• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi 19.3 a videa z mobilu na výšku
#1
Zdravím,
provozuji poslední Kodi 19.3 na RPI4 LibreElec a nejdou mi přehrávat videa natočená některými mobilními telefony na výšku. Videa se přehrávají naležato a pokud se je pokusím překlopit o 90 stupňů tak z toho vyleze úplný nesmysl - jsou stále naležato, jen se obraz smrskne v šířce.
Pokládám to za chybu, protože Kodi z starší verze na mém PC video přehraje v pohodě na výšku.
Můžete prosím někdo potvrdit, zda jste se s tím také setkal?
Díky František Bublík
 
Citovat
#2
@decenk Těžko z fleku poradit jedno řešení. Zkusil jsi při přehrávání videa všechny kombinace v Nastavení > Nastavení videa položky Režim zobrazení a Orientace? Ideální pro přehrávaní videa z mobilu na výšku je kombinace nastavení pro Režim zobrazení Normální nebo Původní velikost a pro Orientaci parametr Z metadat.

Píšeš, "některými mobilními telefony", což naznačuje, že by to mohl být i problém obsahu metadat, čemuž ale moc nevěřím. Mám jak Kodi 18 tak 19 a videa z celé řady telefonů různých typů a výrobců se mi, při výše uvedeném nastavení videa, přehrávají vždy dobře.

BTW Tady se možná ukazuje, proč se říká, že ti, co natáčí videa v mobilu na výšku, přijdou do pekla. 1 1 1
 
Citovat
#3
Díky za odpověď a poznámku o pekle 1  zcela souhlasím. Mezitím jsem našel na anglickém fóru dalšího nešťastníka, kterému to dělá. Prý jediná rada, kterou dostal je změnit metadata. Možná je to specialita distribuce pro Rassberry Pi 4 - LibreElec. Zdá se, že si na to moc lidí nestěžuje.
Ohledně nastavení jsem zkoušel samozřejmě vše. Při zobrazení - Normální a orientace Z metadat je nejlepší si lehnout na gauč a sledovat to v leže.
 
Citovat
#4
@decenk No, moc tomu nevěřím, že by právě tato funkce byla na LE jiná, než na ostatních distribucích. Ale mýlit se samozřejmě mohu. A máš možnost to vyzkoušet na jiných distribucích? Pokud ne, můžeš na telefonu, který produkuje taková videa, vyrobit jedno krátké a dát sem na něj odlkaz? Vyzkouším to na jiných distribucích než LE.
 
Citovat
#5
Tak tady je kraťounké video na výšku z mého samsungu. Podotýkám že na Linuxu mi to v Kodi 18.xx hraje v pohodě. Zatím nikde na PC Kodi 19.xx neprovozuji.
https://ulozto.cz/tam/512e507f-7f7c-460f...0fa813919f
Za případné vyzkoušení a ověření děkuji.
 
Citovat
#6
Kodi 19.3 ve Windows mi to přehraje správně.
Kodi 19.3 pod LE na rpi4 mi to přehrává blbě, stejně jak popisuješ.
 
Citovat
#7
Tak děkuji za ověření, zkusím splácat nějaký bugreport ...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)