• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lze aktivovat screensaver při pauze videa?
#1
Chlapi,

dá se aktivovat spořič obrazovky, když je pauznutý film, stream z YT nebo Novy atp?
Když se vypne IPTV, tak se aktivuje správně (mám tam "poskakující" čas), ale celkem mi vadí, že pauznutá videa jsou sice stmavená, ale i tak je to statický obraz a nechci si vypálit duchy do panelu. :)

Díky
 
Citovat
#2
@Pepan25 Na to se ani nemusíš ptát. Dej pausu a uvidíš. 1 Ne, vážně. nastav si screensaver Black a po nastaveném čase (i při pause) bude obrazovka černá.
 
Citovat
#3
Client: Fakt? Já měl za to, že z video doplňků se screensaver nespustí :o)
Mac Mini (2012),  2,3Ghz, i7, 8GB 1600MHz DDR3, macOS Mojave 10.14.5 Windows 10. Ext HDD 4TB (USB 3.0) NTFS, Kodi 18.5 (compiled rrrr-mm-dd). 
 
Citovat
#4
Pokud nemáš CRT, AMOLED nebo PLAZMA monitor, nic si "nevypálíš" - neopotřebuješ. Leda snad kdybys to pokaždé pauzoval ve stejném obrazovém snímku.
Kodi 17.6/18.x -LibreELEC 8.2.5/9.1.x-BerryBoot -RPi3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android 10 Tab. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
Client: Právě že tohle u videa nefunguje, to zůstane jenom ztlumené.

Monitor má IPS panel, ale už jsem je viděl v praxi s vypálenými obrazci (tv loga, atp), tak bych nechtěl dopadnout stejně.
 
Citovat
#6
Takže přesouváš zástupce na ploše a spodní panel za čas jinam, aby se nevypálili?
Kodi 17.6/18.x -LibreELEC 8.2.5/9.1.x-BerryBoot -RPi3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android 10 Tab. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
#7
@Pepan25 Pauznutá videa nejsou ztmavená. Ztmaví je právě až screensaver, který, pokud je nastavený, se spustí vždy. Nezáleží na zdroji ani na tom, odkud je co spuštěné. Screensaver se chová podle toho, jak je nastavený. Dim bez možnosti volby, u Black je možné si zvolit, zda půjde pouze při pause do ztmavení nebo do úplně černé.

BTW Co se týče důvodu tvého dotazu, tzn. "nevypalování obrazu", @meda má pravdu. Ano, i u moderních panelů dochází k retenci obrazu (u LCD méně, u OLED více u plazmy nejvíce), ale pokud zrovna nejde o nějaké 24/7 zobrazení technologického schématu nebo o TV puštěné na prodejně, na kterém je trvale zobrazeno logo výrobce, tak by to zásadní problém být neměl. Záleží na technologii a výrobci, některé TV mají např. funkci "čištění" obrazu (např. LG) - proto se mimochodem při běžném používání TV nedoporučuje TV vypínat úplně, ale jít do standby, protože to čištění  probíhá právě po přechodu do standby. U monitorů to bude asi trochu jiné, ale znova odkazuji na post od @meda
[EDIT] A pak mě napadala ještě jedna věc. I kdybychom připustili, že "pauznutý" obraz může nějakou retenci způsobit, tak právě jeho pouhé ztmavení (což není nic než drastické snížení jasu a kontrastu) prodlouží tu dobu, po které by se to mohlo projevit, na takovou hodnotu, že je nereálné ji vůbec kdy dosáhnout.
 
Citovat
#8
.... a pokud nechceš černou - doporučuji všem jistě dobře známý a omšelý (mám nastaveno na všech strojích) "Picture Slideshow Screensaver", jedná se o default addon a předvede Ti na TV/monitoru vše co najde v boxu či co je "cítit" po obrázcích  1 1 1 Třešničkou je v nastavení pár fičurinek pro zobrazení .... Občas sleduji pouze "fanarty" z filmů, seriálů či hudby a stačí mi to  4 

Wiki → Picture Slideshow Screensaver
www → Picture Slideshow Screensaver
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
#9
...Když už si vysvětlujete ty technologie, CRT, AMOLED a PLAZMA aktivují (opotřebovávají) bod dodáním energie (svítí), LCD aktivuje ztmavení bodů. Tedy u LCD (TN, TFT, VA, IPS) je bílá klidový stav, prosvítá pozadí LED osvětlení (dříve neonové trubice).
Kodi 17.6/18.x -LibreELEC 8.2.5/9.1.x-BerryBoot -RPi3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android 10 Tab. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
#10
Tak jsem s tím dneska laboroval a na videa umí jenom Dim. Dokonce je u spořiče volba, jestli má u videa použít dim, ale ať to zapnu nebo vypnu, nemá to efekt. Ani po restartu.
 
