• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Logitech Harmony One
#21
Zeptám se zde. Moje situace je následující. TV mám se simplink ovšem čas od času zablbne ze nejde ovládání kodi přes TV. Takže jsem přemýšlel pořídit logitech harmony elite nebo ten levnější bez LCD. A zde moje otázka. Půjde s tímhle ovladačem udělat to ze pokud vypnu simplink atd. Tak když zapnu TV aby se zapnul soundbar jakoze dvě akce na jedno tlačítko dale aby normálně fungovalo ovládání TV s tím ze hlasitost by se ovládalo jen na soundbar. To stejné i v kodi hlasitost na soundbar a kodi normálně ovladačem šipky atd.. dale ještě zapnutí odroid n2 má IR takže předpokládám ze pokud na TV zapnu hdmi a odroid bude vypnute nebo ve spánku či co tam je tak abych normálně mohl kodi probudit nebo uspat zase tlačítkem vypnutí na ovladači.. u toho elite je nějaké LCD kde jak jsem pochopil se dá vybrat které zařízení se má ovládat? Podotýkám ze simplink chci mít vypnutý jsou s nim problémy na TV.
VPS TVH, Webgrab... Server > Odroid-N2 Coreelec (Tvheadend client)
 
Citovat
#22
@djlucas Ano, všechno to, co jsi popsal, si budeš moci nadefinovat a ještě celou řadu dalších funkcí. Tahle rodina Logitech DO je v tomto ohledu zcela "gumová".
 
Citovat
#23
Super diky.. teď ještě najít přívětivější cenu elite 3
VPS TVH, Webgrab... Server > Odroid-N2 Coreelec (Tvheadend client)
 
Citovat
#24
Zdravím. Zvažuji nákup ovladače z řady Logitech Harmony,  avšak nejsem si jistý jaké v nich jsou rozdíly. Harmony One již v prodeji běžně nejsou, takže jako alternativy vidím Harmony Elite nebo verzi 950. Jaké jsou v nich rozdíly, tušíte někdo. Verze Elite má v balení krom samotného ovladače ještě Harmony hub, ale v čem dalším je rozdíl, to netuším. Jsou v samotných ovladačích také nějaké rozdíly, nebo jsou totožné? 
Rád bych tímto ovladačem obsluhoval starší Samsung TV, Démon AVR-X2000, Odroid N2, Média box od UPC, popř. Blu-ray přehrávač. Děkuji za info
 
Citovat
#25
V podstatě ty nové modely vychází z Harmony One a celé té starší řady. Mají doplněné některé funkce, např. "long press". Huby umožňují kombinovat komunikaci IR a WiFi, takže se z ovladače lze dostat do Linuxu i jinými kódy než jen pro DO. Lze tak například přijímat kódy vysílané DO i přes driver standardní klávesnice, což zásadně u Linux systémů rozšířuje množství přenášených povelů.
 
Citovat
#26
Takže ty ovladače samotné jsou stejné a u verze elite je přidán ten Hub? Vcelku mi přijde, že budu rád, pokud zvládnu naprogramovat ovladač, aby vše, co bych potřeboval, zvládl. Nějaké další nastavování Hubu už si moc představit nedovedu. Na druhou stranu cenový rozdíl už není tak velký, ovšem pokud získám navíc jen něco, co nevyužiji, asi nemá smysl kupovat verzi s Hubem.
 
Citovat
#27
No, tak "úplně stejné" nejsou, ale princip a funkce jsou stejný. Dokonce snad lze, když máš např. Harmony One a koupíš si nový model, tak tam to nastavení přehrát (já to ale nezkoušel).

Hub lze koupit i zvlášť.
 
Citovat
#28
Jasně no. Jde mi právě o to, v čem konkrétním je u těch ovladačů rozdíl. Řekněme, že si koupím verzi 950, ale nevím, aby mi pak něco nechybělo oproti verzi elite. Rozdíl v ceně je skoro minimální, takže v tom ohledu bych to neřešil. No zkusím asi tu verzi elite a uvidím...
 
Citovat
#29
Já nedávno koupil companion s hubem a z nastavování jsem brecel 1 a to jsem tam dával jen tři zařízení 1
VPS TVH, Webgrab... Server > Odroid-N2 Coreelec (Tvheadend client)
 
Citovat
#30
Právě jsem donesl balíček s ovladačem Harmony Elite s Hubem, tak jsem zvědav, jak se s tím poperu. Vidím to rovněž na slzavé údolí :-D

Tak po pár hodinách hraní si se základním nastavením jsem vše, co jsem potřeboval celkem bez problémů nastavil. Dalších X vychytávek samozřejmě budu postupně řešit a upravovat, ale zatím jsem nadmíru spokojen.
 
