• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi a Retropie na jedné SD kartě
#1
Ahoj. 

 vím že bych tady asi mohl toto téma po hodinách prosezených u monitoru nastudovat, stejně jako i u googlu, ale chci se zeptat zdejších na konkrétní zkušenosti.

 Mám jedno rpi3 na kterém už snad dva roky a ku veliké spokojenosti provozuji OpenElec. Během stavby Arcade automatu jsme se ale s ženou zamilovali do pár retro her, které bychom si rádi občas zahráli, ale nechce se nám kvůli tomu pořizovat další krám do baráku.

Cílem mého snažení je tedy provozovat oba systémy na jednom rpi. Zkoušel jsem možnost, kdy jako hlavní OS je Retropie a Kodi je nainstalované jen jako port. Sice to funguje, ale má to, aspoň podle toho co jsem jen tak letmo četl své mouchy - problémy s vlastními skiny Kodi, se zálohami, updaty atd. 

Chtěl bych tedy zkusit nějakou možnost multibootu, ale opět, co jsem se jen tak letmo ponořil do diskuzí, taky to asi není uplně bez problémů.

Může mi někdo, kdo se snažil něco podobného zprovoznit/provozuje poradit, jakým směrem je se nejlepší dát?

Jinak jasně defaultní systém by byl Kodi. Retropie opravdu jen občas, když přijde chuť :)
 
Citovat
#2
Místo dlouhého sezení u PC jsi mohl občas prohodit kartu 0:-)
 
Citovat
#3
No to byla první idea Big Grin Ale mám takovou dost pitomou krabičku kde kartu bez pinzety nevytáhnu. Navíc to mám zašňůrované za TV. Takže to beru fakt jako nouzové řešení Big Grin
 
Citovat
#4
? tak se ještě plácni přes kapsu
https://www.dx.com/p/2-in-1-dual-micro-s...C4-xxiLrZE
 
Citovat
#5
Téda to je ale vošklivý Big Grin

A tak dle tebe cesta multibootu je špatná? Proč?
 
Citovat
#6
Moje řešení, které se zdá relativně trvanlivé, je na RPi3B 1xSD karta a 2xUSB fleška 16GB (SanDisk).
Multiboot pomocí BerryBoot na SD, jeho poslední verze už s Retropie funguje. https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-retro...6#pid45056
U mne je jedna USB fleška na systémy LibreElec8.2.5/Kodi 17.6 a na Retropii, druhá (podle postupu přenesení datových souborů) pro hry k Retropii. V USB mám ještě dongl pro bezdrátovou klávesnici, čtvrtý USB je volný s kvalitní prodlužkou.
Nevhodná pro Retropii je RPi Zero (malý výkon je poznat na zvuku), a některé připojené USB HUBy nedostatečně napájejí Gamepad.
Zálohování BerryBoot se systémy https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-berry...oha-backup
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#7
Díky méďo. V neděli jak se vrátím ze svatby, tak začnu pokustonovat s BB. Ale chci to zkusit nasypat všechno jen na tu jednu SD kartu. Samostatný medium pro hry je pro mě zbytečný, neb objem bude max desítky MB. Stejně tak do OE/LE nic neinstaluji a jedu na něm jen SC a přehrávání videí z NASu :)
 
Citovat
#8
To je na tobě. Výhodou systémů na USB je větší životnost. Já tam mám USB3 flešky, takže v portu USB2 jedou na možné maximum.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#9
Ahoj, nezkoušel si tohle? https://github.com/bite-your-idols/Gamestarter
Měl by to být doplněk do Open/Libreelecu pro emulaci všemožných konzolí a po správném nastavení by tam mělo běžet i Emulationstation.
 
Citovat
#10
@Gembll -Pokud se ptáš i mne a nejen Onygzz-e, tak já dávněji zkoušel ale funkčnost se mi nelíbila.
Zkoušel jsem ještě systém RECALBOX, zprovoznění snadnější ale výběr gamesek raději vlastní.

RECALBOX https://www.recalbox.com/ ...manuál https://github.com/recalbox/recalbox-os/...l-%28EN%29
...přiblížení na Root.cz https://www.root.cz/clanky/retrohrani-s-...ihame-hry/ MimoDOOMa jsou defaultně slaboty.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#11
Gembll super...to vypadá jako přesně to, co potřebuju! Jen musím nastudovat jak se tam bindují ovladače. V Emulationstation se už celkem orientuju, tak snad to tady půjde taky nějak spytlikovat :)
 
Citovat
#12
Tak sem si s tím dneska před prací chvilku hrál, ale moc se mi to nedaří sprovoznit. Na mém defaultním OE systému to nejde vůbec. Tam to vždy restartuje zpět do Kodi vždy při pokusu o spuštění Emulationstation i Retroarchu. Nahodil jsem si teda na druhou kartu čerstvou instalaci LE. Tam už to nějak jede, ale moc se neorientuju v tom jak tam nastavit ty jednotlivé emulátory. Pokouším se spustit jednu testovací hru na SNES. To se mi v Retroarchu sice podařilo, ale sekalo se to jak blázen. Navíc tam nechápu taky výběr toho emulátoru. Pro tu ROM mi tam vyskočí na výběr asi z 10ti snes emulátorů. Zkoušel jsem asi 5, z toho spustil hru jen jeden a to tak že se to hrozivě kousalo. No budu to muset zkusit nějak nastudovat, nebo holt nahodím ten BerryBoot a pojedu separé LibreElec/Retropie.

Edit: ..tak na Gamestarter sem rezignoval. Laboroval sem s tím zase asi 2 hodiny a bez úspěchu. Nahodil jsem BerryBoot a spokojenost. Volba OS jde i přes CEC, takže pohoda ;-)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)