Citovat
#11
@Pepan25 Popisuješ to tak, že ti moc nerozumím. Co znamená "na videa umí jen Dim". Ty tam nemáš Black?  A co znamená "ať to zapnu nebo vypnu, nemá to efekt". Takže ti Dim scrensaver nefunguje?

Tak se tedy raději zeptám na to, co bys měl při každém dotazu podle pravidel fóra uvést (nebo si to dát do popisum jako mám třeba já). Jaký máš HW, jaký systém, jaké Kodi a jaký skin. Jinak ti doporučuji se držet pravidla, že když se něco nechová tak, jak by mělo, přejdi na default vzhled Estuary. Tam si ověř, jestli se to tak (ne)chová i v něm.

Také doufám, že je ti jasné, za jakých podmínek se screensaver aktivuje. V nastaveném čase se nesmí přehrávat video (pause při přehrávání není přehrávání videa) a nesmí dojít k žádné aktivitě na vstupu (stisk libovolné klávesy na klávesnici nebo DO, pohyb myši nebo klik na myši). Za aktivitu na vstup se považuje i odeslání příkazu přes webové rozhraní nebo jsonrpc.
 
Citovat
#12
Asi takhle, ať nastavím jakýkoliv spořič...black, hodiny, fotky, cokoliv, tak při pauznutí videa se to vždy jenom ztmaví.

V nastavení spořiče je i volba "Use dim if paused during video playback"...což chápu tak, že když jí vypnu, tak by měl spustit nastavený spořič a ne dim.

HW je RPi 4 4GB, LibreElec, Kodi 18.4
 
Citovat
#13
EDIT: ........
Ale jak už jsem psal, šetřiče v dnešní době nemají význam.
Kodi 17.6/18.x -LibreELEC 8.2.5/9.1.x-BerryBoot -RPi3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android 10 Tab. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
#14
@Pepan25 No vidíš, že to jde napsat srozumitelně. Tvá předchozích vyjádření ve mně budila dojem, že samotnému principu screensaveru nerozumíš, proto to obšírné vysvětlování...

Chápeš to dobře a tak to má skutečně fungovat. To že ti to tak nefunguje bude tedy s velkou pravděpodobností bug. Já jsem to teď testoval na té samé verzi Kodi v LE, generic na Intelu x86/64 a ta je vývojově i stabilitou samozřejmě nesrovnatelně dále a funguje to správně. Ta samá verze pro RPI 4 ta ještě nebude vývojově tak daleko, to ostatně přiznávají i sami autoři ("LibreELEC 9.2 for Generic x86/64 and Raspberry Pi 0/1/2/3 devices is a solid beta quality release. Raspberry Pi 4B images are more “late stage Alpha” and are not feature complete or perfect.. ). Takže počkat na další verzi, případně nahlásit, pokud chceš týmu pomoci. To je prostě daň za používání raných verzí.
 
Citovat
#15
Na kompu mám taky Kodi 18.4 a tam to funguje, takže fakt asi bug. :)

Já ten spořič chci použít, protože zejména nejmenší má ve zvyku pustit si pohádku, pak jí pauzne a jde si na 2 hodiny hrát do pokoje. :)
 
Citovat
#16
Informace pro @Pepan25
Tak jsem přeci jen zkoušel s Kodi a doplňkem Stream Cinema, a výsledek uvedu:
RPi3B, LE/Kodi 17.6, HDMI-CEC-TV Samsung.
Systém-Rozhraní-Spořič obrazovky.
Zvolil jsem spořič=BLACK, doba čekání=1min, Při přehrávání hudby použít vizualizaci=NE, Použít ztlumení při pozastavení...=NE.
Při zapauzování filmu se spustí spořič BLACK.
Pokud navolím Použít ztlumení....=ANO, dojde po 1min k ztlumení, spořič už se nespustí.

PC LinuxMint, Kodi 17.6, DVI-monitor Fujitsu (DDC/Ci=ON).
1/ Použil jsem stejné nastavení spořiče BLACK a funguje stejně.
2/ Pak jsem použil spořič="žádný" a vyzkoušel uspávat pomocí
Systém-Úspora energie-Časovač funkce vypnutí=5min ... a Funkce vypínání=Uspat.
Tohle mi ale při zapauzování filmu někdy funguje (dokonce pokud je Kodi na pozadí a já píšu texty) a někdy vůbec.
Kodi 17.6/18.x -LibreELEC 8.2.5/9.1.x-BerryBoot -RPi3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android 10 Tab. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)