• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Kodi "Leia" 18.3 Release
#1
Kodi "Leia" 18.3 Release

Two months have passed since our last bugfix release and already we have a new one ready for consumption. Fancy a few more features? There aren't any, with one teeny-tiny exception. Apparently DTS-HD audio only tracks are a thing and Kodi can now play them like any other music format. That's it. No more features. Seriously.
However, since Kodi 18.3 is a bugfix release, we have a boatload of erm... fixes. In fact, too many to mention. Below is a non-exhaustive list of (mostly) usability fixes.
Estuary
 • Fixed favourites widget not scrolling properly on 16:10 displays
 • Fixed API button was not reachable with a mouse on Settings window
 • Fixed Skin Settings window scrollbar focus
 • Fixed order of TV Show title and Episode title in Video Info dialog
 • Added Search button to the side menu in the Video and Music windows
 • Fixed Wall and Infowall views scroll to bottom on certain aspect-ratios
 • Fixed broken side menu navigation in the Addon Browser window
PVR
 • Fixed a Group Manager crash when adding a new group
 • Fixed EPG UI corruption and/or EPG data not showing with newly added channels
 • Fixed PVR guide window channel data being overwritten
Music
 • Added support for DTS-HD audio tracks
 • Fixed wrong album or artist thumb art being picked from scraper results
The remaining fixes are under the hood and range from addressing nasty memory leaks to DVD playback from HTTPS sources, with a couple of crash and burn events in between. A special thanks to all the users that found a bug, took the time to report it and, in some cases, provided a fix.
The full v18.3 changelog can be found in our GitHub milestone. If you want to read back on what was actually changed in v18 itself, you can find the corresponding articles in the blog posts - Kodi 18Kodi 18.1 and Kodi 18.2.
As usual, Kodi 18.3 availability on Google Play and Microsoft Store may take a few more days. Stay tuned.

zdroj:
https://kodi.tv/article/kodi-leia-183-release

:)
server: RPi 4B 2GB - RPi OS Lite - Tvheadend 4.2.8
tuners: DVBSky T330, MyGica Mini T230C v2, Pi TV HAT + Telestar DIGIBIT Twin
clients: H96 Pro+ (S912) 3/32GB - CE, X96 mini (S905W) 1/8GB - CE, X96 MAX+ (S905X3) 4/64GB - CE
 
#2
Už jsem myslel, že vydání posunou, když to oznámení stáhli ze svých stránek, ale Kodi 18.3 už je ke stažení zde:
http://mirrors.kodi.tv/releases/
server: RPi 4B 2GB - RPi OS Lite - Tvheadend 4.2.8
tuners: DVBSky T330, MyGica Mini T230C v2, Pi TV HAT + Telestar DIGIBIT Twin
clients: H96 Pro+ (S912) 3/32GB - CE, X96 mini (S905W) 1/8GB - CE, X96 MAX+ (S905X3) 4/64GB - CE
 
#3
Tak je zřejmé, že se Kodi tým pravděpodobně unáhlil a 18.3 a oznámení o jejím uvolnění vypustil do světa předčasně. Místo odkazu na "zrcadlo" by to tedy @elmarees měl vysvětlit i na tomto fóru a oznámení o uvolnění stáhnout rovněž z tohoto fóra. Ono je to i od Kodi teamu trochu nedomyšlené. Když už to vypustili a pak stáhli, tak by o tom alespoň krátkou zprávu měli dát. Patrně se příliš spoléhají na zdravý rozum uživatelů, kteří si po takovém excesu měli sami uvědomí, že 18.3 prostě ještě uvolněna nebyla. Jak vidno, ne všichni to tak pochopili.

Doporučuji vyhnout se zatím stahování 18.3 releas, která de-facto tedy nakonec uvolněná nebyla a s instalací souboru z výše uvedeném odkazu raději počkat.

Není to poprvé, kdy se něco takového stalo. Příčina může být v zásadě dvojí (i když jich samozřejmě může být i více). Buď se na poslední chvíli objevil nějaký bug, který testům před uvolněním 18.3 unikl nebo se team také na poslední chvíli rozhodl, že do verze doplní ještě nějakou další změnu.

Ono je třeba také myslet na to, že je tu na fóru mnoho uživatelů, kteří s instalací a používáním Kodi mají problémy i tak, a je tak lepší je v případech, kdy si nejsme jisti co se děje, držet se raději zpátky.

BTW Když už jsme u toho. Skutečně si myslíte, že je třeba na tomto fóru publikovat posty tak, že se vezme text z oficial fóra Kodi a ten se tady 1:1 otiskne? Jaký to má význam? Neřeknu, kdyby to autor postu přeložil. To by určitě pro řadu lidí význam mít mohlo. Ale nestačilo by v tomto případě napsat zprávu, že byla uvolněna nová verze a doplnit ji odkazem?

EDIT: Po krátké peripetii tedy byla verze 18.3 nakonec uvolněna.
 
#4
O tom Ctrl+V Ctrl+C si myslím totéž. Kouzlem nechtěného je, že nyní zbyl ten anglický text jako jediný důkaz.

