• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KODI 20 a přehrávání videa z HDD
#1
KODI 19 na přehrávači SHIELD neměl problémy s nahráváním filmů z SCC na USB připojený externí disk a ani z přehráváním filmů/videa z tohoto externího disku. Když se KODI automaticky aktualizoval na v. 20, tak najednou přestal vidět soubory fimů na připojeném externím disku.
Pokud stáhnu nový film z SCC do zvolené složky pro stahování, tak KODI/videa/zdroj HDD, vidí ve složce pro stahování složku s filmem, ale po otevření této složky tam nic není, přesto že tam film je. Stejně tak nevidí i ostatní nahrané filmy na tomto disku. Připojil jsem čistý naformátovaný HDD, ale je to stejné. Žádné filmy-videa nevidí.
Nevím co je u KODI 20 nového, že filmy na externím disku připojeného přes USB SHIELD nenačte.
Má někdo podobné problémy?
 
Citovat
#2
@Jirka M Podívej na https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=371331&pid=3132727#pid3132727
 
Citovat
#3
Moc děkuji za dobrou radu. V nastavení jsem  vybral "Povolit vždy" a už je  vše v pořádku.

Děkuji !!
 
Citovat
#4
ano, funguje to, dik
 
Citovat
#5
Zdravím, já mám zase jiný problém s Kodi 20.2 Nexus.   Na přístroji Nokia 8000 s androidem 10 Kodi sice vidí všechny videosoubory a jdou spustit, ale plynule a bez problému jedou jen z HDD 500 Gb USB 2.0  A je jedno, jestli se jedná o DivX, nebo 4K 50 Gb mkv.  Pokud ale připojím nový HDD Toshiba 2 Tb USB 3,  tak tytéž videosoubory sice spustit jdou, ale cca každou minutu se přehrávání na zhruba 5 sec. zastaví a načítají se data - (kolečko a procenta). Pak přehrávání pokračuje. Tzn. nepoužitelné. Oba disky MBR, oba soub.sys. NTFS.  Tak mě napadá, jestli není problém s velikostí oddílu.  Rozdělit na menší není problém, ale osobně na nesystémových discích preferuji jednu partition. Máte někdo zkušenost.  Děkuji moc za každou radu.
 
Citovat
#6
To vypadá na to, že to USB neutáhne ten nový HDD...
https://www.czc.cz/napajeci-kabel-usb-z-...20/produkt
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#7
(15.4.2023, 14:48)kraftwerk007 Napsal(a): To vypadá na to, že to USB neutáhne ten nový HDD...
https://www.czc.cz/napajeci-kabel-usb-z-...20/produkt

Problém vyřešen - nezapojuji externí HDD přímo do USB na boxu, ale přes 20cm prodlužovací kabel USB 3.0 -  nemám jej zapojen stále, ale jen příležitostně. Vyzkoušel jsem tedy zapojit HDD přímo do boxu a ejhle - přehrávání i rychlé skoky po 10 minut jedna báseň ! Žádné záseky, ani načítání, vše O.K.   Staršímu HDD to nevadilo. Nemyslím, že by byl problém v napájení, to by se myslím ani nerozběhl, ale nevím...  A teď - hádejte, odkud zmíněné prodloužení pochází ?  Ze které země původu? 1
 
Citovat
#8
@Pitris66 Na zemi původu kabelu to nutně nesvádět nemusíš. Starší HDD mohl mít nižší spotřebu a ty jsi zase zapomněl na ohmův zákon. Nic jiného v tom nehledej. Pamatuj, USB kabely v tomto případě co možná nekratší.
 
Citovat
#9
(16.4.2023, 19:45)Pitris66 Napsal(a): .....Problém vyřešen - nezapojuji externí HDD přímo do USB na boxu, ale přes 20cm prodlužovací kabel USB 3.0 -
...  A teď - hádejte, odkud zmíněné prodloužení pochází ?  Ze které země původu? 1


Takže mam chápat, že původní kabel z disku (vlastně z pouzdra) ještě nastavíš (prodloužíš) dvaceticentimetrovým prodlužovacím USB3 kabelem z Číny?
Jak to je?
Poud je odpověď "ano", zřejmě tim vylepšuješ špatné kontakty v konektorech.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)