• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nastavení stahování
#1
Dobrý den, nemohu přijít na to jak nastavit stahování v Kodi 17.6 se skinem Coutluence. Pokud kliknu pravým tlačítkem na doplněk Cinema CZ tak se mě v rozbalené roletě objeví nastavení a po rozkliknutí tam není odkaz na nastavení stahování. Je tam spouze složka účty, speedtest, automatický výběr streamu a titulky.
Děkuji moc za pomoc!!!
 
Citovat
#2
To je omezenou funkčností ovladače myši v rozhanní. Šipka doprava (vlastně pak ani doleva) od Titulky > nereaguje.
Použij na klávesnici směr šipky kurzoru doprava při probarvených nadpisech záložek .
Kodi 19/20 -LibreELEC -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Thumbs Up 
meda: Medo, DĚKUJI TI MOC!!!!  Já se s tím hrabal 2 dny!!! A nikde nemohl najít řešení. Ještě jednou děkuji!
Pepa
 
Citovat
#4
Ja by som sa chcel spýtať prečo mi Kodi 18 Leia v správcovi súborov a tak isto pri nastavení cesty pri ukladaní stiahnutých súborov neukazuje pevné disky v počítači?
 
Citovat
#5
Zkus si to po sobě přečíst.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
 
Citovat
#6
Dobrý den, nevíte někdo v kodi 18, když dám stahnout film přes CZ-SK, tak jestli někde v konzoli najdu správce / průběh stahování? Jde mi nastavit pouze zobrazení upozornění stahování např po 8%, ale ne celkové stahování např více souborů
Děkuji
 
Citovat
#7
Máš to v nastavení addonu.

   
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#8
Foolproof: Ano to jsem psal : Jde mi nastavit pouze zobrazení upozornění stahování např po 8%, ale ne celkové stahování např více souborů

Jde mi ale o to, že když dám stahovat 10 souborů, tak je fajn že vidím, že mi vždy vyskočí info o dosažení určitého počtu procent daného souboru, ale to se pak překrývá přes sebe a infotabulka poměrně rychle zmizí. Jde mi o správce stahování jako máte například v prohlížeči. 

Nebo když potřebuji stahování zastavit či případně sledovat kolik zbývá do stažení např když chci soubor přesunout na přenosný disk
 
Citovat
#9
Nevím, asi ojedinělé přání, jestli budeš stahovat 10 souborů naráz, tak bys musel mít opravdu nějaký download manager, který by zobrazoval průběh jednotlivých stahování.
Přesun na přenosný disk děláš asi správcem souborů - zde záleží na tom, kde to Kodi máš, když např. na Androidu, tak proč nepoužít třeba Total Commander, pod Windows cokoliv s grafickým znázorněním.

Takže neporadím.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#10
Také si myslím, že někteří očekávají od Kodi prostředí funkce příslušící specifickému software ....  8
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
@matejvc Jestli si stahuješ před SC 10 souborů najednou, tak jsi "blázen". Pro SC je ideální počet 1, pokud chceš víc, tak maximálně 2.
 
Citovat
#12
Dobře, tak to zkusím napsat ještě jednou a detailněji
Najedu si na nějaký film, chci si ho stáhnout, zvolím si velikost 7 GB (pro ty kteří chtějí říct ať stahuju menší, tak není třeba aby komentovali) a stahuje se. No jo, ale kdy zjistím, že je film kompletně stažen? V kodi mi to teda nezobrazuje ve stažených položkách, že by bylo staženo kromě notifikace vpravo dole v rohu (okénko které na okamžik vyskočí a zase zmizí) normální smrtelník přeci nebude sedět po dobu stahovaní u PC a sledovat notifikační okénko.

Pro přesun na externí medium samozřejmě používám správce souborů, ale jsem opět u původní otázky, kde zjistím že se soubor stahuje a kolik ještě zbývá a kromě notifikačního okénka vpravo dole a nebo až je soubor stažen. Že je soubor kompletně stažen nebo průběh stahování?

Stahování deseti souborů bylo pouze pro příklad...

Pokud není, tak ok, není, ale pouze jsem se ptal, jestli to někdo ví...
 