...ale již třetí den je to zpět.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/W10/Android12 -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
#5
@Client - Ono pokud člověk není vyloženě nadšený experimentátor je skoro vždycky lepší s novými aktualizacemi počkat na postřehy těch zkušenějších (pokud tedy nejde o nějakou bezpečnostní záplatu¨).
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 20
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.9
RPi3B, RPiZERO (v šuplíku :-)
UPC 300/20, vše připojeno kabelem
 
#6
Tak po více jak 24hodinách je můj původní příspěvek ctrl+c a ctrl+v znovu aktuální. Omlouvám se za způsobené potíže. Experimentátoři mohou stahovat poslední stabilní verzi Kodi 18.3.
server: RPi 4B 2GB - RPi OS Lite - Tvheadend 4.2.8
tuners: DVBSky T330, MyGica Mini T230C v2, Pi TV HAT + Telestar DIGIBIT Twin
clients: H96 Pro+ (S912) 3/32GB - CE, X96 mini (S905W) 1/8GB - CE, X96 MAX+ (S905X3) 4/64GB - CE
 
#7
Stran ctrl c/v, ano máte všichni pravdu, je to dle vás zbytečné a možná to i zbytečné je .... Z mé strany se jedná pouze o  "facelift" podané informace, takto se mi příspěvek líbí daleko více než prostý přímý odkaz. Tato podrobnější forma informace je pro oko daleko více vypovídající / uhlazenější než odkazový klik, plus je zde bonus "náhledu" na to co lze v dotyčném linku nalézt.
Je mi jasné, že pro zdatné IT uživatele kteří se na tomto fóru nalézají je toto zobrazení informací hloupé, zbytečné a neodpustitelně mrhající místem, leč pro spoustu ostatních to tak být nemusí a nakonec - ruku na srdce - onu nesmyslnou práci odvedu já a mé prsty / myš - na vás všech ostatních je pouze volba číst / nečíst / přeskočit, ne ????  4

Co tím chtěl básník říci, přál bych si jen, aby toto fórum mělo nějakou fazonu, nebylo černobílé a neskládalo se z pouhých klikajících vět někam, proto udržuji i onu spoustu nesmyslných témat živých. Snažím se dát důvod náhodnému kolemjdoucímu pro další návštěvu / registraci .... avšak pokud to tak velmi vadí, přizpůsobím se .....

@elmarees: Omlouvám se za zneužití Tvého příspěvku pro mé OT!
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
#8
Díval jsem se na další vývoj - připravuje se Leia 18.4.  Dále Matrix 19.0 alpha 1, jehož vypuštění bylo již jednou posunuto na 31.května, je v nedohlednu a zasypáno 24 requesty.

 https://github.com/xbmc/xbmc/milestones?state=open
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
#9
nevim, me vsak  kodi matrix alpha 1 v dreamu one normalne  funguje

   
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
#10
@matchboxx Podle mne naprosto zbytečná snaha. Co by mělo být výsledkem jejího používání? Není to žádná prereleased verze, u které by zjištění a zkušenosti laických testerů nějak teamu pomohly. Do relesead Alpha 1 nemá smysl se o cokoliv snažit. Řada věcí není ještě hotová a řada věcí se den po dni bude ještě měnit, někdy docela zásadně.
 
#11
vysledkem je ze to v enigma 2 boxu prozatim obstojne funguje :-), zatim totiz v E2 byla pouze 17.6, jenom upozorneni Enigma 2 jde svou vlastni cestou :-)
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
#12
@matchboxx OK, to jsem nevěděl. Tak to je trochu jiná situace.

Jinak obecně platí, že se v Kodi 19 se snaží minimalizovat některé implementačně závislé části kódu s tím, že příslušná rozhraní pro jednotlivé implementace budou posunuta do obecnější roviny. Z Kodi 19 tak například zmizelo značné množství kódu týkající se implementace na RPi, což se nějakým způsobem projeví v implementacích postavených na tomto HW. Tento krok se již nějakou dobu připravoval a v teamu bylo rozhodnuto, že se ta změna provede právě při přechodu na verzi 19. Cílem je, aby v samotném Kodi zůstalo pouze minimum implementačně závislého kódu. Nejlépe žádný. Netýká se to samozřejmě pouze RPi (viz např. https://github.com/xbmc/xbmc/pull/16321), ale i ostatního HW a hostitelského prostředí. V důsledku tohoto postupu by implementace Kodi pro jednotlivá HW a systémy měly být lépe přizpůsobeny cílovému prostředí. 

@matchboxx Jakou verzi toho Matrixu tam máš. To je nějaká speciální instalace pro Enigmu?
 
