• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Live TV pause - Kodi + TV HEadend
#1
Ahoj,

Od jiste doby zmizela z Kodi moznost pauzovat zivy TV stream. Dle toho co jsem nasel na webu, tak to prehodili na add-on, ktery to ma delat spolu s PVR backendem.

Ale muj TVHeadend klient (standardni), zadnou volbu pro timeshifting nema, alespon jsem nic nenasel.

V TVHeadendu mam timeshifting povolen, vse defaultove, jen cas zvetsen na 180 z 60 minut.

Az zjistim jak na to, tak by me take zajimalo jak tu pauzu namapovat na tlaciko na IR ovladaci..

Vi nekdo co s tim?

Diky,
V.

System:
Odroid N2, CoreElec 9.2.0 stable, Kodi 18.4, Tv Headend 4.2
 
Citovat
#2
Řekl bych, že Kodi (resp. jeho PVR & Live TV) jako takové, žádnou funkci pause nikdy nemělo. Jak bys také chtěl zastavit Live TV vysílaný stream. To musí zajistit backend server a nebo případně frontend (PVR addon), ale nevím o tom, že by to nějaký PVR addon měl. Jinak pause funkce bude aktivní pouze tehdy, pokud backend funkci timeshift ohlásí. U Tvheadend HTSP klienta se to nenastavuje. Takže pokud si správně nastavíš timeshift u Tvheadend, měla by být aktivní i funkce pause. Je asi dobré, pokud timeshift v Tvhedaned zapneš, restartovat potom Kodi.

Jinak co se týče mapování DO. Standardně je tlačítko Play mapováno na Kodi funkci PlayPause. Takže když pustíš přehrávání, další stisk tlačítka Play je interpretováno jako Pause, a další zase jako Play, atp. A pokud máš na svém DO tlačítko pause, tak to je defaultně mapováno na Kodi funkci Pause. Další možnost je, pokud při přehrávání dáš OK, tak se ti zobrazí nabídka ovládacích tlačítek, kam si můžeš dojet šipkami nebo kurzorem. No a nakonec můžeš použít klávesnici. Klávesa mezerník funguje defaultně jako Pause.

Takže pokud ti při přehrávání TV z Tvheadend pause nefunguje, tak jsi timeshift u Tvheadend asi nenastavil správně. Pusť si přehrávání TV a podívej se, jestli se v bufferu timeshift vytvoří soubor a jeho velikost narůstá.
 
Citovat
#3
Diky.

Kodi kdysi tu funkci mel, ale moc nefungovala (uz si presne nepamatuji proc), takze ji od Kryptonu (tusim) vyhodili.

TVH backend nakonfigurovanej mam, tak se podivam jestli to neco dela s tim bufferem.. Obecne jsem ale s TVH mel v posledni dobe problem, ale nevim presne zdali je to vice TVH problem nebo to byl ze jsem byl na CE nightlies (ktere se mi tam furt cpali, presto ze jsem mel update vyple Sad ).
 
Re mapovani - ok, takze add-on si to sam vezme (rozchodim-li ho) a ja nemusim delat nic.
 
Citovat
#4
@v.e Jen aby bylo jasno. To mapování DO nemá s PVR addon nic společného. To je věcí Kodi playeru a přehrávání pvr streamu. Ale to na věci nic nemění.

Pokud by ti to pause nebo play na DO nefungovalo, tak v první řadě zkus tu klávesnici a mezerník. Ta by měla fungovat vždycky (tedy pokud sis ji náhodou nepřemapuješ jinak). A pokud ti bude fungovat pause přes klávesnici, tak pak hledej problém v mapování DO (i když právě tyhle klávesy v drtivé většině případů fungují i s default mapováním). Vždycky si pak můžeš tu pause namapovat explicitně pomocí Keymap editoru nebo ručně, editací mapovacího souboru. Záleží na tvé preferenci.
 
Citovat
#5
To je mi jasne. Me spise slo o to, jak se defaultove chova LiveTV u KEY_PLAYPAUSE, resp. zdali mam namapovat na neco "TV Pause" z meho ovladace (tohle tlacitko nema semantiku play pause).
 
Citovat
#6
@v.e Defaultní mapování zjistíš přímo v souborech mapování. Ale jak jsme už psal, většinou tam bývá jak Pause tak Play tlačítko namapováno pouze v sekci glogal. Tady je příklad pro remote.xml z Windows instalace:
Kód:
<keymap>
 <global>
   <remote>
     <play>PlayPause</play>
     <pause>Pause</pause>
     <stop>Stop</stop>
...
U CE by to snad mělo být stejné.

Já nic jiného než Windows instalaci a mapování klávesnice teď neověřím, ale vypadá to, že Keymap Editor by mi namapování PlayPause měl umožnit. Takže i kdyby nefungovalo default mapování, jít by to mělo.
 
Citovat
#7
Diky, ted to zacalo fungovat. TVH se choval divne pri timeshift enabled (asi to ma nejake problemy s UI v tom dialogu).

na PlayPause mam ted pauzu, ale asi ji prehodim jak na pauzu tak play, protoze me nebavi ze play to z pauzy nepusti (z nejakeho duvodu).
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)