• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Nemoznost oznacit serial jako "Nezhlednuty"
#1
Ahoj,

nevim jak se me to povedlo, ale u jednoho serialu nejsem schopen ho oznacit jako "Nezhlednuty".
V serialech neni videt. Kdyz se proklikam v nastaveni, knihovna, videa, na flashku do slozky se serialama, tak tam je a ma u sebe fajfku, jako ze jsem ho komplet shlednul. Epizody uvnitr fajfku nemaji. Za zadnou cenu se me nedari serial odfajfknout. Nepomohlo ani preinstalovani KODI.

KODI 17.6, Xiaomi MiBox3

Dik za pomoc

EiPa
 
Citovat
#2
A což na seriálu zkusit použít písmenko " W " ? Popřípadě si "W " namapovat na nějaké tlačítko ?
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
Zkusim,

EiPa
 
Citovat
#4
@eipa Vykašli se na mapování klávesy "W", to je až druhořadé. Primárně pro nastavení/nulování shlédnutí použij funkce z kontext menu. To je směrodatné.

Popisuješ to docela zmateně. Co znamená "nastaveni, knihovna, videa, na flashku do slozky se serialama"? Taková cesta v příkazech Kodi není. Ale to je jedno. Končí to tedy složkou, kde máš uložené seriály.

Vypadá to, že to nemáš scrapované. Pak to co popisuješ výše ale nesedí. Nepopsal jsi to náhodou přesně obráceně? Tzn. že u složky seriálu nemáš fajfku, Ale zato ji máš u souborů s epizodami?!
 
Citovat
#5
Ahoj,

pokusim se to upresnit.

Kdyz na hlavni obrazovce KODI kliknu na serialy
   
, tak serial Hra o truny v seznamu neni a neni zaskrtle "Skryt zhlednute"
    .
Kdyz se podiva, do Spravce souboru
        , tak tam serial je.
Kdyz se proklikam System - Nastaveni medii - Knihovna - Videa - na flashku do slozky se serialama, tak tam Hra o truny je a ma u sebe fajfku. V kontextovem menu neni moznost "Oznacit jako nezhlednute"
    . Kdyz zobrazim jednotlive epizody, tak zadna u sebe nema fajfku
    .

EiPa
 
Citovat
#6
Bez ohledu na to kde je skutečně problém, musím se onoho postupu stran použití písmena " W " zastat !
Pokud jsem měl v minulé době (před MySQL) problém s "označováním" ne/shlédnuto přes kontext menu, vždy zabralo použití písmene " W " !
Předpokládal jsem, že eipa využívá právě kontext menu a doporučil jsem mu otestovat i ono písmeno " W ", za zkoušku nic nedá a u mne se to osvědčilo ( a proto i to případné přemapování).... možná má stejný "zádrhel" jako jsem měl tehdy já .... proto bych na to až zase tak nekašlal .....

edit: opravdu je to nějaké zmatené - zdroj pro knihovnu je FD ?
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
Ahoj,

nerozumim tomu co myslis tim "zdroj pro knihovnu je FD".

kazdopadne pripojil jsem ke KODI klavesnici a ta fungovala, i klavesa W. Bohuzel fungovala vsude jinde, jen ne na tom problematickem serialu - po stisknusti klavesy W to jen problikne a nic. U jinych serialu oznacovani jako zhlednute/nezhlednute fungovalo.

EiPa
 
Citovat
#8
FD = Flash Disk
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
@eipa Asi z tebe nějaký jasnější popis nedostaneme. Navíc ten skin, který používáš ve mně tedy nebudí příliš důvěru. Pokud se dostaneš do nějakých potíží tohoto typu, doporučuji to řešit se základním vzhledem.

Podle mne jde o nekonzistentní stav zdroje a knihovny. Kdo ví, co všechno a kdy jsi s Kodi prováděl, to se teď asi nedozvíme. Doporučoval bych následující (i když nezaručuji, že to povede k úspěchu, ale je to ten nejstandardnější postup, co ti můžu nabídnout):
 • Začít příkazem Vyčistit Knihovnu 
 • V menu Video > Soubory > doklikat až cestě adresáře příslušného seriálu
 • Přes Contex menu zvolit Vyhledat nový obsah
 • Seriál by se měl zařadit do knihovny - pokud se nezařadil, tak je problém někde jinde - špatná zdrojová jména adresářů a souborů seriálů, zvolený scraper ho nenašel v odkazované seriálové databázi, ... - s tím si musíš pohrát - udělej si např. kopii celého části seriálu (dvě sezony, v každé třeba jen dvě epizody), přiřaď si ho jako další zdroj a zkus si ho samostatně oscrapovat.
Možná by pak bylo dobré pak seriál z knihovny zase odebrat, znova pro jistotu vyčistit knihovnu a pak oscrapovat celou knihovnu znova a seriál by se tam měl už objevit. Není to nutné, ale budeš mít jistotu, že to už funguje standardně.

Víc už ti asi neporadím.
 
Citovat
#10
Ahoj,

tak uz se me to tam podarilo pridat. KODI si z nejakeho duvody mysli, ze je to "Prazdny serial". Kdyz jsem v nastaveni zatrhnul "Zobrazit prazdne serialy", tak uz v Serialech je, ale bez obsahu, i kdyz ve slozce epizody jsou.

   

Ze by se mu nelibilo jmno souboru?

EiPa
 
Citovat
#11
Ahoj,

zmena pojmenovani souboru pomohla, uz je to OK.

EiPa
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)