Citovat
#13
1/ Sám tvůrce napsal, že stahování je pouze doplňková funkce. Ne hlavní účel doplňku, neočekávám, že bude v budoucnu nějak řešeno.
2/ Pokud vyzkouším stahování; tak v kontextovém menu vybraný stream má info o objemu souboru. Pokud jej (v jednotkách MB) vynásobím 1.049, měl bych najít takový stažený objem v MB na disku. Přepočet závisí na operačním systému a manažeru souborů.
Kodi 19/20 -LibreELEC -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#14
@matejvc Nic takového, co bys rád, nyní neexistuje.

No, ono to totiž není až tak jednoduché, dostat z addon nějakou "stavovou informaci" a zobrazit ji.
  1. Běžně video plugin komunikuje přes standardní Kodi sestavy souborů/filmů/seriálů..., takže prakticky jediná trochu jednodušší možnost, jak nějakou takovou informaci dostat ven, je vytvořit seznam právě stahovaných souborů. Na něj by ses ale vždycky musel doklikat.
  2. Jinou možností by bylo, kdyby addon zobrazoval informaci do nějakého pevného místa, stejně jako dneska zobrazuje známou chybovou hlášku ve které jsou citáty z filmů (tmavé okno, v něm tři červené ikony, ...). Tady je ale problém, že takovýto typ informace si formátuje addon a umisťuje ji do místa, které si zvolí sám. Takže by bud docházelo ke konfliktu s aktuálně provozovaným skinem, nebo by v nastavení addon musela být volba způsobu zobrazení pro každý skin.
  3. Poslední možností je, aby addon stav stahování ukládal od proměnné, která by se dala využit ve skinu k zobrazení. To by si nejlépe odpovídalo tvé představě.
Všechny uvedené způsoby mají jednu potíž. Autor by zvolenou z nich musel do addon implementovat. A v případě ad. 3 by ji někdo musel ještě implementovat do skinu. To je u většiny skinu problém, protože se tím nikdo (kromě jejich autorů) moc nezabývá. Jedině snad @JiRo, který vytvořil modifikaci Estuary, Estuary Stream-Cinema a tam zobrazování různých stavových informací má. Tak tam by to problém asi nebyl. Kdyby tedy addon dokázal plnit proměnnou např. "počet stahovaných souborů", dalo by se v té horní stavové řádce to číslo zobrazovat, případně by se tam zobrazil nějaký symbol "stahování probíhá". V ukázce je vidět, jak to vypadá. Teď se tam kupříkladu může zobrazovat dostupnost Stream-Cinema serveru (ikona filmové kamery) nebo objem stahovaných dat (RX:...). Tyto informace ale do skinu předává zvláštní addon. 
[attachment=4806]
Pochybuji, že se autor addon (@BBaron) na něco takového chystá. Podle jeho vyjádření není z toho, že si lidé addon pletou s download managerem, příliš nadšený, takže chtít po něm, aby ji ještě vyšperkoval takovými "libůstkami", narazí. A asi má pravdu.
 
Citovat
#15
(31.1.2019, 18:09)riki68 Napsal(a): Ja by som sa chcel spýtať prečo mi Kodi 18 Leia v správcovi súborov a tak isto pri nastavení cesty pri ukladaní stiahnutých súborov neukazuje pevné disky v počítači?

Pač máš zřejmě AWS instalaci ve windows 10, zruš ji, prý je crippled a nainstaluj normálně stažený instalační soubor.
[RPi2][Rpi4][Chromecast Ultra][TV55"4K HDR][AC66U-2xTB Cloud]
 
Citovat
#16
meda: Děkuji :)

Client: Děkuji Ti za Velmi obsáhlou odpověď, která popisuje můj požadavek. Ještě jednou díky! :)
 
Citovat
#17
@matejvc Jen upozorňuji, že ty tvé citace jednak nejsou vůbec účelné, navíc pak odporují pravidlům fóra. Smaž je a nech tam pouze odkaz na uživatele, kterému něco píšeš.

Jinak jsem si něco vyzkoušel. Na screenshotu je vidět funkce zobrazení příznaku stahování v addon Stream-Cinema, doplněná počtem aktuálně stahovaných souborů (žlutá ikona a číslo). Když přidáš další stahovaný soubor nebo se naopak stahování některého souboru skončí, číslo se změní. Po skončení stahování všech souborů ikona i číslo zmizí. Skin je Estuary Stream-Cinema. Takhle nějak by tedy mohlo vypadat to, co jsem výše popsal pod bodem 3.
[attachment=4825]
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)