• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KODI 18
#1
Vážení, mám problém s poslední verz oficiálníí KODI a ta se projevuje tak, že mi  ovladač funguje tak na 10%, tzn. zhruba 3-4 tlačítka jsou funkční, ostatní ani ťuk a abych se v KODI někam dostal, musím se přepnout na airmyš a ovládat to jakoby trackbalem, což je úplně na palici. Setkal se někdo s tímto problémem? Mám DUNE HD 4k PRO. Díky za rady, tipy, nápady.
 
Citovat
#2
@haky Ty používáš Kodi 19? Ale vždyť to ještě není oficiálně vydáno, zatím je ve velmi rané fázi vývoje. Nainstaluj si Kodi 18 a pokud ti to nebude fungovat, tak pak se ptej.
 
Citovat
#3
(01.6.2019, 11:24)Client Napsal(a): @haky Ty používáš Kodi 19? Ale vždyť to ještě není oficiálně vydáno, zatím je ve velmi rané fázi vývoje. Nainstaluj si Kodi 18 a pokud ti to nebude fungovat, tak pak se ptej.

přepsal jsem se, požívám aktuální oficiální verzi. Problém je že u 17.6 verze mi to funguje mormálně ale jakmile vidím LEILA, je zle 6
 
Citovat
#4
Aktualizoval si alebo nová inštalácia? Mne po aktualizácii tiež blbli nejaké veci, tak som úplne vymazal kodi aj s údajmi a nainštaloval+nastavil všetko odznova, nič som neobnovoval zo zálohy. Možno to pomôže.. Keby nie, tak si nainštaluj plugin keymap editor a tam namapuj čo ti prestalo fungovať.
Je to super vec, veľa funkcií, čo idú spustiť len cez klávesnicu, sa dajú nastaviť napr na čísla diaľkového.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#5
to zkusím, díky
 
Citovat
#6
tak jsem si editor nainstaloval ale bohužel když chci nadefinovat tlačítko, tak jsou definovatelná jen ty jde jsou uveden čísla, takže tohle taky není pro mě cesta. Nějakej další nápad by nebyl?
 
Citovat
#7
No jestli nejde keymap editor,tak je ještě možnost nejakého univerzalního ovladače s funkcí "učí se". Třeba tenhle by to mohl zvládat :
http://www.neven.cz/kategorie/dum-a-hobb...-4ghz-usb/
 
Citovat
#8
Konkrétne aké tlačidlá ti inak nefungujú?
Skúšal si čistú inštaláciu?
Možno ti len chýbajú ovládače, keď ideš na doplnky/moje doplnky/herné doplnky a knižnice periférnych zariadení, čo tam máš nainštalované?
V systém/vstup (nastav si expertné zobrazenie) si sa pozeral, či nemáš niečo len zle nastavené?
Dal si tak málo informácií, že vieme len hádať.

Keďže ti to nefunguje len v novej verzii a v starej áno, je možnosť aj vrátiť staré Kodi, keď nič iné nepomôže.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#9
haky: jaký skin používáš a ty tlačítka myslíš u čeho? Tipuju to na IPTV clienta, tam je toho ve verzi 18 změněno opravdu dost.
Pokud používáš Conluence skin a chtěl by jsi více možností, které se týkají třeba i mapování tlačítek, zkus skin XONFLUENCE. Je to vlastně Confluence skin obohacený o spoustu dalších možností
 
Citovat
#10
@predator.1 Jak to myslíš? Skin přeci nemá s mapováním tlačítek DO (ani dalších zařízení) nic společného.
 
Citovat
#11
Pokud jedeš na core nebo libreelec, tak mě pomohlo držet se tohoto návodu a namapovat tlačítka dle svého:

Kód:
https://discourse.coreelec.org/uploads/default/original/1X/00c45cd5a77202251eb427fd3299d7a43df8b68a.pdf
 
Citovat
#12
(02.6.2019, 23:11)plesi Napsal(a): No jestli nejde keymap editor,tak je ještě možnost nejakého univerzalního ovladače s funkcí "učí se". Třeba tenhle by to mohl zvládat :
http://www.neven.cz/kategorie/dum-a-hobb...-4ghz-usb/

počkám na nový KODI jestli to náhodou něco nezmění, pak bych případně koupil.

(03.6.2019, 14:54)predator.1 Napsal(a): haky: jaký skin používáš a ty tlačítka myslíš u čeho? Tipuju to na IPTV clienta, tam je toho ve verzi 18 změněno opravdu dost.
Pokud používáš Conluence skin a chtěl by jsi více možností, které se týkají třeba i mapování tlačítek, zkus skin XONFLUENCE. Je to vlastně Confluence skin obohacený o spoustu dalších možností
podívám se doma co zjistím a dám vědět.
 
Citovat
#13
@haky Jdes na to úplně špatně a ne všechny rady, co tu dostáváš, jsou ty nejlepší. Verze Kodi nemá na to, že ti keymap addon nedokáže namapovat tlačítka, žádný vliv.  Pokud ti keymap nereaguje na stisk tlačítka DO znamená to, že se do Kodi vůbec stisk tohoto tlačítka nedostane. Chyba je tedy na úrovni obsluhy DO v systému a v takovém případě by ses měl řídit radou od @fsecko. Takže máš v této chvíli dvě možnosti, buď udělat to, co radí @fsecko nebo počkat na novou verzi, ale ne Kodi, ale systému, kde může být to systémové nastavení doplněné.

Jinak, jak už jsem napsal výše, skin nemá na mapování tlačítek žádný vliv. Tlačítka jsou nějak default namapovaná v Kodi a pak si je můžeš individuálně namapovat (včetně přepsání toho default mapování v Kodi) pomocí addon keymap, případně, pokud si na to troufáš, ruční editací mapovacího souboru. Ale všechno to samozřejmě závisí na tom, zda ti systém do Kodi příslušná tlačítka vůbec pošle.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)