně to dělalo problém například u připojení gamepadu.
Zkus připojovat přímo, viz j.jusko.
Kodi 17.6 -LibreELEC 8.2.5 -BerryBoot -RPi3/2/0/w. Kodi 17.6 -LinuxMint/W7/10. Kodi 18.4 -Android 9 -Tablet. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
#19
Zkusím to napřímo a uvidím, co to zrobí. Kdysi jsem měl hub a tam bylo externí napájení, teda byla tam možnost. Nikdy jsem ji nepoužil protože nebyl důvod. Teď u toho stávajícího konektor pro napájení není. Jsou tam 4 porty a já používám jeden pro ten přijímač od klávesnice a do dalšího občas píchnu flash. Tak si říkám když je v hubu připojena jedna věc, tak by to stíhat mohl.
 
Citovat
#20
Když zapojím přímo, bez hubu, tak to šlape. Divné. V podstatě ten hub je jen prodlužka s rozšířením portů, tak nechápu, proč přes něj klávesnice při vypnutí a opětovném zapnutí nefunguje.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)