Citovat
#31
Zdravím všechny,chtěl bych poradit s Harmony Elite,při zmáčknutí tlačítka Devices se na LCD displeji objeví moje přístroje,ale při zmáčknutí se daný přístroj nerozbalí,přitom v Activities LCD displej normálně funguje. Neví někdo poradit,nebo nejde nějaké tovární nastavení? Děkuji za pomoc.
 
Citovat
#32
@mila001 Co to znamená "nerozbalí"? Myslíte to, že se na dispeji neobjeví žádná tlačítka? Tak to může taky znamenat, že tam žádná nejsou definována.
 
Citovat
#33
Mám tam sedm přístrojů,ale když zmáčknu třeba TV Philips,tak se nerozbalí a tím pádem nelze obsluhovat.Nevím co se mohlo stát,protože před tím vše fungovalo jak má.
 
Citovat
#34
@mila001 A skutečně jsi u tohoto konkrétního zařízení tam ta tlačítka před tím měl? A není možné, že sis je smazal? A co když tam to zařízení vložíš znova?
 
Citovat
#35
Proto jsem myslel,jestli nejde nějaké tovární nastavení. Nevím jestli jsem něco nezmáčkl a přestalo to fungovat,před tím vše fungovalo perfektně.
 
Citovat
#36
Ahoj, potřebuju pomoct. Pořídil jsem Harmony One a chci s ním ovládat TV, domácí kino a Kodi pod CE na X96max. Podařilo se mi DO namapovat (jako zařízení pro CE jsem našel OTT TV box x96). Udělal jsem si zkratku na displej, zapne se TV, DK i box. V KODI mi ale nefungují všechny tlačítka. Hlavně co mi nejde jsou čísla. Problém je, že mi čísla nefungují ani na originál DO. Nahrál jsem původní remote.conf, udělal reset Keyeditoru. Nic nepomáhá. Čísla na DO prostě nefungují. Jenom na 1 je Volume up (na originál DO i na Logitechu).
 
Citovat
#37
Díky @Rossi D: jsem si přečetl ne až tak překvapivou zprávu, že Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony.

Tak dalo se to čekat, ty indicie byly celkem jasné, včetně nesmyslně vyšroubovaných cen za současné špičkové modely. Logitech Harmony One ale zůstane legendou a budu na téměř 15 let s ní vzpomínat. Včetně toho, jak zásadním způsobem ovlivnilo naše využívání domácí mediální techniky.

Poslední Logitech Harmony Elite a Pro jsem zprovozňoval před pár týdny, kdy mě šokovala cena necelých 10 tisíc Kč za ovladač. Já sám jsem přitom naše Harmony One přestal používat už před časem. Některá tlačítka začala vynechávat a nezbytné soustředění na to, stisknout je pořádně, mě už otravovalo. Sice jsem chvíli váhal, zda mám vydat (tenkrát ještě nějakých 5 - 6 tisíc) za nový Logitech model. Nevyužil jsem ani možnost opravy stávající One. I když jsem si zakoupil sadu kontaktů, k jejich nalepení už nedošlo. A tak jsem se nakonec přeorientoval na významně levnější DO z "čínských manufaktur" a přizpůsobil tomu celou koncepci ovládání našich zařízení. Spojil jsem výhody dedikovamého DO (infra + RF) , CEC-HDMI a kombinaci WOL a dalších způsobů, jak některá zařízení probudit ze spánku. Mimochodem, věděli jste, že lze některé TV zapnout zasláním WOL packetu na jejich síťové rozhraní? To vše s kombinací se specifickým mapování v Kodi a dalšími udělátky mě dnes ty nejpodstatnější funkce Harmony One nahradí.
   
Přesto platí, že Logitech Harmony One zůstává nejúžasnějším dálkovým ovladačem, který jsem kdy držel v ruce.
 
Citovat
#38
U mne H1 stále plně funkční (pouze tilt senzor je lehce "otupělý" - mám nový, ale pochybuji, že dojde k opravě) ač také již odložena do šuplíku před nedávnou dobou .... Ta léta s H1 se navždy zapsala do mé domácí elektronické knihovny ať již stran kvality výrobku či jeho nadčasovost a užitečnost !!! Mohu s neochvějným přesvědčením prohlásit, že se jedná o jedno z nejkvalitnějších zařízení co jsem měl/mám kdy čest vlastnit. Již jsem to někde psal, ale pokud by se výroba elektroniky ubírala tímto směrem, zkrachují všichni výrobci do jednoho, neb by neměli pro koho vyrábět, každému uživateli by stačil pouze jeden produkt a měl by na kus života vystaráno  1

Jestli si něco zaslouží být na Wikipedii, jsou to právě "ručky" od Logitechu v čele s "One"  4  Kdo by v těch tehdejších recenzích vůbec tušil, že se o Harmony budeme bavit, co bavit - že je budeme používat ještě v roce 2021 !!!! U mne to bylo 13 let bezchybné služby ....  Klaním se
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
#39
Zajímavý článek o tom, jak a čím případně Harmony nahradit.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)