• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi zaberá príliš veľa miesta
#1
Používam multi.box Evolveo Multimedia Box M4 a tam mi ukazuje, že KODI zaberá príliš veľa miesta(9,1 Gb).
Dá sa KODI nejako prečistiť,(je nejaký addon na čistenie)?
Evolveo Multimedia Box M4/Android 7.1 Nougat/Kodi Leia 18.4
 
Citovat
#2
https://www.google.com/search?q=kodi+clean+disk
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Ďakujem za ochotu ale tento addon mi vyčistil len 100 Mb a to je málo. Stale tam ostalo 9 Gb.
Evolveo Multimedia Box M4/Android 7.1 Nougat/Kodi Leia 18.4
 
Citovat
#4
Pozri sa, že koľko ti zaberá priečinok:
/storage/emulated/0/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/Thumbnails
Než ale začneš mazať hlava-nehlava, tak by bolo dobré vedieť, že čo ti to naplnilo.. Či lokálna knižnica, stream cinema alebo iné..

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#5
s týmto jednoducho objavis veľké súbory a vieš ich priamo v app vymazať, najskôr nejaké cache súbory to budu..

https://play.google.com/store/apps/detai....diskusage
 
Citovat
#6
@Braccka Ano, Thumbnails adresář je nejčastějším místem, kde je třeba hledat hnízdo většího objemu dat. Ale zapomeň na to, že bys jednoduše zjistil, co je jejich zdrojem. To můžeš možná udělat reverzně. Jsou na to addons které projíždějí potenciální zdroje, v daném případě hlavně knihovny Kodi a hledají potenciální "sirotky" v Thumbnalis a ty označí jako kandidáty na smazání. Píší potenciální, protože může existovat další množina zdrojů, která do Thumbnails také přispívá, a z nich tu informaci nedostaneš (např. plugin Stream-Cinema). Na takové rady raději zapomeň, jsou k ničemu a ničemu také nepomohou.

Pokud je právě adresář Thumbnails místem nějakého většího množství dat, je jediná a účinná metoda jak to množství snížit, a to je jeho smazání. Celého adresáře. A současně s ním i databáze Texture*.db. Popsané je to tady https://kodi.wiki/view/Artwork/Cache. Buď to můžeš udělat ručně nebo na to použít nějaký addon, který to dělá. Bohužel tady ti neporadím. Já takové addon nepoužívám. Je asi zbytečné říkat, co se po smazání stane. Chvíli se budou obrázky znova načítat přímo ze zdrojů a ukládat do cache, takže několik prvních navolení obrázků bude o něco pomalejší, než jsi byl dosud zvyklý. Ale Kodi 18 má už tuto fázi optimalizovanou, takže to moc dlouho trvat nebude.

Jinak rychlost nárůstu Thumbnails závisí na mnoha faktorech, rozebírat je tady by bylo asi na dlouho. Samozřejmě tím primárním je velikost knihoven. Co se týče Stream-Cinema, tak tam to není tak dramatické - zdrojem většího objemu dat v tomto případě může bát zobrazování sestavy TV Program, kde každý den může teoreticky přibýt kolem 300 obrázků nebo například použití skinu Estuary Stream-Cinema, ve kterém jsou některé widgety generovány s náhodným obsahem, což může znamenat taky větší nárůst objemu. Ale obecně platí, že pokud chceš Kodi používat, tak se nárůstu objemu nevyhneš. Otázkou je, co je běžné a co abnormální. 

V případě jiných míst v Kodi, kde se může objevit větší množství dat, je to ještě obecná Kodi cache, ale tam by ty objemy neměly být tak zásadní. A pokud jsou, tak je to nějakou chybou v Kodi nebo jeho addon. A tuto cache, tu můžeš bez rizika smáznout kdykoliv. Samozřejmě nejlépe v době, když Kodi neběží. Dá se to ručně, ale umí to i výše zmiňované addon.
 
Citovat
#7
http://kodi.lanik.org/kcleaner.html
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)