#13
mam tam toto http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/th...did=198885 a rekl bych ze to bude specialne zkompilovane pro dreambox one oe2.6.
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
#14
Len sa mi to zdá alebo v 18.3 vybrali možnosť ručne vyplniť/zmeniť názov filmu, keď automatické získavanie informácií cez scraper nič nenájde?
Momentálne vypíše ,,Nenašli sa žiadne informácie!" a je tam len možnosť kliknúť na ,,OK".. Možnosť ručného hľadania niekam zmizla.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
#15
@playman22 U mne (Leia, 18.3, W10 32-bit, instalace stažená z Kodi.tv) to funguje jako obvykle.
 
#16
diky za info. Zaujímavé, že na druhom zariadení s rovnakým kodi to funguje dobre. Dokonca to našlo ten film. Príčinu problému som ale nenašiel a to je čistá párdňová inštalácia.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
#17
S překlopením do Libreelec zjevně nikdo nespěchá.
 
#18
@playman22 Kdybys s tím neměl vlastní zkušenost, řekl bych, že to není možné. Používáš v obou případech stejné scrapery?

@harrym Možná bys jim mohl pomoci. 1 Ale neboj, usilovně se na tom pracuje. Team by rád, aby Kodi 18.3 šlo rovnou s novou verzí Linux. Ale jestli to tak nakonec bude, to je otázka.

Zatím je k dispozici testovací generická verze LE s Kodi 18.3 a Linux 5.1.9. Testuji ji na virtuálce a zatím se to zdá OK. Pravda moc času jsem tomu zatím nevěnoval, ale najelo to dobře, udělal jsem jak čistou instalaci, tak update z mé produktivní verze a na co jsme zatím sáhl, to funguje.
[attachment=5399]
 
#19
S vámi je docela sranda klucí, když se na to člověk dívá z povzdálí a nezaujatě. Kdysi jsem tu napsal, že jsem měl problém s Leiou a doplňkem Cherry a všichni jste mi vynadali, že tu dělám vlny a Leiu pomlouvám neoprávněnně. Napsal jsem, že Leia je nestabilní a vy jste se mohli vzteknout.
A jak to tak sleduju, tak tu Leiu řešíte každou chvilku, zatímco Krypton 17.6 je jistota.
Tak hezkou zábavu.
 
#20
@astv To je ovšem stále jen tvůj názor, který jen těžko opřeš o nějaký zásadní soubor faktů, který by potvrdil, že Leia je nestabilní.

Já mám například vlastní zkušenost z více než 60 instalací Kodi, které kamarádům a známým spravuji nebo jim dělám jistou formu "supervize" (plus těch mých 8). Na cca 45 uživatelé updatovali z 17.6 na 18 a jeli a dosud jedou (až na tři výjimky, celkem 6 strojů) bez problémů. Ten zbytek, to byly nové instalace rovnou ve verzi 18, samozřejmě také bez problémů. Všechno Windows, Linux a linuxová distra (vesměs *ELEC).

Ti tři bohužel nedali na mé rady a nainstalovali si repozitáře a z nich addons, včetně řady závislostí, přepisujících často ty oficiální, které jsou buď na blacklistu Kodi (a to nejen kvůli porušování autorských práv) nebo je o nich všeobecně známo, že si jejich autoři s pravidly a zásadami psaní addon a používání závislostí příliš hlavu nelámou. Je to fenomén, který je v komunitě Kodi dobře znám. "Na staré verzi mi to chodilo, jak to, že mi to na nové verzi nechodí?! Jasně, je to tím, že je nová verze špatná." Je to častý blud, který když někdo napíše na oficiální fórum kodi.tv a přidá  tomu log, ze kterého vyplyne jaké "sračky" tam má nainstalované (a mimochodem Cherry má k takovémuto označení velmi blízko), je rychle vyprovozen a nikdo se s ním dál nebaví. Pohybuji se v Kodi a před tím v MP už řadu let (myslím že to bude už téměř 14 roků), a je to stále stejné. Autoři addon postupně pro aktuální master verzi vychytají svým produktům mouchy, ale na to, aby je přizpůsobili nově připravované verzi už sílu nemají. Nová verze přijde a ejhle, najednou to nefunguje tak, jako to fungovalo s tou starou. Bylo to tak vždycky a patrně to tak bude, protože lidé si prostě některé věci nepřipustí nebo na to prostě nemají znalost a schopnosti, aby si je vůbec připustit dokázali.

Jasně, o 18 se tady stále píše a diskutuje, jak by také ne, když je to aktuální produktivní master verze. Zkus se podívat do fór do doby, kdy se do produktivních verzí uvolňovala 17, a najdeš tam přesně (vůči 16) ten samý nepoměr. Ale to je snad každému jasné, proč to tak je. Ne nepodstatné také je to, že se radikálně zvýšil rozsah platforem a distribucí, na kterých se Kodi provozuje. Absolutně tedy, témat a problémů přibývá. Upřímně řečeno, já bych to spíše hodnotil přesně naopak. Na to, na jak široké platformě různých operačních systémů jsou nativní instalace Kodi a na jaké platformě HW jsou distribuce s Kodi provozovány, je těch problémů překvapivě málo. Stačí si přečíst changelogy a podívat se na témata, která Kodi tým v nových verzích řeší, a bude jasné, o co tady jde.
 
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)