• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naučte se správně formulovat otázky a ptát!
#1
Pokud vám něco nefunguje nebo chcete položit jiný dotaz, je vždycky vhodné pro něj zvolit správný nadpis i popis. Bohužel nikdo z nás nemá věšteckou kouli a proto na špatně a neúplně položenou otázku těžko můžete obdržet rozumnou odpověď.

Vzhledem k tomu, že toho k tomuto tématu bylo již na internetu napsáno dost, dovolíme si nalinkovat pouze články, kde se můžete inspirovat při tvorbě/pokládání dotazu:
> http://www.root.cz/texty/jak-se-spravne-ptat/
> http://www.it-joker.cz/Pocitace-weby/67-...dotaz.html
 
Citovat
#2
Ze všeho nejdříve se přesvědčím, zda je vůbec nutné otázku pokládat, a problém tu již není řešen. K tomu použiji ikonu Hledat v horní liště.

Pokud s vyhledáváním neuspěji, vyhledám alespoň sekci fóra, kam by bylo vhodné dotaz umístit. Pokud se týká třeba doplňku, tak většina jich tu má samostatné vlákno, ty nejpoužívanější i vlastní podsekci (SosáčStream Cinema).

Pokud tedy neuspěji s vyhledáváním, pak najdu vhodnou sekci pro můj dotaz, a při položení otázky dodržuji následující:

V první řadě co nejpřesněji popíšu zařízení, na kterém Kodi provozuji. Dále pak, pod jakým OS (Windows, OpenELec, Android,...), a jakou verzi Kodi používám. Nejlepší je toto info umístit v nastavení uživatele do podpisu.
Při problému s přehráváním vždy uvedu zdroj, ze kterého přehrávám (lokální soubory, NAS, doplněk,..), a způsob připojení zařízení k síti (WiFi, ethernet).

Při dodržení uvedeného máte slušnou šanci, že se vaší otázce bude někdo věnovat.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
 
Citovat
#3
Zopakování rad "Jak se správně ptát" před položením dotazu na fóru:

1. Před položením dotazu použijte Hledat (zde v záhlaví). Mnoho problémů zde již bylo řešeno a vyřešeno.
Hledejte také na české Wikibooks Kodi prakticky nebo původní anglické Wiki.

2. Základní odpovědi najdete v anglické Troubleshooting a FAQ.

3. Jednou z konkrétních odpovědí např je, zda fungují podpůrné servery pro doplněk SCC na této adrese.


Pokud vaše vlastní pokusy o řešení i s vyhledáváním selhaly, zeptejte se fóra. Pokud se budete držet níže uvedených rad, jistě se najde řešení.

4. Nejdříve pečlivě zvolte sekci, kam svůj dotaz vložíte. Všimněte si podtitulu sekce!

5. Máte-li více dotazů, je možné že budou patřit pod více témat. Oddělením pomůžete dalším tazatelům i řešitelům. V dotazech se vyhněte citacím, které nepřispějí k pochopení příspěvku.

6. Nové téma nazývejte výstižně, ulehčíte tím vyhledávání i pochopení. Určitě se vyhněte názvům jako: "Prosím pomoc, začátečník, poraďte, dotaz ...".

7. Nepište velkými písmeny. Pište s diakritikou. Špatně čitelný a nesrozumitelný dotaz je neslušnost a nezasluhuje si odpověď.

8. Problém popište co nejpřesněji bez odbočujících zápletek. Delší dotaz pro snazší orientaci rozdělte na odstavce.
Nebojte použít vlastní neodborné výrazy při popisu (vyhněte se slangu) - odpovídající případně položí doplňující otázky.

9. Uveďte co nejvíce souvisejících informací (o druhu hardwaru, verzi systému, aplikace, připojení k Internetu i k TV a pod.). Uveďte případně konkrétní identifikaci mediálního souboru, kterým předvedete problém.

10. Napište, co jste už zkoušel, podle jakých návodů atd. Přiložte odkaz na výpis z Kodi Logfile Uploader. Zkrátíte tím dobu řešení. Popis jako "Zkoušel jsem všechno" je bezcenný. Uvědomte si, že řešitel nevidí co vy a nemůže sledovat vaše postupy.

11. Sledujte svůj dotaz. Když vám někdo dá nějaký návod, napište, jak řešení dopadlo! Potvrdíte řešiteli svůj zájem.

12. Řešení je tu i pro ostatní. Nežádejte soukromou odpověď - SZ, email nebo messenger.
Pokud sami přijdete na řešení, popište jej v diskuzi - pomůžete dalším uživatelům.


Poděkování: PetrM, pravidla Forum Ubuntu CZ, ROOT.CZ
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)